Skocz do zawartości

WILSON RAPTOR 7 - co myślicie?


Piotrek Kow

Recommended Posts

DZIEŃ DOBRY! Jestem nową osobą na forum, zanim założyłem nowy post starałem się poszukać informacji w internecie, ale zbyt wiele nie znalazłem. 

Dostałem od kolegi wzmacniacz Harman Kardon HK980, szukam do niego NIEDROGICH kolumn podłogowych (budżet max 2500 tys). Mój warunek, żeby były nowe. Zakładam, że sprzęt sobie z biegiem czasu wymienię. 

Mieszkam w Poznaniu i w sklepie spontanicznie zaproponowano mi Wilsony Raptor 7 (co prawda podłączone z innym wzmacniaczem). Chciałbym podpytać czy takie Wilsony to byłby optymalny wybór?

Czy w cenie do 2,5 tys. (budżet jest nie do przekroczenia) jestem w stanie znaleźć inne i pomyśleć o odsłuchu. Pomieszczenie w którym stanie zestaw to ok 15 metrów. Testów jest mało, ale są pozytywne.

Byłbym wdzięczny za wszelkie porady i opinie. Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to "spontaniczne zaproponowanie"  było poprzedzone jakimiś pytaniami ? Bo jak nie, to raczej spontaniczne łapanie klienta ;) Dlaczego nie podszedłeś ze swoim amplitunerem?, wiedziałbyś od razu czy te 7 ki są ok, z czym twój amplituner się dogaduje i co jest na tak, a co na nie w takim duecie, czy ci pasuje.   Nikt poważny i uczciwie nie odpowie Ci  na twe pytanie, czy byłby to optymalny wybór, bo po pierwsze optymalny dla kogo ?  Bo twego gustu nie znamy, nic o tym nie piszesz, a wróżek tu nie ma. Dwa to raczej nie są kolumny referencyjne, nawet wśród kolumn do 2500zł .

 

Generalnie "okazja" raczej średnia jak na mało znaną, dopiero wschodzącą na rynku krajową produkcję(to nie minus, każdy musi kiedyś zacząć). Inna rzecz o wiele ważniejsza to fakt, że za 2500zł można wybierać spośród wielu marek i modeli, wybór i odsłuch to podstawa, polecać na szybko to można film. Piszesz że 2500zł to niedrogo, ale wierz mi, za te pieniądze można kupić solidnie i udane granie, poprzedzone spasowaniem brzmieniowym z wzmacniaczem, ale oczywiście można też kupić kiszkę.

To że piszesz że ich testy ma pozytywne...często tak jest, (widziałeś test skrajnie negujący i odradzający, pogrążający producenta czy to sprzętu audio, samochodów, itd?) ale trzeba jednak umieć czytać między wierszami, bo kolumny z charakterem( zresztą bez charakteru też) nie podejdą każdemu piecowi i słuchaczowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki odpowiednik tańszy zensor 7 od dali.

Ale patrząc że dali możesz.miec za kilka stówek więcej no to sory. Wybór oczywisty.

Oprócz tego w tej kwocie

Heco 900, melodika bl40 mkII, magnat quantum 755!!!!! Czy też indiana tesi 560

Nie oto wybór raptorow jest więcej niż bezzasadny. 

Zapraszam na odsłuch i po ceny:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu muszą to być kolumny podłogowe? Do 15 metrów zazwyczaj lepiej jest wstawić monitory, to po pierwsze, a po drugie, w swoim budżecie dostaniesz zauważalnie lepszy dźwięk jakościowo, idąc w kolumny podstawkowe. Podłogi za te same pieniądze dadzą Ci dźwięku więcej, ale będzie to dźwięk niższej klasy. To tak w dużym skrócie.

Spójrz na te propozycje, i zastanów się, czy nie warto pójść w jakość zamiast ilości.

PSB Imagine XB - bardzo mocne, 150 watowe monitory z podkreślonym dołem - dobry kompromis pomiędzy delikatnym monitorem, a podłogówką

ELAC Debut B6 - Fantastyczne budżetowe monitory, również dość dynamiczne i przestrzenne

Indiana Line Tesi 262 - Bardzo ładna góra i środek pasma, z krótszym, dobrze kontrolowanym basem 

Jeżeli musi być podłogówka, to warto spojrzeć na Indiana Line Tesi 542. Zagra mocniej od monitora, ale jest na tyle mała, że nie powinna zabić Cię nadmiarem dołu w tej przestrzeni. Ich cenę dostosujemy do twojego budżetu. :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...