Skocz do zawartości

Jak głośno słuchacie muzyki?


Kraft

Recommended Posts

Troszkę głośniej niż słucham gdy są w domu inni domownicy. Jak jestem sam to jest to głośność "normalna"

Wedlug mnie jest to dość głośno.

Płyta była wydana jeszcze przed loudnesswar

Przedwzmacniacz ustawiony na godzine (ok) 2 może 2.30

Max 85 db - to już jest bardzo głośno ale bardzo klarownie

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Moje dane są dość dokładne, a miernik sprawdzony kilka razy - np. w miejscu stałej pracy, pokazywał to samo co markowy drogi sprzęt z atestem.

Ostatnio kalibrowane miałem "wycieraczki" w ampli, i z obliczeń dla około 100w i skuteczności 90db wychodzi nam 110db dla pojedyńczej kolumny słuchanej z metra.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja lubię słuchać muzyki na tyle cicho, żeby nie przeszkadzać sąsiadom w bloku, bo wiem, co to znaczy upierdliwy sąsiad, który z nikim się nie liczy z własnego doświadczenia. Znajduję więc na gałce głośności takie ustawienie, które zapewnia dobre słyszenie szczegółów, ale nie przestawia garnków w mieszkaniu piętro niżej. Zresztą nigdy nie lubiłem bardzo głośnego słuchania muzyki w domu, ale ja generalnie mam dość wrażliwy słuch na nadmierne natężenie dźwięku, po prostu męczy mnie zbyt głośna muzyka. Głośna muza w domu nie równa się dla mnie słowu - relax, a lubię czuć się przy odsłuchach zrelaksowany. Nie mierzyłem, więc nie będę tu rzucał decybelami, ale odpowiednie nagłośnienie pokoju dla mnie to takie, kiedy można jeszcze swobodnie rozmawiać z kimś, kto znajduje się w odległości 5 metrów bez podnoszenia głosu :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ustaw se 2 pudła o wielkości (50 cm każde = 1m) na krześle i mierz optymalną głośność. A tak na poważnie to trudny temat postaram Ci się wytłumaczyć w miarę moich możliwości.

 

Pamiętaj o tym :

-słuch pogarsza się już od 18 roku życia,

-średnio o 18-50lat -0,5 db 50lat=-16 db, a 50-70 o -1 db 70=-36db

-powinieneś nie przekraczać progu 85 db jeśli dłużej słuchasz muzyki (od każdych +3 db czas słuchania muzyki, który  zmienia się o połowę)

35 db - cicho

38 db

41 db

44 db

47 db

50 db - optymalna (wg. mojego odczucia)

53 db

55 db - 8192 g

58 db - 4096 g

61 db - 2048 g

64 db - 1024 g

67 db - 512 g

70 db - 256 g - głośno

73 db - 128 g

76 db - 64 g

79 db - 32 g

82 db - 16 godz

85 db - 8 godzin

88 db - 4 godziny

91 db - 2 godziny

94 db - 1 godziny

97 db - 30 minut

100 db - 15 minut

Oglądnij:

https://www.youtube.com/watch?v=Aku5SrQa35o

https://www.youtube.com/watch?v=AMXbtHD_cWg&t

oni lepiej się na tym znają

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...