Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe maksymalnie do 3 tys zł za pare pod Onkyo TX8150!


michu9191

Recommended Posts

Witam posiadam amplituner Onkyo TX 8150 i szukam do niego kolumn podłogowych do 3 tys za pare. Słucham głownie muzyki trance, techno, house, hh, pop. Intersuje mnie mocny bas nie pudełkowaty ogólnie czysty dzwięk bez natarczywych sopranów. Kolumny mają być głośne żebym wiedział ze mają zapas mocy ;)). Na początku będą grały w 15m2 a póżniej powyżej 20m2. Posiadam już kable 4x 2.5mm2 na kolumne firmy Klotz oraz banany Nakamichi . Polecano mi Tannoy Merccury 7.4 oraz Melodika BL40MkII i Klipsch R-26 F oraz R-28F lecz trzy ostatnie nie przyciągają mojego efektu wizualnego ;/ Proszę doradźcie jakie modele spełnią moje warunki grające oraz muzyczne gatunki pod tym Onkyo :) Na początku stawiałem na Tannoye lecz podobno lepiej grają pod Yamaha i czy ten Onkyo im podoła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, michu9191 napisał:

doradźcie jakie modele spełnią moje warunki grające oraz muzyczne gatunki pod tym Onkyo :) Na początku stawiałem na Tannoye lecz podobno lepiej grają pod Yamaha i czy ten Onkyo im podoła?

Enigmatycznie napisałeś, bo według mnie styl muzyczny w mniejszym stopniu niż własny gust wymusza taki czy inny wybór. W końcu tobie ma się podobać. To że np. metalu dobrze się słucha na sprzęcie precyzyjnie, szybko i z dobrą kontrolą grającym, nie oznacza, że ktoś kto lubi metal, a brzmienie jednak bardziej miękkie musi się do stereotypu dostosowywać i wymieniać sprzęt.

Onkyo względem np yamahy gra nieco bardziej twardo, zimniej, chwilami ostrzej, nieco sterylny jest wyższy bas i średnica( brak ciut mięska i życia), więc kupowanie kolumn o podobnych stylu brzmienia może być średnio trafione, mam na myśli np. Klipscha, tańsze modele Cantona. Owszem Klipscha możesz posłuchać, bo marka ma raczej albo fanów, albo przeciwników, niemniej Klipsch bardziej pasuje do NADów, Denona i jak klipsch to model na maksymalnie 16cm głośnikach , bo model RF28 sporo za duży w pokój 15-20m . 

Zresztą obawiam się że jak napisałeś, że nie lubisz natarczywej góry to wybór Klipscha z Onkyo jest źle trafiony.  Z tych kolumn co wymieniłeś  to Tannoy 7.4 dość dobrze by się z Onkyo uzupełniał, co nie znaczy oczywiście, że  masz kupić w ciemno, a to że ktoś Ci powiedział że Tannoy pasuje do Yamahy wynikało z jego preferencji, a być może z tego że Yamaha jako taka gra ciut przyjemniej od Onkyo, mogłeś to zweryfikować od razu w sklepie każąc podpiąć Tannoye do Onkyo. Posłuchałbym jeszcze Wharfedali diamond 240 mają dość mięsisty, głęboki bas i nienatarczywą górę, a w sumie wszystkie wymienione kolumny są nawet w sieciówkach. Jak z tej nazwijmy to 3( klipsch, tannoy, wafle) nic Ci nie podejdzie musisz wybrać się do solidnego w  wybór salonu audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Najbardziej podobają mi się Wharfedale diamond 240. Kolega ma kolumny tej firmy nie pamietam modelu ale są na pewno mniejsze i grają ku zaskoczeniu przyjemnie i potrafią zagrać fajny bas i sopran przy moim stylu muzycznym :) O Heco 900 słyszałem wiele pozytywnych opinii lecz nie podoba mi się ustawienie głośnikow z przodu i wykończenie membran, są delikatne i łatwo je nie chcą co uszkodzić... ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz "czuć" zapas mocy i to "umphhhh" na dole, to kolumny na dwóch 200mm calowych basowcach lub min. bardzo mocne 16-stki, typu Klipsch RP260.

Tylko mały problem - cały ten dźwięk się nie "zmieści" w 15m, a nawet w 20m. Będzie ściana zlewającego się dźwięku, chyba że zadbasz o akustykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...