Skocz do zawartości

Kino domowe do 6000zl


kamyk9988

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Naczytałem się w necie i teraz mam wątpliwości... Czy wybrany przeze mnie zestaw będzie dobrze grał w pomieszczeniu ok 17-20m2... Fronty rozstawione ok 160cm od siebie, ok 3m od słuchacza. 

Teraz mam wątpliwości czy nie powinienem lepiej zmienić wybór na podstawkowe, póki jeszcze nie kupiłem do końca ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle kolumny podstawkowe w tej samej cenie są bardziej wyrafinowane technicznie. Gdy używasz subwoofera rozciągniecie pasma również nie stanowi problemu. Jednak duże fronty zwykle lepiej się sprawdzają gdy komuś zależy na ekstremalnie głośnym graniu. Ja bym się skłaniał do kolumn mniejszych i lepszych. Jednak takie kolumny powinny stać na standach a nie być wciśnięte gdziekolwiek.

Jeśli chodzi o kino to kolumny przednie zwykle rozstawia się znacznie węziej  niż do stereo. Oczywiście gdy towarzyszą im głośniki tylne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kolega przeznaczyłby ten sam budżet na podstawkowe, co na podłogowe, to prawda, że można wtedy "trochę lepiej" (w zależności od oczekiwań i przeznaczenia), gdyż subwoofer i tak będzie, a większość przeznaczenia to film.

Ale - o ile dobrze zrozumiałem - tą zamianę determinuje brak możliwości w miarę sensownego rozstawienia kolumn, więc czy ta zmiana aby na pewno rozwiązuje problem?

Gdyż zgadzam się w całej rozciągłości, że

10 minut temu, MobyDick napisał:

takie kolumny powinny stać na standach a nie być wciśnięte gdziekolwiek.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli zmiana nie ma sensu. Problem był taki, że nie za bardzo mogę je rozsunąć bardziej. Surroundy oczywiście będą. Ok, jak już będę miał je w domu to będę w razie czego kombinował z przestawianiem w akceptowalnym zakresie, aby znaleźć optimum. 

 

Dzięki za szybkie rozwianie wątpliwości :)

Edytowano przez kamyk9988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ustawienia dotyczy w takim samym stopniu kolumn większych i mniejszych. Większe kolumny mogą co najwyżej bardziej przytłaczać optycznie. Pozostaje jeszcze kwestia tego czy dane kolumny będą wymagały więcej miejsca wokół siebie czy mniej. To już zależy od samych kolumn a nie od ich wielkości. Do tego nie jest prawdą że kolumny z tunelem br z tyłu muszą mieć zawsze więcej miejsca za sobą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MobyDick napisał:

Kwestia ustawienia dotyczy w takim samym stopniu kolumn większych i mniejszych. Większe kolumny mogą co najwyżej bardziej przytłaczać optycznie. Pozostaje jeszcze kwestia tego czy dane kolumny będą wymagały więcej miejsca wokół siebie czy mniej. To już zależy od samych kolumn a nie od ich wielkości. Do tego nie jest prawdą że kolumny z tunelem br z tyłu muszą mieć zawsze więcej miejsca za sobą. 

Zapytałem sprzedawcę o ilość miejsca i odpowiedział, że dla melodiki wystarczy 15cm z tyłu. Co w tym wypadku wydaje się logiczne, bo nie są to jakieś szczególnie mocne kolumny, które dmuchają dużym strumieniem powietrza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...