Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Właśnie wymieniłem swój IC na najlepszy możliwy. Czyli bez interkonekta:-)

Nie koniecznie chcę się go pozbyć, bo może kiedyś mi się przyda, ale jakby ktoś chciał sobie go u siebie przetestować to mogę udostępnić.

Robota Audiosynergii na monokrystalicznej miedzi neotecha OCC ale nie z gotowego przewodu tylko robiony chyba z drutów i własnej izolacji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, HQ150 napisał:

Żadnym. DAC, pre i końcówka w jednej budzie. Na wejściu tylko USB i terminale głośnikowe na wyjściu.

No to nie masz IC 😁. I teraz jesteś z tego wszystkiego zadowolony? Bo piszesz:

7 minut temu, HQ150 napisał:

Nie koniecznie chcę się go pozbyć, bo może kiedyś mi się przyda

więc jakaś wątpliwość jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja ma parę systemów w domu. Na razie w żadnym mi się nie przyda ale kto wie w przyszłości. Może dla dzieci trzeba będzie coś zbudować....

W głównym systemie mam chyba z dziesięć par ale wszystkie to XLR-y, w tym z którego kabel wyleciał już nie ma powrotu do systemu w którym bym tego kabla potrzebował. Tu wątpliwości nie ma.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kracz.

Teraz to by się mi przydało w kinie domowym zrobić pełną adaptację akustyczną wspartą pomiarami.

Ściany mnie nie przerażają ale przydało by się z sufitu zerwać płyty gipsowe i dać na całości panele akustyczne. I jak sobie o tym syfie z domu pomyślę to mi się robi słabo i jakoś mi przechodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tomek4446 napisał:

Ciekawe spostrzeżenie

To spostrzeżenie wynikło po odsłuchu chyba pierwszych dwóch IC. Pierwszy jaki zamówiłem, to był jakiś tam srebrny czy coś (nie ten Albedo) i odpowiadał opisom tego metalu. Wszystko mi trzeszczało i piszczało, było niemiłe - tak się porobiło. Zacząłem w temacie się rozglądać. Skoro u mnie aż tak to słychać, to pomyślałem, że dwa razy DIY mi nie podejdzie, bo granie mi się nie spodoba i wychodzi prawie firmowy jakiś (no nie oddasz kabla na metry ciętego i IC polutowanych), który sobie zamawiam sprawdzam i jak jest nie taki to odsyłam i szukam dalej. Kasa wraca. Oczywiście mam tu na myśli już jakiś pułap cenowy komponentów do DIY. Jak sumiennie to wszystko podliczyć, to też wcale nie jest najtańsza zabawa. I chyba właśnie najbardziej o tą zabawę w DIY chodzi. Zaoszczędzisz pozornie, a jeśli nawet to w sumie chyba nie aż tyle, ile na oko by się wydawało.

Oczywiście teraz sobie myślę, że to wszystko pewnie jest prawdą do pewnego pułapu cenowego tych firmowych, bo przecież nie mam tu na myśli tych kabli od, nie wiem 🤔-3000, ale być może to tylko taka "psychiczna" granica dla mnie na dziś, którą konsekwentnie, we własnej głowie, każdy pcha w górę 🙃

Edytowano przez J W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tak, ale efekt może być naprawdę bardzo dobry za ułamek ceny sklepowej. Te moje kiedyś porównywałem z kolegą forumowym który przywiózł mi sklepowe za parę tysięcy. Ze trzy pary. Jakieś lite srebro i inne miedziane. I obaj jednogłośnie stwierdziliśmy, że u mnie te robione za ułamek ceny są najlepsze.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś ostatnio najmniej słucham systemu głównego. Albo ten w pokoju dziennym albo wieczorem kino domowe.

Oczywiście ten główny jest naprawdę zacny i brzmi najlepiej ale to się trzeba wyłączyć ze wszystkiego i słuchać. Przy tym się nie da nawet książki słuchać.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...