Skocz do zawartości

Zestaw Stereo lub 2.1 za ok 7 000 zł.


JARECZKO

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

17 godzin temu, S4Home napisał:

Omy i zalecana moc świadczy o klasie kolumn? Ehhh

Branża też powinna czytać uważnie! Nic takiego nie napisałem. Zalecana moc i omy (jak też dwa 20 centymetrowe głosiki basowe) sugerują jedynie, że powinniśmy dobrać zdecydowanie mocniejszy wzmacniacz. Tylko i aż tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kraft napisał:

Dobra diagnoza, ale złe wnioski. To, że sprzedawcy prezentują stronnicze poglądy nie znaczy automatycznie, że sklep handluje "szajzem". Denon, Marantz ani Dali to nie jest "szajz". Wręcz przeciwnie. Nie trzeba sobie "dawać spokoju", tylko umieć się znaleźć w sytuacji. To nie takie trudne.

No nie do końca bo:

23 godziny temu, JARECZKO napisał:

Gdy zapytałem pana w sklepie o Silver 8 lub 10 powiedział że jest to gorszy wybór i gorzej grają od DALI 7.

Mam nadzieję że będę miał okazję przekonać się we wtorek

No proszę Was. Facet mówi że Zensory mu nie leża bo mają mało basu i góry, czyli to co mają SILVERY!! A facet w Denonie mówi że to gorszy wybór tylko dlatego że ich nie mają.

Nie mówię o omijaniu marek!! Kolego Kraft ale o omijaniu pseudo sprzedawców naciągaczy. W Salonach Denona pracują czasem ludzie którzy wcześniej pracowali w Rosmanie lub RTV Euro. Co on wie o Silverach. Omijaj ich i takich nie umiejętnych naciągaczy. A Denona, Marantza czy Wadie kupuj sobie po prostu gdzie indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz konsekwentny w tym omijaniu, to nie zostanie Ci dużo sklepów do wyboru;). Lepiej po prostu kupować to co się chce, tam gdzie oferują dobrą cenę, a wypowiedzi sprzedawców filtrować.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Pisałem że Silvery 10 są o 4 klasy wyższe i są. I nawet jeśli wzmak nie wysteruje ich na 100% to i tak zagrają lepiej od Bronze 6. No tak to działa.

@JARECZKO zaskoczą!!

To podaj proszę przykłady kolumn o klasę wyższą, o dwie klasy wyższe i o trzy klasy wyższe od Bronzów, bo nie mogę załapać Twojego pojęcia klasy. Moim zdaniem Bronzy i Silvery dzieli dokładnie jedna klasa.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na 

bowers-wilkins 683 s2 vs Monitor Audio 10 ?

Jestem po odsłuchu Monitor Audio 8 i właśnie tej bowers-wilkins  mi jedna i druga gra Wydaje mi się bardzo dobrze i podobnie.

Jednak nie wiem jak wypadnie Monitor Audio 10 która kolumna w waszym zdaniem jest lepsza ?

Monitor Audio będzie miała więcej basu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie to granie bardzo npodobne. Góra jest jasna a dół miękki i dość obszerny

Jest jednak znaczna różnica między ósemkami a dziesiątkami. W 10 zastosowano dużo większe membrany basowe, kolumna gra swobodniej i z obszerniejszym basem. Co ciekawe środek też jest bardziej czytelny.

W przypadku bowersow trzeba większą uwagę zwracać na elektronike gdyż kolumny potrafią zabrzmieć ostro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchach i wnioski są następujące : 

 

kolumny wybór padł na Monitor Audio Silver 10 

 

Wzmacniacz no właśnie tu nie wiem do końca...

Odsłuchiwałem na Cambridge CXA 80  /  NAD C326 BEE  /  NAD C375 BEE  

NAD C375  Dało się zauważyć wyraźnie mocniejszy od C326  i wydaje mi się że chyba lepiej te Silvery brzmiały z tym wzmacniaczem niż z Cambridge.

