Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja jeszcze za mało slyszalem żeby wiedzieć co dobre dla mnie. Mam typy ale bardziej poruszam się w xlr ach.

Zauwazyłeś może prawidlowość, że xlry mają mniejszy wplyw na dzwiek. Tzn nie wylapuję takich wielkich rożnic tak jak to się ma z rca. Nie wiem czy to specyfika konstrukcji kabla czy to to, że trafiałem na podobne do siebie xlry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Drodzy koledzy, dziękuję za wszystkie podpowiedzi ( @audiowit- namiary do kolegi chętnie przyjmę na PW). Ekran z pewnością się pojawi na kabelku, zobaczymy czy coś od siebie wniesie. Mój IC to nie jest z pewnością żaden święty gral, choć przyznam, że gra jak dla mnie dosyć przyjemnie. Od dawna bawię się budową różnych interkonektów, tym razem jednak chciałbym do tematu podejść nieco... nazwijmy poważniej :)

P.S. Do kabla przykładałem kilka różnych przewodów zasilających, w tym i taki, który ekranu nie ma (przewód od małej lampki nocnej). Negatywnego wpływu na dźwięk nie zauważyłem. Zobaczymy jednak co się zmieni w momencie dodania ekranu. Muszę tylko poszukać dobrej plecionki na jego wykonanie.

P.S.2. @wpszoniak, przypomnisz mi jaki masz IC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A masz już jakąś lutownicę? Zwykłą cyną polutujesz nawet najtańszą lutownicą transformatorową z marketu. Wiadomo, że fajniej jest mieć stacje lutowniczą z regulacją temperatury, itd., ale do robienia jednego kabelka raczej nie będziesz kupował całej stacji :)

P.S. Masz jakiś budżet określony na kabelki i wtyki? Wiesz co byś chciał poprawić w dźwięku nowymi interkonektami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Cisza w temacie, a my ostatnio wyspawaliśmy sobie kilka ciekawych przewodów. Tym razem padło na kilka niedrogich przewodników. Zobaczymy jak sobie poradzą w zestawieniu z miedzią UP-OCC i innymi lubianymi w audio :) 

Jeszcze jeden zestaw jest w trakcie składania, więc po weekendzie będzie można zrobić mały sparing kablowy.

interkonekty-audio-autonomy.jpgaudio-autonomy-interkonekty.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie oprócz Beldenów Twojej produkcji, działają duńskie ,,srebra,, z lampą oraz kilka innych własnej konstrukcji z których najlepiej sprawdza sie ten pozłacany na kablu z bawełnianym oplotem i budzetowymi wtykami z grenlandzkiej stacji radarowej. Jestem ciekaw wyników sparringu u Ciebie. Napisz recenzję.

20191106_105747.jpg

20191110_130439.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IC Belden 8402 Twojej produkcji to jeden z lepszych IC. Do tego stopnia, że był opisywany na jednym z sąsiednich forów, choć z innymi wtykami. Jego brzmienie porównano ze znacznie droższymi ic. Nawiasem mówiac te na zdjeciach to zaledwie połowa moich😋 zbiorów. Co ciekawe, nie ma dwóch brzmiacych jednakowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez sie kiedys, przez wiele lat zdawało , że wszystkie ,,węże,, grają tak samo. Wręcz śmieszyło mnie kiedy ktoś mówił o różnicach w brzmieniu. To, że jednak jest inaczej uświadomił mi przed kilku laty, znajomy Duńczyk robiąc prezentację różnych przewodów tylko dla mnie. Uwierzyłem dopiero kiedy usłyszałem.  Wiele zależy od sprzętu oraz kolumn. Nawet pośród sznurówek marketowych można usłyszeć różnice. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooo to nie jest źle:91_thumbsup:

Różnice w brzmieniu po zastosowaniu różnych IC są trochę mniej słyszalne niż w przypadku głośnikowych. Myśle, ze skoro słyszysz różnice w głośnikowych to z czasem, usłyszysz i w IC. Staraj sie zwracac uwage nie na ogólne brzmienie, ale na poszczególne cześci odtwarzanego pasma.  Starając sie odnaleźć różnice w całości, najcześciej właśnie ich nie słychać. I właśnie te drobne niuanse stanowią o tym czy dany kabel brzmi odpowiednio dla naszego (indywidualnego) ucha odpowiednio czy może raczej je rani. Na początku warunkiem jest słuchanie tego samego utworu z tego samego źródła i tego samego nośnika przy użyciu tych samych kolumn. Najlepiej po jednym utworze. Próbuj, a na pewno usłyszysz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem okazji posłuchać "kabli". Moje AQ Rocket33 dość mocno różnią się od sznurówek, ale tylko tyle że się różnią. Kuszą mnie kable Purist Audio Design, ale nie słuchałem ich i nie wiem czy coś poprawią u mnie?

W zasadzie nie piszę w temacie, ponieważ temat dotyczy RCA, a ja miałem na myśli głośnikowe.

Edytowano przez karolkos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja sprawdzałem te:

IMG_20210223_163834.jpg.29f8e0c9dda99ffa136a5c4086a91956.jpg

IMG_20210311_152105.thumb.jpg.eed7586f1a00aacd8684696bed0ec11d.jpg

+ jeszcze jakaś wejściowa wersja Acrolinka, ale nie udokumentowałem. Ten perłowy to DIY neotech noemi 5220 z wtykami KaCsa, nie pamiętam już jakimi. DIY własny i długo u mnie grał, resztę brałem na testy. Ostatecznie neotecha i inne wyparł właśnie PAD. Polecam sprawdzić ten IC u siebie, bo warto. U mnie, między wymienianymi były duże różnice, łatwo słyszalne. Ostatecznie doszedłem do wniosku, że nie opłaca się iść w DIY, bo zapewne okaże się, że ostatecznie koszt porządnego DIY przewyższy zakup jakiegoś firmowego kabla.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...