Skocz do zawartości

Kino domowe do 6000zl


kamyk9988

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, kamyk9988 napisał:

Bo koleś w sklepie mówił, że sub nie będzie potrzebny

więc pozwolę sobie z nim się nie zgodzić ;)

z resztą możesz to sprawdzić w prosty sposób, wybierz się do niego raz jeszcze i niech zrobi Ci ponownie prezentację z wybranym przez Ciebie zestawem kolumn, tyle że i z sub'em i bez sub'a, sam usłyszysz/poczujesz, na czym polega różnica. Sam fakt, który wspomniał Piotr, że ścieżka jest np. 5.1 - ta jedynka po kropce nie jest dziełem przypadku, ani nie stoi tam ze względów estetycznych 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Markcox napisał:

więc pozwolę sobie z nim się nie zgodzić ;)

z resztą możesz to sprawdzić w prosty sposób, wybierz się do niego raz jeszcze i niech zrobi Ci ponownie prezentację z wybranym przez Ciebie zestawem kolumn, tyle że i z sub'em i bez sub'a, sam usłyszysz/poczujesz, na czym polega różnica. Sam fakt, który wspomniał Piotr, że ścieżka jest np. 5.1 - ta jedynka po kropce nie jest dziełem przypadku, ani nie stoi tam ze względów estetycznych 

Jasne. Tylko ja myślałem, że jak nie ma suba, to sygnał idzie na kolumny frontowe i głośniki niskotonowe przejmują jego rolę. Ok jak będę w Polsce to podjadę tam i poproszę o prezentację :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Markcox napisał:

w tej kwestii, to już musisz radzić sobie sam ;) 

Dam radę :) A czy polecacie jakiś subwoofer do tego zestawu? Na coś konkretnego zwracać uwagę? Bo z tego co wiem to Melodika nie produkuje subów, więc trzeba dobrać coś sensownego. W sklepie mi coś doradzą, ale wolałbym porównać z sugestiami innych użytkowników :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamyk9988 napisał:

Jasne. Tylko ja myślałem, że jak nie ma suba, to sygnał idzie na kolumny frontowe i głośniki niskotonowe przejmują jego rolę. Ok jak będę w Polsce to podjadę tam i poproszę o prezentację :) 

Gdy niema subwoofera to najniższe częstotliwości są kierowane do wszystkich kolumn ustawionych jako duże, czyli przetwarzające cały zakres częstotliwości. Sprawia to że gdy w kinie pojawiają się efekty specjalne wymagające dużego natężenia niskich częstotliwości obciążone są nimi kolumny które przetwarzają również resztę pasma i dodatkowo mocniej jest obciążony sam wzmacniacz amplitunera kd. Subwoofery są do tego zwykle lepiej przystosowane. To sprawia ze subwoofer jest bardzo ważny , choć nie jest niezbędny. Zaryzykował bym stwierdzenie ze lepiej jest kupić na fronty nieduże kolumny dobrej jakości i dobry subwoofer niż duże kolumny frontowe bez subwoofera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z subem mi sie nie pali jak dostanę dobra cenę, to mogę kupic wysyłkowo :)

Czy takie ustawienie będzie ok dla tego zestawu o którym pisałem? Bass reflex we frontach jest z tyłu i boje się czy nie będą za blisko ściany. Na rysunku są 10cm  od ściany. No i nie wiem jak z subem. Surround'ów nie rysowałem.   

Dodam, że odległość osoby siedzącej na narożniku od TV to 3m. Salon niecałe 20m2.

salon.jpg

Edytowano przez kamyk9988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fronty na równo z szafką będą 21cm od ściany. Nie chcę za mocno wysuwać, żeby mi przejścia nie zasłaniały, a tym samym nie był narażone na to, że ktoś je potrąci. A czy sub na zewnątrz prawej kolumny będzie ok? Trochę z boku co prawda, ale z drugiej strony mam stół i trochę mało miejsca. W ogóle ciasno tam i sam nie wiem jak to ustawić.screenshot.jpg.4a3526775fc6a15baedc7a5eda05fcc4.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...