Skocz do zawartości

Wzmaczniacz sam się wyłącza


aenneus

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich ponownie.

Tym razem piszę niestety z prośbą o pomoc z problemem technicznym. Dzisiaj zauważyłem, że mój wzmacniacz Pioneer A20 wyłącza się po około pół godzinie współpracy z telewizorem.  Tak już 3 razy dzisiaj. Wcześniej nie było tego problemu.

Wydaje mi się też, że nie dzieje się tak w wypadku połączenia z komputerem. Ale jeszcze będę testować po meczu dzisiaj.

Nie  ma żadnych innych oznak problemu, dźwięk bardzo dobry, obudowa nie jest jakoś specjalnie nagrzana.

Sprzęt gra w tej konfiguracji od ponad miesiąca, nie jakoś wyjątkowo głośno, na TV odkręcony max na godzinę 1:00, z komputerem tak 11:00-12:00.

Konfiguracja:

Pioneer A20+ Melodika Purple+ Praradigm Atom Monitor v7+ TV Philips podłączony najtańszym dacem\laptop podłączony po bluetooth modułem TP Link.

Będę dzisiaj i jutro przeprowadzał jeszcze testy, ale czy ktoś ma pomysł, w czym może tkwić problem? 

z góry dziękuję i pozdrawiam

Adrian

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcenie gałki głośności na godzinę pierwszą to wbrew pozorom, może być dla wzmacniacza za dużo. Może być, ponieważ to dość mocno zależy od konkretnego wzmacniacza, kolumn pod niego podpiętych, i oczywiście poziomu sygnału, który wpuszczamy do wzmacniacza. W przypadku tak... delikatnych wzmacniaczy jak A20, na godzinie pierwszej mogą już wystąpić problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...