Skocz do zawartości

czy gdzies można wypożyczyć/odsłuchać dynaudio dm 2/7,innych kolumn


slawas2001

Recommended Posts

Witam, jako że noszę się z zamiarem dokupienia do swojego nada 326 w miarę porządnych kolumn chciałbym zapytać czy gdzieś jest możliwość odsłuchu lub ewentualnego wypożyczenia dynaudio dm 2/7 ewentualnie innych pasujących kolumn. W ostateczności mogą być podłogówki lub niezbyt wiekowe używki?

Mój pokój to 14-15 m2. Co do akustyki to spokojnie mogą stać od ścian bocznych 50 cm od tylnych jeszcze więcej.

Słucham głównie starszego rocka (np. pink floyd,perfect itp), jazzu (Diana Krall, Keith Jarrett, Brian Bromberg), czasem klasyki oraz wszelkich innych gatunków muzycznych.

Lubię jak kontrabas, gitary akustyczne, fortepian ładnie wybrzmiewają. Chcialbym żeby tonalnie było to ładnie zbalansowane (góra nie za ostra) i dobrze wykonane. 


Budżet to max 3000, ale nie chce tutaj przesadzać więc fajnie jak ciut mniej... choć jak wiadomo- czym lepiej tym lepiej ;)

Pozdrawiam, 
S.

ps okolice Tychów
 

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Comete wyglądają calkiem apetycznie, ale czy te kopułki nie grają nazbyt ostro? Kurcze i dlaczego ktoś chce sprzedawać kolumny 3 miesiące od zakupu - gdybym się na tym znał to nie miałbym tylu obaw....Może ktoś ze stałych bywalców sie jeszcze wypowie nt tych kolumn.

Przemyślę... nie powiem że nie. Może nawet jak będzie okazja to podjadę. Chciałbym mieć jeszcze porównanie do innych, np najsampierw musze posłuchać dynaudio -jedni chwalą że wciągające brzmienie ale są też co piszą o ich sporych wymaganiach...  I bądź tu człowieku mądry ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Dynaudio jak najbardziej z reguły potrzebują mocnego i zarazem dobrego wzmacniacza aby je porządnie wysterowac. Jednak seria Dm czy też nowsza Emit nie jest tak wymagająca pod tym względem.  Nad 326 wysteruje te Dm 2/7 bez problemu, wiec o to się nie martw. Pytanie tylko czy takie zestawienie Ci podejdzie brzmieniowo... Tutaj tylko odsłuch Ci prawdę powie. Każdy ma swój gust.

Mi takie połączenie w starszym roku czy też jazzie jak najbardziej się podobało. 

 

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Dynaudio dm 2/7 nie ma już w sprzedaży, ale emit 20 jest w bardzo podobnej cenie, więc pójdzie nia pierwszy ogień odsłuchowy.

S4Home Rubicony kosztują tyle ale za sztukę, pewnie chodziło Ci o Opticony :P Myślę że będę je porównywał z Emitami i jak żadne nie spełnią oczekiwań to będziemy myśleć dalej.

Triangle jak nadarzy się okazja to podjadę, jednak tu bym się (z pewnych innych względów jak ten rachunek i trudniej je będzie odsprzedać) wahał tak samo jeśli chodzi o Canto Grand.. dołożyć te 2000 do budżetu i jeść przez 2-3 miesiące zupki chińskie to musiałbym mieć mocne przkonanie/ wiedzę o ich wyższości nad resztą.

Mordor 12 tu nie chodzi już tylko o wzmacniacz ale o to że mocno sugerowane są standy pod te Dunaudio, a ja docelowo ich nie planuję, tylko coś w rodzaju komody :/ Czy twoja konfiguracja miała tak samo? 

 

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadałem się tylko odnośnie spasowania wzmacniacza z tymi kolumnami.

Do większości kolumn podstawkowych (nie tylko Dynaudio) aby zagrały w pełni swoich możliwości potrzebne są między innymi właśnie porządne standy. Nie jakieś leciutkie badziewia - ale solidne , ciężkie i zapewnienie im miejsca zarówno od bocznych jak i tylnych ścian. Dużo zależy od akustyki pomieszczenia, jak je położysz na komodzie to nie będzie to dla nich optimum niestety (jak i dla innych podobnych kolumn) więc na jakieś kompromisy musisz iść niezależnie czy wybierzesz te Dynaudio czy inne.

