Skocz do zawartości

Czy słychać różnicę? Mp3 vs. FLAC i inne ślepe testy


Kraft

Recommended Posts

@S4Home  ja jestem chętny testować kable, przewody etc. Ale po nowym roku. 😁 Coś koło lutego 2020.

BTW. W lutym Cię odwiedzę w salonie. Spakuje wzmak, kolumny, przewody. Będzie taka możliwość? 

Żona chce muzeum zobaczyć, a ja na odsłuch. Piotr, będziesz dostępny w lutym? 

Wziąłbym też parę winyli i pre oraz headshell, ale nie wiem czy będzie na czym zamontować. Znajdzie się jakiś drapak, by zainstalować mój headshell z wkładką? Pomożesz z kalibracją? 

Zależy mi byś był osobiście. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 1Ender napisał:

@S4Home 

Odpowiesz?? 

1Ender,

proponuję zadzwonić do S4home-tak będzie szybciej a poza tym Forum to nie jest budka ogłoszeń. Wybacz, ale to uwaga formalna-taka jest prawda i odnosi się to nie tylko do Ciebie.

Pozdrawiam

PS. Zauważcie, że ten wątek i tak ma sporo wtrąceń, powtórzeń oraz OT i trudno się zorientować o co w nim chodzi :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Nie wiem, co dopisze @Kraft  .......inaczej...... nie wiem czy doczekamy się jakiegoś wpisu.

Nie wiedziałem, że nasz mózg dopisuje info, zaczerpnięte z życia i doświadczenia, uzupełniając ten drobny, a ważny element, zwany subiektywnym odczuciem.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

uhm...

Ciekaw jestem czy ta nowa wiedza choć trochę wpływa na postrzeganie sformułowania "wiem co słyszę"

Jeżeli chodzi Ci o to, że tylko ja mogę wiedzieć co słyszę, to nic się tu nie zmienia. Nie powie mi tego ktoś inny.

Jak wynika z artykułu, ABX nie mogą być reprezentatywnym testem na występowanie różnic wprowadzonych przez komponenty audio. To jest dla wielu novum w temacie.

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.. nie ma kolegi Kraft by temat ożywić, ale na pewno tu zagląda.

---------

Gdzieś w opisach, Wojtek Pacuła napisał, że nikt z nas nie rodzi sie audiofilem, te wiedzę nabywa sie z latami.

Koncerty live, filharmonie, spotkania jazowe, itd, słuchanie lepszych konfiguracji sprzętu od własnych, (o tym już pisałem - myślimy że nasz set to już dobry jest ... dopóki nie usłyszymy lepszego), to tu nabywamy wiedzy która potem uzupełnia i dopisuje brakujące dane, o których pisze autor artykułu. To tu, teoria techniczna i pomiarowa nie ma już zastosowania.  

To że szybki (krótki) test może być nie miarodajny ... tylko to potwierdza.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Gdzieś w opisach, Wojtek Pacuła napisał, że nikt z nas nie rodzi sie audiofilem, te wiedzę nabywa sie z latami.

I tu się wyjątkowo z P.Wojciechem zgadzam :)

AVS może dać jakiś pogląd na trendy audio ,koncerty w Filharmonii dają obraz co do brzmienia instrumentów, ale prawdziwe doświadczenia zdobywamy bywając u innych pasjonatów , zmieniając i porównując sprzęt w swoim zaciszu domowym /prawda Bogdan , coś o tym wiesz :) /. Aby dążyć, trzeba wiedzieć do czego , ciągłe zmienianie tego samego systemu poprzez kable, bezpieczniki , podstawki, czy nawet akustykę i tak nic nie daje, bo kręcimy się w kółko , potrzebna jest jakaś skala porównawcza, a takim świetnym punktem odniesienia mogą być systemy kolegów. Od początku roku / takie postanowienie :) / zadaje sobie jakiś temat audio i staram się go maksymalnie drążyć , w tym tygodniu np. jest to ustawienie kolumn , ich rozstaw , dogięcie , położenie punktu odsłuchowego itp. tak wyłącznie na słuch , wychodząc z trójkąta równobocznego jako bazę przy kolumnach " na wprost". Polecam takie eksperymenty , baaardzo pouczające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomek4446 napisał:

 /prawda Bogdan , coś o tym wiesz :) /.

