Skocz do zawartości

Yamaha RX-V767 z Wharfedale Vardus 300


ErrorDTe

Recommended Posts

Witam

Czy wyżej wymieniony amplituner nada się do współpracy z tymi kolumnami? Słucham ogólnie pojętej muzyki klubowej. Powierzchnia pomieszczenia to 20m^2. Źródło, komputer przez kabel optyczny. Sprzęt będzie wykorzystywany częściej do oglądania filmów. Miałem podpięte te kolumny do Denona avr 1610 ale mu się wykitowało a koszt naprawy może osiągnąć  zakup używanego.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta sama półka. :)

Seria 7 i 6 Yamahy różni się funkcjami. Dźwięk jest bardzo popularny podobny. 

605 to pierwszy amplituner na świecie z dekoderami HD. Pewnego rodzaju ikona kina. Ma swoje lata. Ale jeśli był używany prawidłowo to jeszcze pociągnie. U kumpla w tym roku siadł pilot. Samo urządzenie sprawne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Aktualnie Onkyo 605, brzmi bardzo fajnie, warty odsłuchu model, mam jeszcze Onkyo 606, który ma więcej gniazd HDMI, dźwiękowo i cenowo wypada podobnie. Te Onkyo w cenie około 650zł to dobry wybór amplitunera z HDMI, nie jest to najniższy model z serii 3, a ma HDMI i dekodery HD. Do tych kolumn polecam jeszcze odsłuchać Denon AVR-2805, również wysoki model, który może się spodobać. Ma Pan możliwość podjechać na odsłuch? Jestem z Myślenic, prowadzę komis audio. Pozdrawiam Mariusz Blak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo został mi zabrany sprzed nosa. Umówiłem się z gościem, że podjadę rano posłuchać go a on mi mówi, że wczoraj w nocy go już sprzedał a sam chciałem wczoraj wieczorem podjechać to nie bo w pracy jest... On był wystawiony za 400 i pewnie dlatego tak szybko poszedł.

 

1 godzinę temu, Pumpurek napisał:

Witam, mam Aktualnie Onkyo 605, brzmi bardzo fajnie, warty odsłuchu model, mam jeszcze Onkyo 606, który ma więcej gniazd HDMI, dźwiękowo i cenowo wypada podobnie. Te Onkyo w cenie około 650zł to dobry wybór amplitunera z HDMI, nie jest to najniższy model z serii 3, a ma HDMI i dekodery HD. Do tych kolumn polecam jeszcze odsłuchać Denon AVR-2805, również wysoki model, który może się spodobać. Ma Pan możliwość podjechać na odsłuch? Jestem z Myślenic, prowadzę komis audio. Pozdrawiam Mariusz Blak

Mam jak podjechać no ale cenowo to przepaść w porównaniu do tego za ile była tamten Onkyo (sprzedawca zapewniał o tym, że nie były przeprowadzane żadne poważne naprawy a stanu faktycznego nie zdążyłem poznać). Widziałem Pana aukcję na Allegro, ciekawe amplitunery ale nie w budżecie jakim aktualnie dysponuję.

 

Aktualnie widzę jeszcze takie modele w kwotach około 400-450zł

YAMAHA HTR-3065

Denon avr 1708

Pioneer VSX-819H

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak trzeba dodać, że podłączając dżwięk przez Toslink , w przypadku materiału z dźwiękiem HD , sygnał zostaje zdegradowany do tzw. "core" w przypadku DTS.

Czyli np. DTS Master Audio zostanie przesłany w formie zwykłego DTS . W przypadku DD będzie przesyłany również tylko w formie podstawowej. Czyli w żadnym wypadku DD+ i wyższe, nie zostaną przesłane przez to łącze.

http://audio.com.pl/vademecum/leksykon/19749-dts-hd

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idź teraz w amplituner bez dekoderów HD. Raz że dźwięk jest dużo gorszy. Dwa że one bardzo tracą na jakości choćby były rewelacyjnymi modelami w swoich latach.

Te które wymieniłes później nie mają skoki do 605ki.

Ja też uważam bym że sprowadzeniem. 

Ale warto poczekać. Bo takie modele na 605 i 606 się trafią. 

Druga opcja szukać całości. Ludzie na olx lubią tak wystawić. Z kolumnami. W dobrej cenie. Wtedy kolumny idą dalej a ampli za 300zl :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...