Skocz do zawartości

Zestaw Stereo lub 2.1 za ok 7 000 zł.


JARECZKO

Recommended Posts

1 godzinę temu, JARECZKO napisał:

Te dobre czyli godne uwagi  od jakiego modelu się zaczynają ?? 

Jeżeli odpowiem, że np. jak Marantz to od modelu  PM14 jest dobry - to coś pomoże? Chyba nie, bo na sam wzmacniacz wydasz wszystkie pieniądze.

http://allegro.pl/wzmacniacz-premium-marantz-pm-14-referencyjny-kk-i6857533701.html
Ale już modele PM7005 i PM8005 powinny zaspokoić Twoje potrzeby.

Z kolumn DALI - to raczej używane by się zmieścić w budżecie.

Na Twoje pytanie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć - to tak, jakbyś pytał "Czy Włosi robią dobre samochody?". Odpowiedzią może być zarówno coś z Ferrari - bo szybkie i ładne (ale niekoniecznie do eksploatacji na co dzień, tym bardziej by dziecko do szkoły odwieźć), jak i Maseratti (już się da w kilku modelach jechać w 4-5 osób z bagażami), jak i Fiat Brava z bieżącej produkcji silnikiem diesla - bo jest popularny, niedrogie części, niskie koszty eksploatacji i w miarę dopracowany po kilku latach produkcji. A w dodatku każdą z odpowiedzi da się podważyć :-(

Więc ponownie odpowiem (i pewnie paru Kolegów się do tego przyłączy): pójdź do paru salonów i sam posłuchaj! Masz choćby na ul. Woźnej 14 salon Top HiFi - a w nim pare zestawów promocyjnych/wyprzedażowych. O innych firmach napisał już Kraft. Jak poprosisz o pokazanie (i posłuchanie) zestawów za 5-10 tys. to usłyszysz różnicę (jak nie w pierwszym, to przy  drugim lub trzecim odsłuchu).
Jak będzieszw THF to poproś koniecznie o zestaw wzmacniacz NAD 375 oraz podłogowe kolumny Indiana Line Tesi (jest kilka modeli), mieści się w założonej kwocie - a wzmacniacz NAD jest mocny i dobry :-)

Pozdrawiam
PS. Koniecznie musi być nowy sprzęt? Jeśli boisz się, że coś będzie nie tak, to warto poszukać choćby poekspozycyjnego lub używanego ale z gwarancją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Koris Poznań - sprawdzony salon z dobrą obsługą klienta.

Kolega RoRo dobrze radzi z używanym sprzętem, 7 tys. za komplet w całości nowy = podstawowy zestaw, tym bardziej że kolumny muszą być duże (droższe).

Lepiej zrobisz jak kupisz używane kolumny a nową elektronikę (jeśli się obawiasz). W kolumnach nie ma co się zepsuć tak naprawdę, chyba że wyjątkowo będziesz je katował do granic możliwości i zniekształceń. Dlatego zamiast Dali Spektor czy Taga 120 za 3 tys. mógłbyś za tyle samo kupić kolumny warte jako nowe np 7-10 tys. zł, a to już dwie klasy wyżej z jakością dźwięku. W takich pieniądzach ludzie nie kupują przypadkowo kolumn do byle łupanki techno, tylko dbają o sprzęt.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania - wzmacniacze XINDAK:

nowy, podstawowy model czyli A-06 (wersja nowsza, już z wbudowanym DAC i USB)
http://allegro.pl/xindak-a-06-new-edition-art-audio-niepolomice-i6837716864.html

kosztuje porównywalnie (a właściwie nawet trochę więcej) do używanego i dużo lepszego
http://allegro.pl/xindak-xa-6950v-i6944928916.html

Poza tym warto samemu poszukać w ogłoszeniach osób prywatnych w Poznaniu - bo często trafiają się gotowe zestawy (wzmacniacz z kolumnami, także CD czy tuner w komplecie oraz kable połączeniowe) i możesz posłuchać u sprzedawcy takiego zestawu. Doświadczenie - bezcenne, za wszystko inne zapłacisz kartą ... (wpisać właściwą).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kraft napisał:

Jeśli nie masz kolekcji płyt, to zrezygnuj z kupna CD i przeznacz te pieniądze na lepszy wzmacniacz lub kolumny.

W sumie może i masz rację bo i tak większość będzie odtwarzana przez Bluetooth albo z pendriva na USB  a to ma przecież NA 6005

To jest ok 2000 zł zaoszczędzone.

Gdybym teraz chciał w to miejsce kupić ciutkę lepsze głośniki  np. Zamiast Dali sensor 7  to Dali opticon 6 to bym musiał  dołożyć ponad 3 000 zł.

A gdybym te 2000 chciał przeznaczyć jednak na lepszy wzmacniacz to jaki wtedy model ?