U mnie stały na standach - sztuka po 25 kg przyczepione blu-tackiem do kolumn.

Ja bym na Twoim miejscu tak kombinował aby te standy jednak były jeśli zależy Ci na jakości dźwięku. Nie musisz ich przecież kupować od razu jak kasy nie starczy. Zresztą często ludzie sprzedają używane standy w super stanie za dobrą cenę więc kwoty nie są wysokie.

Jak już będziesz po odsłuchach to zdaj koniecznie relację ;) Jest to bardzo pomocne dla nowych użytkowników .

Albo jestem ślepy , albo nie napisałeś nic o tym co będzie źródłem w Twoim systemie a to również bardzo istotny element toru audio ...

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za obszerną odpowiedź, źródło to arcam rplay, trochę temperuje te moje b&W 686 ale jak na mój gust i tak brakuje w tym zestaiweniu odrobiny dołu i środka a wokale zwłaszcza żeńskie dość wysoko są odtwarzane... na ten moment stoją na komodzie i daleko jak na te małe kolumienki od ścian.. jako laik nie słyszę zbytnich podbarwień tyle że kolumny stoją nieco niżej niż poziom uszu ...

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W , a już szczególnie 686 to same w sobie odchudzone na średnicy, szczupłe, jasne granie, chociaż wersja tych kolumn "s2" jest jeszcze jaśniejsza ;) Tutaj żeby coś poprawić "dosadnie" byś musiał spróbować ciepłego pieca z lat 80-90. Dzisiejsze wzmacniacze okrzyknięte mianem ciepło grających (piszę o budżetowych) to w stosunku do tych starszych są "leciutko" ciepłe że tak powiem , a to i tak za duże określenie dla nich ;) Więc dobrze robisz , że wymianiasz kolumny gdyż one wraz z akustyką najwięcej wniosą zmian.

Dynaudio dm 2/7 to inna szkoła brzmienia niż te B&W także na początku możesz być lekko że tak powiem "rozczarowany" ich graniem, gdyż może Ci brakować takiej "ofensywności" i "kopa" jak w B&W , ale są one znacznie bardziej wyrafinowane, kulturalniejsze, a przede wszystkim bardziej wypełnione oraz dociążone i też potrafią "przywalić". Dla mnie osobiście to znacznie lepsze granie od B&W, no ale wiadomo są różne gusta.

Dynaudio Emit 20 to praktycznie to samo co DM 2/7, tyle że po prostu nowsza linia.

Zdecydowanie dobrą drogę obierasz, ale wiadomo odsłuch najważniejszy ...

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerenalnie w klubach nada i dynaudio piszą że nie zawsze jest to dobre połączenia i dźwięk bywa przygaszony, w innych miejscach piszą że gra to ładnie, tak że ile ludzi tyle opinii - można zgłupieć ;) ...a tak wogóle to dzisiaj się zorientowałem że Arcama można połączyć bezpośrednio do końcówki mocy w nadzie i jest jeszcze inaczej niż było tak jak by zniknęło to co wprowadzał nad do brzmienia, teraz już widzę dlaczego wszyscy polecają nad 326 nad 316, niesamowite hahha ;)  

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD'y w integrach mają z reguły średnie przedwzmacniacze, ale końcówki bardzo fajne. Po wpięciu bezpośrednio do końcówki znika jakby ta "efektowność" grania , a robi się większa kultura, oczywiście dużo zależy od zastosowanego preampa.

Co do połączeń wzmacniaczy z kolumnami to też zależy od konkretnych modeli. Np. Kiedyś słyszałem NAD 372 i Dynaudio Audience 72 Se i grało to dla mnie źle. Ale fakt , że NAD z połączeniem Dynaudio DM/Emit też może się nie podobać. W końcu każdy ma inne upodobania. Jakby Ci nie podeszło na odsłuchach z NAD'em to może by mieli na stanie wzmacniacz np. Music Hall'a, Atoll albo Roksan Kandy - spróbuj z tymi choć dla własnego doświadczenia ;)

Jak używasz tego NAD'a jako końcówki to zapewnij mu dobrą wentylację bo cholernik się bardzo grzeje. Zresztą tyczy się to też normalnego użytkowania.

