Skocz do zawartości

Stereo + amplituner sieciowy 7-9K


pisxx

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym poprosić o pomoc w doborze sprzętu do salonu 18m2 połączonego z kuchnią 8m2.
Kuchnia jest oddzielona wyspą od salonu. Ściana na do której dostawiony będzie sprzęt ma 5,28m sciana boczna ma 3,46m, odległość od głośników to około 2,4m.
Poniżej zdjęcie salonu, po lewej stronie jest stół nie wiem czy to problem...

Rodzaj słuchanej muzyki, praktycznie wszystko z przewagą brzemień lżejszych, np muzyka filmowa oraz lekka elektroniczna (DJ shadow)
Źródło dźwięku to spotyify/serwer plików.

Co do amplitunera, zależy mi na bajerach, że tak powiem : ) (spotify, deezer, dysk sieciowy itp itd) byłem zdecydowany kupić yamahe r-n602 ze względu na music cast, z którego docelowo mam zamiar używać w pozostałych pokojach. Dziś słuchałem onkyo-8270 całkiem ładnie to brzmiało, nie obsługuje music cast-a ale z tego co czytałem posiada inny system do muzyki bezprzewodowej fireconnect więc music cast nie powinien być problemem.
Cena dużo większa nie jest, pytanie czy warto ?

Kolumny, które na ten moment słuchałem to:
- Tannoy XT 6F + ONKYO-8270 - według mnie miały dość dużo basu, według recenzji na internecie mają go za mało... ogólne wrażenia na plus.
- Pylon Audio Diamond 28 + ONKYO-8270 - bardzo fajny zestaw, nie wiem jednak czy metraż nie za mały dla tego zestawu, producent zaleca dla 18-32m2 Diamond 25.
- FOCAL Chorus 726 + OKNYO-8270 - ten zestaw kompletnie mnie nie urzekł, nie czułem energii w muzyce z tych głośników.
- B&W 683 S2 + Yamaha R-N602 - brzmienie całkiem przyjemne według mnie ale muszę ich jeszcze raz posłuchać, plus można dostać ten zestaw za 6K wydaje się to dobrą cena.
- ELAC DEBUT F6 + Yamaha R-N602 - zestaw ok, nic specjalnego B&W brzmiało lepiej według mnie.

 

Chciałbym jeszcze sprawdzić Pylon Audio Diamond 25, czy te głośniki bardziej by pasowały do tego metrażu ?

Z góry dzięki za pomoc : )

 

IMG_20170904_185534.jpg

Edytowano przez pisxx
Dodane źródło dźwięku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Odniose się najpierw do tego co już sluchales.

Bowersy na yamaszce posłuchaj długo. Jeśli po 3 godzinach powiesz że nadal ci się podoba to ok. W przeciwnym razie uważaj, bowiem osób pisze o zbyt jasnej górze i szybko stara się je zmienić.

Elac to granie bardzo bezpieczne, po prostu poprawne. Do dłuższego odsłuchu.

Tannoy to rewelacją w stereofonii. Jeśli bas ci odpowiadał to nie sugerujemy się recenzjami sponsorowanymi.

Diamond tu fakt 25 mogą być lepsze do twojego pokoju. I właśnie. Twoje pomieszczenie.

Jeśli ma to wyglądać jak teraz to koniecznie odsłuchaj sprzęt w domu. Nie masz tam echa? Brak jakich kolwiek pochłaniaczy. To że któryś system sprawdzi się w domu może wręcz polec na odsłuchu w domu. 

Dlatego zachęcam się do wypożyczenia od nas sprzętu i sprawdzenia go w domu.

Myślę że 8270 z tannoymi i rn602 z tajna bronią :) dobrze by ci podeszły. 

Pozdrawiam i zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pisxx napisał:

Hej,

Co do echa, nic takiego nie zaobserwowałem na ten moment, może to być kwestia obecnych głośników.

Postaram się odsłuchać na mieszkaniu, Pylon 25 + Tannoy dam znać jak wrażenia.
 

 

Daj znac. Ja sam zapatruje sie na diamondy 25, a i o tych tannoyach sporo dobrego poczytalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również radzę słuchać samemu, nie sugerować się opiniami, bo opinie o "zbyt jasnej górze" modelu R-N602 z B&W 683 to potężna bzdura. Kto kiedykolwiek słuchał 683 S2 albo chociaż R-N602, miałby ubaw czytając coś takiego. :) To zestawienie ma oczywiście swoje wady, zdecydowanie nie wykorzystamy z tym wzmacniaczem pełnego potencjału tych kolumn, natomiast trzeba się bardzo napracować gałką "treble", żeby połączenie takie zagrało "zbyt jasno na górze". Nie wiem, czy potencjometra nie zabraknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ostatecznie padło na Pylon Audio Diamond 28 + Onkyo TX 8270, muszę przyznać, że gra to super. 
Odsłuchiwałem na mieszkaniu tylko ten zestaw i grało to tak dobrze, że nie było sensu sprawdzać innych zestawów.

Jeśli ktoś by się decydował na ten sam zestaw, to sugeruję wypożyczenie nie tyle co ze względu na odsłuch ale gabarty, kulumny są spore według mnie, warto sprawdzić jak to będzie wyglądało.

Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...