I co jest lepszym rozwiązaniem te 2000 zł przeznaczyć na lepsze głośniki czy wzmacniacz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to się zgadza i oczywiście odezwę się jak będę już po podsłuchach jednak zanim pojadę jutro do sklepu to chciałbym wiedzieć czy lepiej te 2000 przeznaczyć na wzmacniacz czy na głośniki  Co się bardziej opłaca.

marantz pm7005  zamiast on 6006  

Czy 

Dali sensor 7  na Dali opticon 6

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do np postu z poprzedniej strony, Dona #16, bo dobrze Ci radzi i naprowadza . Dodam od siebie, że dużo ważniejsze od tego ile wydasz i na jakie cudowne firmy to to , jak do zakupu podejdziesz, czytaj ile poświecisz na to czasu i uwagi. Bo na podstawie twych wpisów  mam wrażenie, że wychodzisz z założenia, że jak kupisz wzmacniacz dobrej, tzw najlepszej firmy i takież kolumny to będzie dobrze, a jak jest większa kasa np to już sukces murowany. A nie będzie, a na pewno być nie musi.   Po pierwsze ogólnie mówi się niby każda marka ma swój styl, niby tak, ale na różnych poziomach bywa on różny, a zdarzają się też wyjątki od reguły. Brałeś brzmienie poszczególnych składowych pod uwagę?, raczej nie... Dwa połączenie "dobrego wzmacniacza" i " dobrych kolumn" nie musi dać dobrego efektu finalnego, bo z czymś, jakąś cechą można przedobrzyć, a coś może niedomagać.

 

Dnia 6.09.2017 o 23:07, JARECZKO napisał:

niby dlaczego szpanować ?? 

Interesuje mnie tylko i wyłącznie jakość dzwięku i dobre , najlepsze firmy  nie jakiś szmelc ;)

W trochę sobie zaprzeczasz, a dlaczego to można by napisać wypracowanie... Najlepsze firmy pomińmy, zresztą cóż znaczy najlepsze?, też pomińmy przy tym budżecie na najlepsze firmy nie ma tu miejsca, jest miejsce na te nazwijmy to dobre,ale w średnio tanich wersjach-modelach. Inna sprawa to to, że "najlepsze firmy" czy takim dziwnym kluczem utworzone zestawy( wzmacniacz + kolumny) , nie muszą oferować brzmienia jakie lubisz. Kupujesz chyba dla siebie, a  nie dla splendoru? O tym też już pisali koledzy. Można wydać 20tys i coś będzie nie tak, a można uzyskać dźwięk dużo lepszy dźwięk dla siebie za 1/3 tej kwoty, ale trzeba dać sobie czas na wybranie odpowiedniej konfiguracji.

W sumie tym wpisem zaprzeczasz podwójnie, piszesz że interesują Cię najlepsze firmy, a wspominasz o marce Taga...okey nic do niej nie mam, słuchałem paru produktów, ot wymyślona marka nad Wisłą, dobry marketing, produkcja na dalekim wschodzie(nic złego), zdobywa największe uznanie raczej tanimi zestawami pod kino domowe, modelami średnimi raczej już mniej. Słuchałem też drogich modeli Taga, brzmienie na pierwszy rzut oka atrakcyjne(pytanie jak jest dłużej), wykonanie też lepsze, ale czy takiego brzmienia oczekujesz( według opisu i mojej interpretacji, raczej nie). W swym poście #35 piszesz, że chyba chcesz mieć lepsze głośniki( słuchałeś już tych paru niby "gorszych"masz punkt odniesienia ?) i wzmacniacz, ale lepsze jako takie( w drabince katalogu firmy),  czy  lepsze dla siebie? Bo czasami to nie to samo. Owszem najczęściej lepiej jest większą część pieniędzy przeznaczyć na kolumny, niż wzmacniacz, czy CD.  Niemniej  pytasz czy lepiej kupić Opticony 6 z Marantzem 6005, czy Dali zensor 7 z Marantz 7005, często bywa tak że kolumny z wyższej półki grają bardziej naturalnie i słuchacz dochodzi do wniosku że grają nijak, dodatkowo słabszy wzmacniacz im nie pomaga, tak jak np kiepskie ustawienie tychże kolumn. Musisz posłuchać sam, bo samych nowych popularnych kolumn  podłogowych w cenie  3 -5,5 tys zł masz nie wdając się w szczegóły masz z 30-40 modeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Szukasz mocnego brzmienia w ciemno. Na pewno nie tędy droga.

Obstawial bym w tej kwocie i pomieszczeniu wspomniane silver 10 ale i duże heco 1000. Z tym że oba grają inaczej w górze pasma. Zapraszam cię na odsłuch. Dobierzemy też do nich elektronikę i kable. Wszystko w ramach lepszej ceny.

Inaczej kupisz coś czytając fora lub nie daj Boże opinie na Ceneo czy innych "testach" i będziesz po prostu żałował.

Serio. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już umówiony  na odsłuch i porównania w Poznaniu. 

A kolega twierdzi że te które mi polecono Audio Bronze 6  to średni wybór ?? 

Widzę że cena wszystkich 3 jest mniej więcej podobna ( Bronze 6 / Silver 10 / heco 1000 ). Te Bronze 6 odsłucham w Poznaniu a pozostałe 2 modele już chyba gorzej...