Dla mnie osobiście jako integra NAD 326 gra lepiej od NAD 316 , a nawet od NAD 356. Nie pisze tu o mocy tylko o barwie. Jednak używając tych wzmacniaczy jako końcówki to już 356 wychodzi na prowadzenie ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i grało ładniej nie było słychać metaliczności talerzy i zbyt wysokiej góry, chyba bas był minimalnie bardziej kontrolowalny... ale dupa, że tak się wyrażę, wyłancza się po rownych 30 minutach, nawet po wyłaczeniu eco... hm... ciekaw jestem o co biega, nie grzał sie nawet zbytnio -tak jak by 'myślał' że nie dostaje sygnału i wchodził w stan spoczynku :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem dlaczego tak się dzieje. Ja u siebie swego czasu używałem końcówki w 326 i nie miałem żadnych kłopotów. Ale z tego co się orientuje to ten model może płatać różne figle grając właśnie jako końcówka. 356 pod tym względem jest znacznie bardziej ustabilizowany i tam praktycznie takie problemy nie występują.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może te modele tak mają, trudno zadzwonie do serwisu przy okazji i dopytam, i tak pewnie bym bał się słuchać bezpośrednio z arcama bo jeden niepewny ruch palcem po tablecie i mozna głośność przypadkowo dać na full a przez to łatwo o uszkodzenie kolumn- a tak to potencjometr nada praktycznie cały czas w tym samym miejscu, czuje się znacznie bezpieczniej;) 

...podobny efekt jak z arcama bez preampa uzyskuje tymczasowo przez przekręcenie niskich tonów na godzinę 9 ;)  kiedyś czytałem że nady grywaja ostro i porównując tego arcama jestem w stanie się z tym zgodzić :)

 

podsumowując obecne typy do sprawdzenia w odsłuchu w przyszłym tygodniu to :
- dynaudio emit 20
- dali opticon 2
- z ciekawości Usher V-601, i może studio 16hertz6 canto grand, canto one new (ponoć mają podobną sygnaturę co dynaudio)

a z wzmacniaczami to sobie na ten moment dam spokój bo sobie narobie zamieszania i będę chciał znowu coś zmieniać, aż w długi wpadne, ;) ale dzieki na przyszłośc będe wiedział :) 

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie wyłanczania gdy NAD C326 idzie bez preampa dla potomnych jak by ktoś kiedyś trafił na wątek to w polskiej instrukcji tego nie widze, a w ang jest że tryb auto standby (ECO) się wyłancza/włancza przez kombinację AUX+Standby. a nie jak ktoś kiedyś napisał w innym wątku przez mp+Standby ;)nie sprawdzałem bo nie mam potrzeby ale sądzę że to powinno pomóc na mój wcześniejszy problem :)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc pojechałem na odsłuchy i :
- dynaudio ok ale za dużo basu, ładna hipnotyzująca góra,
- kef q350 ładnie wyrównane pasma ale z tymi metalowymi wiertłami zamiast kopułek sądzę że będą cieły żyletami po uszach,
- focal aria 906, ciekawe brzmienie prawie mi podeszło w 100%, z tym że nie ten design i znowu metalowa kopułka, a przy tym sporej wielkosci i stosunkowo drogie,
- pylon diamond jako że miękkie kopułki góra była zauważalnie delikatniejsza, z tym że nie do końca potrafiłem zaufać pylonowi jeśli chodzi o wykończenie i jakość głośników, same pudła niczego sobie - calkiem spore,

zdecydowałem że jeśli chodzi o cenę, jakość wykonania, nietuzinkowe brzmienie,  design i stosunkowo nieduża wielkosć skrzynek najbardziej optymalnym wyjściem będzie zakup dynaudio emit m20. Stwierdziłem że trzeba będzie iść na kompromisy - inaczej nigdy nie wybiorę kolumn, bo pewnie zacząłbym szukać w podłogówkach. Jeżeli chodzi o konkurencje w postaci studio 16herz to owszem mogłoby to być lepsze brzmienie jednak stwierdziłem że cenowo to chyba zabawa nie dla mnie, musiałbym potem wymieniać wzmacniacz na duużo lepszy i tak bez końca ;) 

dynaudio grają calkiem przyjemnie z długimi wybrzmieniami, dobrym stereo, jak trzeba to całkiem dynamicznie. JEśli chodzi o wady to na pewno brak kontrol nad najniższm basem ale jest to stosunkowo sporadyczne przy czym muzyki elektronicznej jak solar fields na tym nie posłucham bo się robi z nich subwoofer i jakoś średnio mi brzmi takie połaczenie ;) 

