Skocz do zawartości

Podłączenie wzmacniacza do laptopa


klimor24

Recommended Posts

witam

posiadam wzmacniacz yamaha a-s501 i chce połączyć go z laptopem by odtwarzać muzyke z lapka przez zestaw stereo i wiem przydałby mi się DAC który łącze ze wzmacniaczem przez wjście optical i coaxial i tyle co wiem na ten temat

prosze o pomoc w wyborze przetwornika audio a budżet nie jest zbyt duży okolo 300-400

 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odp...  S4Home jak możesz mi napisz mi jaki mam kupić ten konwerter, rozumiem ze podłączę kablem optycznym do wzmacniacza a z drugiej strony przez konwerter do laptopa przez USB tak?

nie wiedziałem ze mój wzmacniacz ma DAC-a ,,,:)

ale jeszcze jedno mam pytanie o podłączenie bo teraz do yamahy mam podłączony TV przez optyka ,więc czy da się tak też podłączyć kablem coaxialnym..??

 

 

pozdrawiam Michal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim wzmacniaczu masz 2 pojedyńcze wejścia cyfrowe: optyczne (zajęte przez TV) oraz koaksjalny (wolne).

Możesz więc do podłączenia komputera przez port USB wykorzystać np. konwerter USB na koaxial, albo USB na sygnał analogowy 2cinch.

Pozdrawiam

PS. Słusznie napisał S4Home, że zakup Fioo nic nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem ale szukam teraz takiego konwertera z optycznego na usb bądź coaxial na usb ale bardzo mi to idzie wiec proszę o pomoc.:)

 

rozumiem RoRo  a jeśli znajdę taki konwerter  usb na sygnał analogowy 2cinch to gdzie w podłączyć te dwa cincze do wzmacnacza ...:/?

Edytowano przez klimor24
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogowy sygnał 2 kablami cinch w takim wypadku podłączasz pod dowolne wejście wzmacniacza (za wyjątkiem PHONO - bo to służy wyłącznie do podłączenia gramofonu).

A jeśli chodzi o propozycję taniego konwertera USB na koaxial lub na sygnał analogowy (parę cinch) to niestety nie pomogę-może ktoś z Branży zaproponuje coś z posiadanego asortymentu?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowy konwenter c/a - Nostromo V6, co prawda wzmacniacz słuchawkowy, ale do komputera się nada. Mieści się w Twoim budżecie. Dodatkowo będziesz mógł słuchać muzyki na słuchawkach. Urządzenie chwalone, osobiście nie słuchałem. Zakup bezpośrednio od producenta.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tę firmę z całego serca polecam bo nigdy się na ich sprzęcie nie zawiodłem. Tego konkretnego nie miałem w ręku ale nostromo 4 jest u mnie od.. chyba 6 lat a moze wiecej. Nie narzekam.

Testując ostatni wyrób "wolf nostromo" stwierdzam ze ta manufaktura utrzymuje stały wysoki poziom.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem że to co ostatnio się tu dzieję jest niepokojące. Posty są czytane po łebkach i byle napisać post.

Przecież wystarczy za grosze zmienić sygnał z USB na toslink. Oba to cyfrowe przesyły gdzie mowa o stracie:

http://allegro.pl/lifeview-catch-sound-przejsciowka-usb-toslink-i6886355644.html

http://allegro.pl/sony-cav-u5-konwerter-usb-spdif-toslink-optic-i6950789725.html#thumb/3

Twój wzmak ma DACa i jego wykorzystaj a nie zewnętrznego. Po co za niego zapłaciłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...