Skocz do zawartości

Zestaw Stereo lub 2.1 za ok 7 000 zł.


JARECZKO

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Tak sobie przeglądam teraz produkty Monitor Audio i zastanawia mnie jedna rzecz : 

 

W serii Silver mamy kolumny :  Silver 200  /  Silver 300   /  Silver 500

W serii Platinum mamy tak samo :   200  /  300  /  500 

 

A w serii Gold mamy tylko : Gold 200  /  Gold 300 

Zastanawia mnie dlaczego nie ma modelu Gold 500  na głośnikach  niskotonowych 2 x 8" ?? 

Czy Gold 300 pomimo że ma głośniki 2 x 6,5 "      gra lepiej ( szczególnie mam na myśli dołem )   od Silver 500  ??     Czy po prostu ta seria jest bardziej przewidziana do kina domowego czyli zestaw np. 5.1 i tam subwoofer nadrabia ??   A do systemu 2.0 do muzyki to ta seria nie bardzo ?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
17 godzin temu, JARECZKO napisał:

Nikt nie zna odpowiedzi ??

chyba nikt

Jestem po kilku dobrych odsłuchach i wiem już że sprzęt do 10-12 tys zł zł gra bardzo podobnie to sprzętu za ok 6-7 tys.

Przykładem jet zestaw Jareczko. Kupił sprzęt za ok 12-13 tys zł, a ja uważam, że jego zestaw niewiele lepiej gra od zestawu za 6 tys zł.

Przykład: Yamaha 803 z głośnikami Heco 1000. Na prawdę nie ściemniam.

Moim zdaniem Piotr ma racje. Jeśli kupować zestaw za 12 tys zł to wtedy nowy wzmacniacz w najlepzej promocji jaki sie tylko da za ok 7-8 tys zł do tego jakies urzadzenie sieciowe za kilka stówek i używane kolumny kilkuletnie premium za ok 5-6 tys zł wtedy to zagra dopiero lepiej. Poprawcie mnie jeśli się myle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O odpowiedź trzeba by zapytać raczej producenta kolumn. Ja sądzę że chodzi o coś innego. Sytuacja obecnie wygląda w taki sposób. Sięgając wstecz w wyższych seriach kolumn była u tego producenta tendencja do budowania kolumn z mniejszymi głośnikami niskotonowymi. Dość łatwo jest zrobić duże, tanie kolumny z większymi głośnikami niskotonowymi. W droższych seriach z reguły brzmienie jest bardziej wyrafinowane i adresowane do bardziej wymagających odbiorców. W serii Platinum kolumny oznaczone jako Pl 500 II są flagowcami i zapewne przewidziane są do nagłośnienia bardzo dużych salonów. Dlatego te kolumny wyposażono w aż 4 takie przetworniki w każdej. Każde z kolumn tego producenta są przewidziane do pracy samodzielnie. Również o każde można oprzeć system kina domowego. Zwykle konkretny model jest przewidziany do określonej kubatury pomieszczenia. Głośnik o mniejszej średnicy może być tak zbudowany że często może reprodukować dźwięk przy większych mocach. Sama średnica nie świadczy o wszystkim. Jednak tam gdzie priorytetem jest zapewnienie bardzo dużych głośności bez względu na jakość częściej można spotkać duże głośniki. 

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...