Skocz do zawartości

Czy słychać różnicę? Mp3 vs. FLAC i inne ślepe testy


Kraft

Recommended Posts

54 minuty temu, MariuszZ napisał:

No nie można traktować tego poważnie, co czynię popełniając tą krótką analizę hehe. Zachowajmy dystans. Pozdrawiam.

No własnie nie wiem, czy nie można tego traktować poważnie. Powyższy test jest częścią trochę większego eksperymentu polegającego na porównaniu czterech interkonektów. Wprawdzie większość testujących wybrała odpowiedź "nie słyszę różnic", to jednak dr. Frankenstein zdobył w nim więcej głosów niż drogi Chord* (3:2).

1.jpg.94ef0542b8b65315d4234d5b1d46900a.jpg

Opis całości znajdziecie tutaj: https://www.audio-forums.com/articles/interconnect-cable-blind-listening-test.15/

* co oczywiście nie świadczy, że Chord zabrzmiał gorzej, a jedynie, że Frankenstein nie zabrzmiał tragicznie, na co wskazywałaby jego konstrukcja

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kamill00 napisał:

Ja stawiam, że plik 4 jest na lepszym kablu.

Nie bardzo mi podchodzi ten sampel - wolę konkretne utwory.

 

Śmiać mi się chce z samego siebie dlatego, że wczoraj dla mnie wręcz oczywistą rzeczą było pisząc że plik 4 jest na lepszy kablu = chordzie. Dziś mój wpis widzę inaczej tzn zapomniałem konkretnie wskazać iż to Chord, dlatego KTOŚ może mi zarzucić iż "lepszym" kablem dla mnie może być ta "hybryda".

Ale nieważne - cieszę się, że dobrze słyszę + do tej pory byłem jedynym ,,odważnym" , który cokolwiek chciał wskazać.

Moim zdaniem plik ,,4" gra głośniej + jest nieco ,,czystszy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamill00 napisał:

Moim zdaniem plik ,,4" gra głośniej + jest nieco ,,czystszy"

Możliwe, że w momencie słuchania czwórki za oknem mniej szumiał wiatr lub mniej samochodów jechało ulicą i stąd wrażenie "głośniej" i "czyściej". Cały czas piszemy o subiektywnych wrażeniach, które dopóki nie zostaną spełnione określone warunki odsłuchu będą tylko wrażeniami. Tu pomocna jest statystyka ale statystycznie rzecz ujmując większa część populacji słabo słyszy więc ja traktuję to jako ciekawostkę i impuls do dalszych rozważań na temat. Nie wiem czemu ale poprawił mi się dzisiejszy humor po tej ciekawostce ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ auta za oknem nie jechały, wiatru raczej nie było natomiast TAK-ZGADZA SIĘ to są ,,tylko" wrażenia. 

To nie była przepaść w jakości - ale powtórzyłem ten test 3x i za każdym jednym powtórzeniem miałem z tyłu głowy, że lepiej (czyt. Chord) jest oznaczony numerem 4.

Ponieważ @Kraft jak nikt inny potrafi wynajdować takie ,,wisienki" w Internecie poproszę o test kabli typu 1 za 100zł, a drugi za 1500zł (ciekawe czy tam różnica będzie bardziej ,,widoczna" )

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy wrażeń po kilku tygodniowym słuchaniu takiego szpeja i porównywaniu go z np. Chord albo innym db znanym. Wiecie, różna muzyka, różne źródła. Czy wyniki byłyby takie same?

Każdy może zrobić eksperyment jeżeli mu się chce, wystarczy rozkopać najtańszy kabel albo zapiąć wieszak do ubrań i słuchać.

P.s.

Nie słuchałem próbek, jestem chwilowo bez daca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały test , 2 pliki 48kHz 16 i 24bit , ale to nie ma znaczenia , lampy sterujące 6sn7gt oraz 6sngtb

https://www.mediafire.com/file/ovk2jl4ij94d1zm/6sn7gt_speechless.WAV/file

https://www.mediafire.com/file/qc0vsbbs2zgb83t/6sn7gtb_speechless.WAV/file

Które brzmienie Wam bardziej odpowiada , i jaka jest główna słyszalna różnica , o ile jest ? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego to nie zmieni. Różnice w kablach slychać. Glosnikowe, zasilające czy interkonekty.

Test dowiódł, ze John ich nie slyszy.