 

Pytania do was :  

1. Czy ta firma jest dobra ?? Lepsza od Cambridge ??

2. Czy kupię gdzieś ten wzmacniacz w wersji srebrnej ?? Bo w sklepie nie mieli, tylko czarne.  Czy to dobry wzmacniacz ?? Bo po chwili był trochę gorący.

3. W sklepie odtwarzana muzyka była z Odtwarzacza C546BEE  ( mam tutaj do dyspozycji płyty CD oraz USB na pen-driver ).

W tym zestawienie czyli Wzmacniacz NAD C375 BEE + Odtwarzacza C546BEE   aby odtwarzać muzykę przez bluetooth mogę podłączyć adapter bluetooth harman kardon bta 10-EU  bo taki posiadam ?? 

4. Gdybym dokupił jeszcze odtwarzacz sieciowy NAD C446   -- jakie możliwości dałby mi on ?? 

 

 

 

Edytowano przez JARECZKO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, JARECZKO napisał:

NAD C375  Dało się zauważyć wyraźnie mocniejszy od C326  i wydaje mi się że chyba lepiej te Silvery brzmiały z tym wzmacniaczem niż z Cambridge.

Pytania do was :  

1. Czy ta firma jest dobra ?? Lepsza od Cambridge ??

 

 

AD1.

Przez chwilę było lepiej, a teraz znów jak na początku, masz jakieś zapytania z cyklu "interesują mnie najlepsze firmy, która to" , nie kupuj oczami , koledzy już o tym pisali)    Skoro MA 10 lepiej grał dla Ciebie z NAD'em niż z Cambridge to jak dostaniesz odpowiedź, że Cambridge jest lepszą firmą niż Nad, kupisz jednak gorzej grający Cambridge  ?  Kupujesz dla ... ? Według mnie też brzmienie MA lepiej uzupełnia się z brzmieniem NADa, niż stylem Cambridge, oczywiście można mieć inne oczekiwania, niemniej tobie też Nad podpasował z MA.

AD2.

Wzmacniacze się grzeją, mniej lub bardziej i to normalne. Kategoria który gra lepiej tez nie rozpatrujemy przez pryzmat temperatury obudowy;)

Nad 326 jest według mnie zbyt mało wydajny do MA 8, czy właśnie 10. Te kolumny lubią prąd i mają spore spadki impedancji, nawet poniżej 4 ohm. Tak więc on będzie się grzał bardziej niż inne wydajniejsze modele , również nie będzie tak dobrze trzymał brzmienia w ryzach i kontroli niskich tonów. Mocniejszy i wydajniejszy jest 356, czy wspomniany 375.

AD3.

moduł bth podpina się pod któreś z wejść rca np. aux, . Co do jakości cóż trochę bez sensu strumieniować po bth skoro masz wejście usb i można włożyć pendriva np. w odtwarzacz CD.  Po bth jakość jest dość słaba i to ewidentnie słychać, zwłaszcza na dobrych kolumnach( na słabych zresztą też) .

AD4.

Jak na to prezentuje jest dość drogi ( 4 tys?) masz opcję odtwarzania wszystkich formatów plików z pena, dysku hdd, lub po sieci domowej z swego serwera (jeśli masz) Jest też zapewne Vtuner czyli kilkanaście tys. tematycznych stacji muzycznych i to jest super jest w czym wybrać ;) jest też radio Dab +(ale u nas to jakieś dziwne stacje i parę tylko ). Fajnie jakby miał jakąś fajna aplikację na smartfon do obsługi, bo to bardzo pomaga w poruszaniu się po ulubionych katalogach muzycznych , czy stacjach radia internetowego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek75 napisał:

AD1.

Przez chwilę było lepiej, a teraz znów jak na początku, masz jakieś zapytania z cyklu "interesują mnie najlepsze firmy, która to" , nie kupuj oczami , koledzy już o tym pisali)    Skoro MA 10 lepiej grał dla Ciebie z NAD'em niż z Cambridge to jak dostaniesz odpowiedź, że Cambridge jest lepszą firmą niż Nad, kupisz jednak gorzej grający Cambridge  ?  Kupujesz dla ... ? Według mnie też brzmienie MA lepiej uzupełnia się z brzmieniem NADa, niż stylem Cambridge, oczywiście można mieć inne oczekiwania, niemniej tobie też Nad podpasował z MA.

