Skocz do zawartości

Solidny odtwarzacz BR 3D


pleko

Recommended Posts

Witam,
Jako iż jestem tu nowy, to od razu wypada się przywitać, a więc witam wszystkich i  z osobna :)

Przymierzam się do  zakupu w miarę solidnego (adekwatnie do  kwoty) odtwarzacza BR.
Czego oczekuję od sprzętu?,
Odtwarzanie w 4k, 3D, obsługa wielu formatu płyt, w tym też sa-cd, obsługa dts:x,  dolby atmos, coś a'la szajsungowski smart i inne pokrewne opcje.

Do czego głównie będzie używany?,

60% muzyka 40% filmy.
Wiem, najlepiej by było zakupić porządny cd-player, lecz film po mojej stronie stanowi jednak mocne 40% i jeżeli już oglądam to jakość musi być idealna.

Zależy mi na dobrym przetworniku audio również ze względu na dużą  ilość słuchanych płyt audio, super audio itd...
Odtwarzacz będzie zapewne podpięty pod ampli Denon X1300w. Nagłośnienie 5.1.

Przyglądam się odtwarzaczowi Sony UBP-X800, lecz nie do końca mnie przekonuje. Również rozważam Pioneer BDP-X300,  wydaje sie być przyzwoity.
Ważne będą dla mnie wasze typy i propozycje,  i dlaczego akurat dany producent i model.


I na koniec cena ~1500zł
 

Edytowano przez pleko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy BD jaki znam to Oppo. My nie sprzedajemy BD dlatego nie traktuj tego jak reklamy. teraz jest nowy model UDP 203, ale można spokojnie poszukać tańszego BDP 103. Czemu Oppo? Poza 4k ma niesamowity System Darbee. osobny układ zamontowany na płycie głównej, mający ulepszać obraz nie po całości, ale tylko wybrane elementy, które system uzna za mało wyraźne. W praktyce nie wyostrzy całego obrazu, co niekiedy powoduje że to co było dobre staje się dziwne. Cena przekracza 3000, ale to moim zdaniem najlepszy sprzęt w swojej klasie. Większość dealerów, oferujących kina domowe ma takie coś na pokładzie do testów projektorów, kin, itp. Poszukaj w sieci informacji na ten temat w myśl zasadzie "lepiej porządny sprzęt albo wcale".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie OPPO mam mieszane uczucia. Sam pisałem na tym forum na podstawie testu w hifi i innych pozytywnych testów w czasopismach/ portalach branzowych:

Odtwarzacz Oppo BDP-103D: http://www.hi-fi.com.pl/odtwarzacze-dvd-blu-ray-testy-lista/2400-oppo-bdp-103d.html

W teście jest napisane:

W 2009 roku wybuchł nawet mały skandal, kiedy się okazało, że inny amerykański producent, Lexicon, przepakowuje odtwarzacze Blu-ray Oppo BDP-83 we własne obudowy, nie zmieniając nic poza nazwą w menu i przy okazji siedmiokrotnie podnosząc cenę. To, że nabywcy referencyjnych maszyn Lexicona bez oporu płacili 3500 dolarów za sztukę, świadczy o poziomie pierwowzoru.
Dzięki zdarzeniu z Lexiconem stało się jasne, że za niewielkie pieniądze kalifornijska manufaktura oferuje sensacyjnie dobre urządzenia. W rezultacie kilku renomowanych producentów, za wiedzą i zgodą Amerykanów, zaczęło korzystać z podzespołów Oppo.

(...)

Po kilku tygodniach używania Oppo stwierdzam, że pod względem obrazu BDP-103D jest prawdopodobnie najlepszym aktualnie produkowanym odtwarzaczem Blu-ray na świecie, bez względu na cenę. Wobec powyższego kupno wypasionych maszyn kosztujących krocie tylko dla ich walorów wizualnych zwyczajnie mija się z celem.

Z drugiej strony opinia na ceneo też daje do myślenia:

A ja porownywalem obraz z tej przereklamowanej kiszki jaka jest Oppo 103EU z dosłownie budżetowym Panasonic'iem BDT 460, i powiem szczerze,ze zadnej roznicy w obrazie NIE MA.Celowo nie wspominam o modelu BDT 700,ktory rozwalil konkuremcje typu Denon 3313,Maranz 7007,Oppo itp. a tylko o modelu 460.Kiedys wywalałem kase na Denony,Pioneer'y co było bez sensu.Wystarczy Panas za 500 pln+przewod HDMI za 50 pln, i jest ok wszak zera i jedynki sa takie same.Oppo kupione w USA za 499$ przy kursie 2 pln za dolara,to 998 zl i wtedy jest ok,ale qurwa 3500 czy 4400 za wersje Darabee gdzie sam procesor Darabee można kupic i podlaczyc do każdego blu raya,to już qurwa przesada w tym chorym kraju.Porownajcie sobie sami Oppo vs Panas. Pozdro dla kumatych

 

Nówka 203 chodzi po 3750, 103 od 3150. Ponizej używka na olx za 2000 zł, pewnie się jeszcze coś urwie:

https://www.olx.pl/oferta/odtwarzacz-bluray-oppo-103-eu-multiregion-CID99-IDodMSo.html#3ce91ed4cf

W stanach nówka 203-ka kosztuje ok 700 dol, po aktualnym kursie to ok 2500 zł. Nie wiem ile dojdzie opłat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...