Skocz do zawartości

Zestaw stereo do ok. 600zł


Marcin Nowak

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Przymierzam się do kupna zestawu stereo do komputera, w cenie ok. 600zł. Zależy mi głównie na muzyce, gatunkowo w dosyć szerokim spektrum, może z nieco większym skupieniem w okolicach rockowych oraz jazzowych; od czasu do czasu jakiś film, ale to ma drugorzędne znaczenie. Pokój, w którym miałby grać, ma ok. 20 m2, kolumny będą stały na biurku - ewentualnie dokupię jakieś standy.

Nie znam się na sprzęcie, przeglądając internet znalazłem w miarę pozytywne opinie na temat zestawu Edifier R1600TIII i ewentualnie droższym R2600. Mam w związku z tym dwa pytania:

* co sądzicie o tych zestawach, czy w tym przedziale cenowym jest coś lepszego?

* co ważniejsze, na ile bardziej opłaca się samemu skompletować jakiś używany zestaw kolumny + wzmacniacz? 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Nowak - witaj na Forum!

Będziesz słuchał siedząc przy biurku i blisko kolumn (wtedy kolumny aktywne do podłączenia pod komputer mogą mieć sens, choć będzie przeciętnie gdy będziesz dalej od biurka - szczególnie, że powierzchnia pokoju spora) czy w większej odległości od nich (wtedy kup używany wzmacniacz i zwykłe kolumny).

Jeżeli myślisz poważnie o nagłośnieniu takiej powierzchni - to lepszym rozwiązaniem będzie zakup używanego wzmacniacza (albo amplitunera - jeśli będziesz słuchał również radia) i kolumn (mogą być również kolumny podłogowe). Ważne jest to, by kolumny rozstawić właściwie w pomieszczeniu (wpisz w wyszukiwarkę hasło "akustyka pomieszczeń" i poczytaj trochę na ten temat - bo warto).
Jak możesz to zamieść również rysunek Twojego pokoju i jak byś chciał rozmieścić kolumny.

Pozdrawiam
PS. Zerknij w wolnej chwili na podobne tematy na Forum (oraz jakie informacje powinny być zawarte w pierwszym poście  - link masz poniżej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę słuchał głównie siedząc przy biurku, natomiast fajnie gdyby jako - tako grało nie tylko w tym miejscu. Przemawia do mnie rozwiązanie z używanym wzmacniaczem + kolumnami.
Niestety nie wiem nawet, czym miałbym się kierować przy przeglądaniu allegro :P

Wrzuciłem rysunek pokoju, tak jak mówiłem kolumny raczej na biurku, lub na stojakach obok niego

pok.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tym budżecie mogę zaoferować zestaw Wzmacniacz Sony TA-F445R z kolumnami Prism Onyx 200, całość to koszt 600zł. Z czasem jak byś chciał pozmieniać to nie będzie problemu, a w tak nie drogim systemie słychać każde dołożone 100zł. Jak dozbierasz trochę to podjedziesz i wymienimy zestaw na inny, lepszy. W tym budżecie ciężko wybrzydzać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2017 o 00:50, Marcin Nowak napisał:

Będę słuchał głównie siedząc przy biurku,

Jeżeli zestaw ma stać na biurku to znaczy, że musi być niewielkich rozmiarów. Jakiś czas temu kolega @pacio94 skompletował sobie taki zestaw w tym wątku: LINK.

Wzmacniacz SMLS SA60 jest do kupienia tutaj: LINK.

Do tego jakiś tani DAC, żeby puścić muzykę z komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namawiam kolegę do ustawienia stereo w pobliżu TV, na dłuższą metę słuchanie przy biurku jest męczące.

Rozstaw kolumn - w okolicach telewizora bardziej odpowiedni, optymalny. Można pomyśleć o jakichś monitorach lub mniejszych podłogówkach. A nawet jak będziesz coś robił przy "kompie" to jako muzyka w tle też będzie fajnie. Pomyśl o tym.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2017 o 21:07, Pumpurek napisał:

Witam, w tym budżecie mogę zaoferować zestaw Wzmacniacz Sony TA-F445R z kolumnami Prism Onyx 200, całość to koszt 600zł. Z czasem jak byś chciał pozmieniać to nie będzie problemu, a w tak nie drogim systemie słychać każde dołożone 100zł. Jak dozbierasz trochę to podjedziesz i wymienimy zestaw na inny, lepszy. W tym budżecie ciężko wybrzydzać :)

???????????

Widziałem w paru postach, że forumowicze przywitali Cie otwartymi rękami. Ale tym wpisem zepsułeś kolego wszystko.

Prism Onyx 200 to więcej niż dno. Wrogowi bym tego nie polecił. Widać, że wciskasz co ci zalega. Po coś Ty to w ogóle kupił? Na co Ci taki szajs?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na budżet,  za 600zł co mu zaoferowaliście? Zestaw za prawie drugie tyle? Budżet jest jaki jest, posłuchać chwile, dozbierać do lepszego i wtedy zmieniać. Tu za 600zł ma zestaw zadbany i całkowicie sprawny, chętnie go później przyjmę na zamianę za coś lepszego. Prismy dupy nie urywają, ale ten budżet też nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eltaxy Liberty 5+ najtańsze z wysyłką są na Allegro za 640zł, w tym budżecie będzie ciężko o coś sensownego. Może jakieś podstawkowe kolumny? Dobrzeby było dozbierać jeszcze i kupić już coś lepszego, a ominąć cały ten chłam. Może za 800zł już coś się złożyć, bo 300zł na kolumny podłogowe to szału nie narobią. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...