AD2.

Wzmacniacze się grzeją, mniej lub bardziej i to normalne. Kategoria który gra lepiej tez nie rozpatrujemy przez pryzmat temperatury obudowy;)

Nad 326 jest według mnie zbyt mało wydajny do MA 8, czy właśnie 10. Te kolumny lubią prąd i mają spore spadki impedancji, nawet poniżej 4 ohm. Tak więc on będzie się grzał bardziej niż inne wydajniejsze modele , również nie będzie tak dobrze trzymał brzmienia w ryzach i kontroli niskich tonów. Mocniejszy i wydajniejszy jest 356, czy wspomniany 375.

AD3.

moduł bth podpina się pod któreś z wejść rca np. aux, . Co do jakości cóż trochę bez sensu strumieniować po bth skoro masz wejście usb i można włożyć pendriva np. w odtwarzacz CD.  Po bth jakość jest dość słaba i to ewidentnie słychać, zwłaszcza na dobrych kolumnach( na słabych zresztą też) .

AD4.

Jak na to prezentuje jest dość drogi ( 4 tys?) masz opcję odtwarzania wszystkich formatów plików z pena, dysku hdd, lub po sieci domowej z swego serwera (jeśli masz) Jest też zapewne Vtuner czyli kilkanaście tys. tematycznych stacji muzycznych i to jest super jest w czym wybrać ;) jest też radio Dab +(ale u nas to jakieś dziwne stacje i parę tylko ). Fajnie jakby miał jakąś fajna aplikację na smartfon do obsługi, bo to bardzo pomaga w poruszaniu się po ulubionych katalogach muzycznych , czy stacjach radia internetowego.

 

Ten który się bardziej grzał już po chwili to był wzmacniacz C375BEE    tak dla sprostowania

A tak poza tym to dziękuję za wyjaśnienia ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze miał wyższe prądy spoczynkowe. To nie ma znaczenia. Nie dobierasz wzmacniacza skrajnie niedopasowanego do kolumn. I kolumny to nie infinity kappa. Spokojnie.Jeśli odpowiadał Ci 475 to go bierz. Dobry wzmacniacz.

I Jacek ma rację. Jak już slyszysz, że Ci się podoba to kupuj i nie pytaj nas bo to Tobie się ma podobać brzmienie, nie nam.

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziękuję bardzo. Autor rozwiał pewien wątpliwości na temat różnic klas i jednak miałem rację. 

Co do firm to obie są klasowo podobne. Jednak brzmieniowo nad pasuje bardziej.

375 to bardzo udany model. Srebrnego nie znajdziesz bo nie jest już produkowany.

Co do CD to poszukaj jednak czegoś innego. Bardziej kompatybilnego i nowszego. 

Pozostaje do dyspozycji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No i dziękuję bardzo. Autor rozwiał pewien wątpliwości na temat różnic klas i jednak miałem rację. 

Co do firm to obie są klasowo podobne. Jednak brzmieniowo nad pasuje bardziej.

375 to bardzo udany model. Srebrnego nie znajdziesz bo nie jest już produkowany.

Co do CD to poszukaj jednak czegoś innego. Bardziej kompatybilnego i nowszego. 

Pozostaje do dyspozycji

Inne CD  ?  To np. Co innego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

No i dziękuję bardzo. Autor rozwiał pewien wątpliwości na temat różnic klas i jednak miałem rację. 

Trudno nie mieć racji w takiej sytuacji, gdy planujemy kupić mercedesa A , a kupujemy C ;)

Póki co autor wątku chyba nie ma jeszcze paliwa, bo wzmacniacz i kolumny same nie zagrają. 

Ciekaw jestem w jakiej cenie zamknie się ten ten projekt.

Oczywiście pod względem jakości dźwięku na pewno dobry wybór i jeśli budżet pozwala to gratulować!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...