Za wszelkie rady dziękuję, i pozostaje mi na ten moment jeszcze poprawa akustyki i możliwe ograniczenie najniższego basu ale to chyba latwiejsze niż poprawa średnicy w 686s2, dodam że kolumienki stoją po pół metra od ścian co znacznie poprawia ich brzmienie :)

 

 

 

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu ;) Teraz na spokojnie się osłuchaj. Pamiętaj , że masz zatyczki do br, z nimi również mozna trochę podziałać jakby niskie tony się wzbudzały za bardzo. 

Kolumny stoją na komodzie czy jednak standy zakupiłeś?

Jeśli chodzi o brak kontroli nad najniższym basem to tutaj też trochę wina wina Nad'a, on trochę poluzowuje to pasmo. W przyszłości możesz do nich zakupić lepszy wzmak i będzie jeszcze lepiej. Te kolumienki są dosyć rozwojowe, pomimo że to budżetówka. Ale i tak moim zdaniem Twoje połączenie jest bardzo fajne na początek przygody z Dynkami ;) Później będzie już tylko lepiej ;) 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są opinie że kolumny dynaudio wymagają wydajnego dobrej jakości wzmacniacza czy NAD podoła z kontrolą basu różnie może być...

W standy polecam zainwestować by były ciężkie masywne na pewno będzie miało wpływ na jakość niskich tonów.

Możesz pokazać na zdjęciu jak zestaw się prezentuje ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha no ok jutro cyknę fotę i wrzucę tak na chwilę, chociaż nie ma się czym chwalić a nawet trochę obciach ze wzgl jak poniżej, i ogólnie wraz z nowym zestawem pojawiły się spore problemy natury ustawienia tego w prawidłowy sposób tj :
1, kolumny stoją na razie na taboretach i problem będzie ze standami bo czasem przychodzą ludzie zawsze ktoś przełazi na papierosa na balkon więc strach ze strąci, wywróci itp ;) 
2. ciężko mi znaleźć odpowiednią i w miarę atrakcyjną półkę pod nada jako że wymaga sporo miejsca od góry na chłodzenie, a tv jakiego nadal używam waży 44 kg i powinien stać na samej górze - odpowiednich półek pod takie coś raczej nie robią przejrzałem wszystkie możliwe serwisy internetowe ;) rzadko ale czasem go (TV) używam więc się go nie pozbywam a szkoda mi kasy na nowy skoro jeszcze działa ;)
3. nie mam dywanu bo wchodzę często w butach do pokoju ;)
Ogólnie wstępnie trochę masakra :P

ps. jak już wcześniej napomknąłem za dużo basu było już chyba słychać w salonie odsłuchowym a tam kolumny stały b. daleko od ścian na standach a same standy na granitowych podstawkach, więc jak najbardziej trochę jest tutaj winny nad ale sądzę że przy niewielkiej regulacji barwy i pewnych poprawkach problem powinien sie pojawiać sporadycznie, zawsze mogę spróbować inne źródło wpinać do jego końcówki mocy i w ten sposób modulować barwę dźwięku, ostatecznie jak kiedyś będzie okazja to wymienie go na coś mocniejszego, kolumny jak najbardziej wydają się być rozwojowe, inna sprawa że są niewygrzane i brzmienie się deczko zmienia

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2017 o 17:30, slawas2001 napisał:

optymalizuję, gdzies trzeba przyoszczedzić - nie ma lekko - dwa miesiące na zlecenie i powrót na bezrobocie :P

a tak poza tym to posłucham kilka miesięcy, jak stwierdzę że chciałbym coś poprawić to będę zakładał nowy wątek ;)

Podoba mi się to podejście. Serio. Nie samym audio żyję człowiek.

Pamiętaj. Z dystansem i korzystaj, ciesz się że dobrze gra. Nie doszukuj się wad to będziesz zadowolony i zdrowszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...