Skocz do zawartości

Niedziałający kanał


Recommended Posts

Witam,

w moim Yaqinie MS-30L mam następujący problem: posiada on 8 lamp sterujących (po 4 na kanał). Kupiłem nowe lampy (w załączniku) i gra tylko jeden (prawy) kanał. Na logikę zamieniałem pojedyńczo lampy żeby znaleźć winowajcę, ale po zmianie stron wszystkich lamp nadal w lewej kolumnie cisza. Gdy wkładam chińskie lampy (z zestawu) i inne 8 rosyjskich z allegro oba kanały grają dobrze. Co może być przyczyną?
 

Pozdrawiam

IMG_0051.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Szymon Lewandowski napisał:

Na logikę zamieniałem pojedyńczo lampy żeby znaleźć winowajcę, ale po zmianie stron wszystkich lamp nadal w lewej kolumnie cisza.

Wszystkie lampy przełożyłeś i zmieniłeś stronami? Któraś z tych nowych lamp może jest uszkodzona. Może włóż na lewy kanał stare lampy i po jednej sztuce wkładaj nowe i obserwuj, w którym momencie zamilknie lewa kolumna. Może też nowe lampy wchodzą w gniazda ciężko i jakaś nożka nie styka...

Daj mi jeszcze chwilę, pomyślę co może być jeszcze nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przełożyłem wszystkie jedna po jednej (jeśli to ma sens). Próbowałem dokładać stare (np. 3 nowe - 1 stara, 2 nowe - 2 stare) i dopiero jak włożę wszystkie stare, to kanał zaczyna grać.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kombinuję ale....Wszystko wskazuje na styk, być może nowe mają cieńsze nóżki i jeśli moja teza jest prawdziwa to powinno to być gniazdo z nową lampą, która jako ostatnia została w komplecie ze starymi.  Próbowałeś w tym gnieździe starą z innymi nowymi?

Edytowano przez Chili
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się, że to niestykające nożki są winowajcą tego zamieszania.

35 minut temu, Szymon Lewandowski napisał:

Tak, przełożyłem wszystkie jedna po jednej

A spróbuj włożyć wszystkie stare i wyjmować po jednej zamieniając ją na nową. Tak żebyś cały czas miał włożone 3 stare i jedną nową. Może wytypujesz w ten sposób, to w którym gnieździe jest problem. 

Lampy wchodzą Ci do gniazd bez problemu i "siedzą" w nich stabilnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pytanie czy wszystkie lampy wchodzą do końca? Skoro na innych lampach wzmacniacz gra, a te same lampy włożone w drugi kanał też grają, to znaczy, że i lampy i wzmacniacz są sprawne. Pozostaje tylko kwestia styku lamp z gniazdem. Spróbuj delikatnie rozkołysać lampy wkładając je do gniazd. Musi wreszcie zaskoczyć, w końcu nie Ty pierwszy wkładasz 5654 Philipsa do Yaqina :) 

Ostatecznie można delikatnie rozepchać gniazda, tak żeby nowe lampy weszły bez problemu. Trzeba to jednak zrobić z umiarem, żeby gniazda nie były za luźne na stare lampy.

P.S. Dłubałeś już coś w swoim wzmacniaczu, czy masz wszystko oryginalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzą do końca raczej - skoro weszły na prawym kanale - nie widzę różnicy w "wystawaniu" w gniazdach.

AD. PS.

Nie, nie grzebałem. ;)

 

Update:

Na innym forum napisali mi, że powinienem był kupić 6AU6 zamiast 12AU6, bo moje mają napięcie żarzenia 12,5V, a powinny mieć 6,3V.¬¬

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...