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale patrz uważnie co ile kosztuje, ceny niektórych są podawane od sztuki a ne od pary. Przy takim budżecie szkoda nawet słuchać Bronze, tym bardziej że masz wyprzedaż serii Silver i niewiele drożej możesz mieć Silver 8, a w podobnej cenie Silver 6. Dali Zensor 7 też raczej szkoda odsłuchiwać, choć to też przyzwoite kolumny za niską cenę. Tyle że przy takim budżecie możesz mieć po prostu lepsze, więc szkoda czasu. Z używek dla porównania - miałbyś np zamiast Zensor 7 w tej samej cenie Ikon 7 albo jakieś Mentor 6, a z Monitor Audio zamiast Bronzów - serie Silver czy może nawet jakieś modele z serii Gold.

Edytowano przez don
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronze 6 to kolumny o 4 klasy gorsze od silver 10. Więc tak to średniak. 

Na pewno nie do twoich oczekiwań. 

To kolumny które znajdują swoich odbiorców i cieszą ich ale wydaje mi się że nie jesteś w tym gronie.

Łączenie silver 10 z Onkyo 8270 to wygłupy. Przepraszam ale kolumny które były w okolicach 10 tysięcy do nie dawna łączyć z amplitunerem stereo. No nie.

Z 6tkami tak. Ale 10ki zagrają przeciętnie.

Marantz ? Który?

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie że tasujesz sprzętem bez większego pomysłu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne są niektóre podpowiedzi. Dla mnie akurat Marantz z Monitorami ładnie się zgrywa. Nie zgodzę się też, że Bronze a Silver to 4 klasy różnicy. 

Zwróć uwagę, że np. Silver 10 to nie są małe kolumny - producent zaleca wzmacniacz 80-200W, a katalogowo są to 4 ohmowe kolumny.

Dla porównania Bronze 6 to 8 ohm  i zalecany wzmacniacz 40-150W. 

To pokazuje jak wymagające mogą okazać się Silvery i nie liczyłbym na to, że Marantz PM6006 da sobie z nimi radę, a czy 7005 wystarczy, to już sprawa otwarta.

Inna sprawa to ceny. Skoro Silver 10 kosztuje w super cenie 5500zł za 2szt. to zostaje Ci 1500 zł na resztę zestawu :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę we wtorek na testy zobaczę jak gra Silver 8 i wtedy zobaczę czy to wystarczy czy może jendak silver 10 

 

Zaproponowano mi też wzmacniacz do nich Cambridge  Audio CXA80  lub do silver 8  Cambridge  Audio CXA60.  Podobno lepszy niż Marantz .....

Edytowano przez JARECZKO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2017 o 17:16, sturek napisał:

Dziwne są niektóre podpowiedzi. Dla mnie akurat Marantz z Monitorami ładnie się zgrywa. Nie zgodzę się też, że Bronze a Silver to 4 klasy różnicy. 

Zwróć uwagę, że np. Silver 10 to nie są małe kolumny - producent zaleca wzmacniacz 80-200W, a katalogowo są to 4 ohmowe kolumny.

Dla porównania Bronze 6 to 8 ohm  i zalecany wzmacniacz 40-150W. 

To pokazuje jak wymagające mogą okazać się Silvery i nie liczyłbym na to, że Marantz PM6006 da sobie z nimi radę, a czy 7005 wystarczy, to już sprawa otwarta.

Inna sprawa to ceny. Skoro Silver 10 kosztuje w super cenie 5500zł za 2szt. to zostaje Ci 1500 zł na resztę zestawu :) 

 

Uważasz że Silver 10 i Bronze 6 to nie przeskok kilku klas?

Omy i zalecana moc świadczy o klasie kolumn? Ehhh

 

 

 

7 godzin temu, JARECZKO napisał:

Jadę we wtorek na testy zobaczę jak gra Silver 8 i wtedy zobaczę czy to wystarczy czy może jendak silver 10 

 

Zaproponowano mi też wzmacniacz do nich Cambridge  Audio CXA80  lub do silver 8  Cambridge  Audio CXA60.  Podobno lepszy niż Marantz .....

No tu bym uważał. Wzmacniacze Cambridge reklamują się graniem "naturalnym" A to nie do końca jest idealne w połączeniu z Silverami.

Ale jeśli posłuchasz to nie  ma problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło  że  właśnie  udało mi się odsłuchać teraz w sklepie dali zensor 7 moje spostrzeżenia są następujące:

Gra w miarę ładnie czysto ale wydaje mi się jakby miały mało Dołu w sobie i mogłyby być trochę mocniejsze.

Tak więc grają ładnie ale mnie nie oszołomiły ;)

 

Gdy zapytałem pana w sklepie o Silver 8 lub 10 powiedział że jest to gorszy wybór i gorzej grają od DALI 7.

Mam nadzieję że będę miał okazję przekonać się we wtorek

Edytowano przez JARECZKO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...