Jaki Bogdan ? Ja na forum widzę jedynie Bogusława :D 

PS: odkąd nie ma 2 banditeros na forum to jakoś tak 0 waśni , ogólnie rzec pisząc - nuda :P 

Też testuje ustawianie kolumn , niedawno sprawdziłem mocniejsze dokręcenie tak na 1-1,5m przede mną i było ciekawie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kubakk napisał:

Jaki Bogdan ? Ja na forum widzę jedynie Bogusława

@Bogusław Kożyczkowski przepraszam , piszę z roboty i kurde jakiś klient mnie rozproszył , chodziło mi oczywiście o Twoje zmagania i porównania sprzętowe.

25 minut temu, Kubakk napisał:

niedawno sprawdziłem mocniejsze dokręcenie tak na 1-1,5m przede mną i było ciekawie

Tak słuchałem Kudosów / 1,3-1,5m od miejsca odsłuchowego z osiami przecięcia ok.30 cm. przede mną , robiło wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan - ups! Bogusław, się nie gniewa.

S.P   K. Ishiwata też zawsze skręcał mocno kolumny by ich osie sie krzyżowały sporo przed słuchaczem. 

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

takim świetnym punktem odniesienia mogą być systemy kolegów

Dużo do myślenia dają mi wizyty w Top HiFi Sopot (często ktoś słucha w pokoju do ...słuchania) albo wizyta u Bazodrut`a, = jest co poprawiać u mnie.

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Twoje zmagania i porównania sprzętowe.

Każda kolejna skrzynka czy drut, zostawia (drobny element) coś co można później wykorzystać we własnym systemie w celu poprawy. ((mój hałas o sybilanty))

2 godziny temu, Kubakk napisał:

PS: odkąd nie ma 2 banditeros na forum to jakoś tak 0 waśni , ogólnie rzec pisząc - nuda :P 

 

To fakt.😁

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak to nie wiesz, że rasowy audiofil frezuje rant płyty na specjalnej tokarce pod kątem 30 stopni oraz wkłada specjalny czarny papierek dookoła CD żeby stworzyć ciemniejsze środowisko dla lasera?   Ten film jest nieprofesjonalny i nie zawiera wszystkich sztuczek!!!    Poszukaj lepiej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2020 o 18:29, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie wiem, co dopisze @Kraft  .......inaczej...... nie wiem czy doczekamy się jakiegoś wpisu.

Jak już zajrzałem, to coś napiszę. Zapoznałem się z artykułem "Time for Slow Listening", który był podstawą podlinkowanego przez Bogusława artykułu w Stereophile. To ledwie 4,5-stronicowy tekst. Raczej impresja i wskazanie nowych kierunków potencjalnych dociekań, a nie udokumentowana praca badawcza. Skoro tak, i skoro płynące z niej wnioski stoją w sprzeczności ze znacznie lepiej udokumentowanymi badaniami, to proponuję podchodzić do niej z pewnym dystansem. Na pewno niczego nie rozstrzyga.

Załóżmy jednak, że autorzy mają rację i przeanalizujmy płynące z ich pracy wnioski. Nie uważacie, że podawany przez nich okres roku potrzebny na dogłębne zapoznanie się z konkretnym brzmieniem obraca w niwecz cały audiofilski świat. Policzmy. Chcemy wybrać wzmacniacz. Bierzemy pod uwagę trzy modele... i już po trzech latach podejmujemy decyzję. Dalej kolumny - kolejne trzy lata. Źródło - +3, No, ale jeszcze kable: IC. głośnikowe, zasilające. Jakby nie liczyć - dwadzieścia lat zejdzie. Ja się na coś takiego nie piszę. Za późno się zabrałem za to hobby. Mogę nie dożyć. Podsumowując. Idea ciekawa, ale dysfunkcjonalna. Mająca może jakiś praktyczny sens w profesjonalnym studiu nagraniowym, ale nieprzydatna dla hobbystów.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...