Skocz do zawartości

Wzmacniacz i odtwarzacz CD do Mission M73 - teraz za dużo basu z H


robby

Recommended Posts

Poproszę o jakieś sugestie co do wzmacniacza do ok. 700pln  (oczywiście UŻYWANEGO) do kolumn Mission M73 

Szukam też CD koniecznie z pilotem (również używany) do 500pln

Aktualnie mam HK AVI 150 i kolumny łupią basem jak cholera (musiałem skręcić pokrętłem bass prawie do min) i (wydaje mi się?) mało mam średnicy, przestrzeni

Zmiana na jaki wzmacniacz polepszy (choć trochę) średnie tony i da więcej przestrzeni?

Dziękuję :)

TO będzie zestaw do domku na lato, więc błagam nie sugerujcie mi żeby zwiększyć budżet, itp. :)

Do domu zamierzam złożyć później inny zestaw, ale najpierw posłuchałbym/poeksperymentował bym z tymi Mission/HK/ ??

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki za odp 

Kolumny nie stoją w rogach - od boku każdej ściany 80cm, od tyłu ok 60cm, kable mam takie za 20pln za metr - grube (w środku też, nie tylko gruba otulina :)

Generalnie chyba nie mogę się przyzwyczaić do sporego basu po moich starych Kodach, one "grały" tylko średnimi, trochę sobie już poradziłem - zmniejszyłem bas i sopran na wzmacniaczu i robię ciut głośniej - jest nieco lepiej 

Może zatkać ten bass reflex z tyłu? Myślisz że będzie ciut mniej "dudniło"?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duży masz pokój ? Te Missiony m73 tak mają, że bas jest trochę podbity względem reszty częstotliwości. Lepszą opcją są większe m74, które schodzą niżej i mają trochę bardziej sprężysty dół. Harman ma w miare ciepły dźwięk, z misiowatym dołem, ale hektarów przestrzeni z niego nie będzie. Za to wysokie tony powinny być spokojne. Spróbuj jeszcze zatkać otwory bas reflex w kolumnach (albo przytkać częściowo do połowy), jeżeli nadal będzie dudnienie w pokoju to jednak obstawiałbym, że kolumny do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...