Zresztą kupił. Czyli nie chciał np diy beldena, ktorego sprzedalbym mu za 120zł. Wydał wiecej. Nie przyjmuję tlumaczenia, ze pożądniejszy czy na gwarancji. Odemnie tez mialby gwarancję, a tak wydal kilka stowek za cos , czego teoretycznie nie uslyszał.

Licza się fakty, nie slowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Niczego to nie zmieni. Różnice w kablach slychać. Glosnikowe, zasilające czy interkonekty.

Test dowiódł, ze John ich nie slyszy.

Ale do momentu ślepego testu słyszał. Bardzo interesujące...

Piszesz się na ślepy test w twoim systemie ? Tak z czystej ciekawości byśmy przeprowadzili... ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fafniak napisał:

Piszesz się na ślepy test w twoim systemie ? Tak z czystej ciekawości byśmy przeprowadzili... ?

Heh ja Wam wrzuciłem 2 pliki z innym brzmieniem które jest tam słyszalne i nikt nie podjął się oceny , mimo iż parę osób pobrało ;)  Tak więc na forum lekko tchórzami zalatuje ,nikt nie chce popsuć sobie reputacji więc po co jakiekolwiek testy przeprowadzać ja się pytam.

Kraft wrzuca gdzie zmiany są na poziomie ułamka gdyż bardzo ciężko jest niekiedy ocenić nagranie z pliku nie wiedząc czego tam szukać , moje pliki na wavelabie widać czym się różnią i sprawny operator masteringu od razu by powiedział o co chodzi. Każdy akustyk także :D 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fafniak napisał:

Ale kurna muszę na ałdioszoł odszukać tego producenta sprzętu co przez chwilę poczułem sie jak w filcharmonii - tak wiem ułuda le piekna :)

Zrób se ślepy test , niech Cię batorzą najpierw srebrnym kablem , potem z miedzi monokrystalicznej - jeśli na ucho problem rozpoznać to może zmysłem dotyku ocenisz który "przyjemniejszy" :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kubakk napisał:

Heh ja Wam wrzuciłem 2 pliki z innym brzmieniem które jest tam słyszalne i nikt nie podjął się oceny , mimo iż parę osób pobrało

Już nie do pobrania ten drugi jest, a pierwszy brzmi ja ze studni ;) ciężko byłoby z takiego nagrania wychwycić różnice chyba ale chciałem i się nie bałam. Pozdrawiam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MariuszZ napisał:

Już nie do pobrania ten drugi jest, a pierwszy brzmi ja ze studni ;) ciężko byłoby z takiego nagrania wychwycić różnice chyba ale chciałem i się nie bałam. Pozdrawiam :) 

No możliwe ,że się dowalili o prawa autorskie ;) 

Chciałem Wam pokazać różnicę między dźwiękiem spójnym a dźwiękiem jaki tworzy subwoofer na 10% volume , słychać "pompowanie" powietrza oraz mocny dół ;) 

Wygrzane 6sn7gt marconi szaraki z 67 dają na tyle przyjemny bas , że nie odpalam już suba

Co prawda mój sub to typowy BR pod KD więc nie jest za szybki , może stąd mój kiepski odbiór ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "Poprawiamy popularne błędy językowe". 

W świetle testów zamieszczonych w niniejszym wątku, pozwolę sobie na sformułowanie pewnej porady językowej.

Zamiast często stosowanego do opisu wrażeń słuchowych zwrotu: 

"zmiany w dźwięku są tak duże, że tylko głuchy by ich nie usłyszał",

celniej będzie stosować frazę: 

"zmiany w dźwięku są tak duże, że tylko ślepy by ich nie usłyszał"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft jeszcze nie jest za późno.

Mechanizm kierujacy Kraftem.

Cynizm jest częścią obronnej postawy, jaką przyjmujemy, aby chronić siebie. Jest uruchamiany, kiedy czujemy się zranieni albo źli na coś i zamiast poradzić sobie bezpośrednio z tymi emocjami, pozwalamy im, aby stały się ropiejącymi ranami i skrzywiły naszą perspektywę (poznawczą). Kiedy wzrastamy w cynizmie wobec jednej rzeczy w naszym życiu, powoli możemy stawać się cyniczni wobec wszystkiego.

Szersze fragmenty

http://zacznijzyc.net/a126/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...