Skocz do zawartości

Zestaw Stereo lub 2.1 za ok 7 000 zł.


JARECZKO

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Właśnie zapytałem i otrzymałem maila i oferta różni się o 100 zł od tego sklep w Poznaniu w którym Już wstępnie zamówiłem ALE : 

Pan z tego sklepu gdzie zamówiłem  Monitor Audio zbił mnie z tropu i trochę mi namieszał w głowie teraz ponieważ napisał :

" Jednak osobiście odradzam Panu takie połączenie. Nad w połączeniu z głośnikami Monitor Audio odbiera głośnikom barwę oraz finezję w dźwięku. Kolumny oczywiście są dobrze wysterowane jednak dźwięk opisałbym jako suchy, bez emocji. " 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem 

Dlatego jeśli chciałeś mieć kontakt osobisty że sprzedającym, chodź widzę piszecie maile? to po prostu do nich idź i sprawdź na miejscu jak grają silvery z nadem i polecanym przez nich innym wzmakiem.

Podejście trochę nie rozumiem bo niby na miejscu ale szukasz wsparcia w internecie a w przypadku gwarancji kolumn i tak jadą do nas do Krakowa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z Panem ze sklepu gdzie kupiłem Silver 10 i twierdzi że lepszym wyborem do tych kolumn jest CAMBRIDGE AUDIO CXA 80   +   CXN..

 

Mówi że jest nowocześniejszy, sterowanie głośnością jest lepsze, bardziej płynne, że często stosują te wzmacniacze do Silver 10 i że lepszy to jest wybór niż NAD.

Serwis w razie czego twierdzi że też jest lepszy niż NAD.

W Cambridge podoba mi się to że można podłączyć pendriva i sterować plikami z telefonu a w NAD nie ma takiej możliwości chyba ?? Zgadza się  ?? 

Zrobił mi taką cenę że pomiędzy zestawem NAD vs zestaw CAMBRIDGE  jest różnica 900 zł.  

 

Odsłuchiwałem jeden i drugi i oba brzmiały dobrze, wydaje mi się że NAD był mocniejszy tzn. lekko poruszony potencjometr głośności i już było głośno.

Oba zestawy odsłuchiwałem w innym pomieszczeniu więc to pewnie też ma jakieś znaczenie.

Który byście wybrali gdyby to od was zależało ?? 

Edytowano przez JARECZKO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym nad. W/g mnie jest to poządniejsza firma niż cambridge. Ma swoj charakter i styl. Jest mocniejszy i nie chodzi tu o glosność tylko kontrolę nad kolumnami.

Cambridge zawsze bylo firmà bez charakteru w wyglądzie i dźwięku.

Nad za to jest brzydki ;)

Dziwię się tylko, ze sprzedajacy mówi, że nad odbierze barwy silverom i proponuje cambridge....

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie to nad nie ma charakteru a cambridge to bardziej porządna firma, bez wahania brałbym cambridga ;)

a tak całkiem serio to trochę kwestia gustu, może forumowicze powinni zacząć zadawać pytania koledze Jareczko w stylu:

który Ci sie bardziej podobał?
który ładniej grał?
którego byś wybrał gdybyś był na swoim miejscu?

bo wyraźnie widać że kol.Jareczko zupełnie nie ma swojego zdania na temat sprzetu który kupuje - no chyba że nie kupuje go dla siebie a jako prezent niespodzianke, to wtedy bym jeszcze zrozumiał takie podejscie :) 

no chyba że podobają się oba to wtedy pozostaje rzucić monetą :P

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja znam zdanie Jareczko. Sam pisał, ze nad 375 z silver 10 podobał mu się. Jak widać ma problem z zaufaniu dla wlasnych uszu :). Jareczko, jesteś już na tym etapie, że sam musisz podjać decyzję. Mozesz jeszcze raz isć do salonu i zamknać drzwi od srodka zeby sprzedajacy nie nawijał Ci makaron na uszy. Posluchał i wychodząc jak będziesz mijał ochronę oczekujacą na ślusarza wreczył kasę rozedrganemu, czerwonemu ze zlości sprzedającemu.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że na CD Ci nie zależy. Skoro zestaw CA go nie ma, to chyba tak? A Jeśli tak, to zamiast CD NAD-a możesz wziąć jakiś odtwarzacz strumieniowy i będziesz miał sterowanie przez sieć i inne użyteczne funkcje. Może to być np. Node 2 od Bluesounda - siostrzanej firmy NAD-a.

Najlepiej, jak powtórzysz odsłuchy obu zestawów. To nic takiego. Ludzie bujają się z odsłuchami miesiącami. Lepiej się upewnić na co wydaje się takie pieniądze.

A tak na marginesie, to w podanych parach lepszy jest moim zdaniem wzmacniacz NAD-a, ale za to odtwarzacz lepszy ma CA;). Jak jednak grają z MA Silver 10 to nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał okazję, to jeszcze poproś o podłączenie Marantza PM8005 z NA6005. Cena chyba taka sama (a właściwie powinno być sporo taniej), jak zestawu CA. Ja wybierając dla siebie porównywałem Marantza właśnie z CA i wybrałem tego pierwszego. Ale to ja. Ty koniecznie kieruj się swoim słuchem. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JARECZKO napisał:

Ciągle się waham...

Gorzej jak to ci zostanie po zakupie

I nad twierdzę że odsłuch w salonie nie da ci nic. Żadnego obrazu. 

Ściany grają to prawda!

40 procent to twoja akustyka, a zatsanowimy się nad wzmakiem który zmieni dźwięk w 20 procentach? Może mniej.

 

Czyli mamy nada, Cambridge, teraz marantz. Ok dołożę swoje.

Sprawdź cayina mt35 albo lepiej a55tp a zapomnisz o tamtych modelach. 

Świetnym wzmakiem jest także magnat ma1000 tylko mało u nas popularny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...