Skocz do zawartości
JARECZKO

Zestaw Stereo lub 2.1 za ok 7 000 zł.

Recommended Posts

Rozumiem, że na CD Ci nie zależy. Skoro zestaw CA go nie ma, to chyba tak? A Jeśli tak, to zamiast CD NAD-a możesz wziąć jakiś odtwarzacz strumieniowy i będziesz miał sterowanie przez sieć i inne użyteczne funkcje. Może to być np. Node 2 od Bluesounda - siostrzanej firmy NAD-a.

Najlepiej, jak powtórzysz odsłuchy obu zestawów. To nic takiego. Ludzie bujają się z odsłuchami miesiącami. Lepiej się upewnić na co wydaje się takie pieniądze.

A tak na marginesie, to w podanych parach lepszy jest moim zdaniem wzmacniacz NAD-a, ale za to odtwarzacz lepszy ma CA;). Jak jednak grają z MA Silver 10 to nie wiem.

Jak będziesz miał okazję, to jeszcze poproś o podłączenie Marantza PM8005 z NA6005. Cena chyba taka sama (a właściwie powinno być sporo taniej), jak zestawu CA. Ja wybierając dla siebie porównywałem Marantza właśnie z CA i wybrałem tego pierwszego. Ale to ja. Ty koniecznie kieruj się swoim słuchem. 

Edytowano przez Kraft

1 godzinę temu, JARECZKO napisał:

Ciągle się waham...

Gorzej jak to ci zostanie po zakupie

I nad twierdzę że odsłuch w salonie nie da ci nic. Żadnego obrazu. 

Ściany grają to prawda!

40 procent to twoja akustyka, a zatsanowimy się nad wzmakiem który zmieni dźwięk w 20 procentach? Może mniej.

Czyli mamy nada, Cambridge, teraz marantz. Ok dołożę swoje.

Sprawdź cayina mt35 albo lepiej a55tp a zapomnisz o tamtych modelach. 

Świetnym wzmakiem jest także magnat ma1000 tylko mało u nas popularny

Jutro jadę raz jeszcze aby porówna Cambridge z z  nad.

Jednak pan ze sklepu Tylko niestety nie w Poznaniu ten sklep a tam gdzie kupiłem Silver 10 zaproponował jeszcze jeden wzmacniacz Primare I22 DAC

W tych pieniądzach to dobrych wzmacniaczy nie brakuje. Można by do tej listy jeszcze długo dopisywać kolejne propozycje. Co byś nie kupił, to będzie to na pewno świetny wzmacniacz. Tak na pocieszenie;)

W tej cenie masz na Allegro nowego oxygene który zjada tego primare i wszystkie inne tu wymienione. Także klasa D. Słuchałem go. Dual mono z potężnym graniem. 

W klasie AB roksan K3 który wystartuje te kolumny bez najmniejszego problemu. 

W końcu cayin a55tp.ktory barwa dźwięku idealnie łączy się z silverami.

Te 3 wzmaki są lepsze od obecnych wymienionych nad, Cambridge i primare. 

Ale i tak kupisz to co poleci ci sprzedawca w sklepie. 

Właśnie  słucham  Nada i Cambridge  cxn 60.

I Nad chyba jak by miał więcej dołu....

Ale wpadłem na pomysł aby wziąć wzmacniacz NAD i do tego Cambridge CXN.

Co myślicie  ?

No to jeszcze trzeba wziąć poprawkę, że dołu z Silver 10 będzie więcej niż z 8.

Jeśli pominąć aspekt wizualny i funkcjonalny (dwa piloty zamiast jednego), to różne firmy oczywiście można łączyć. Tak jest nawet bardziej po audiofilsku;)

Można łączyć, bo wliczając kolumny to będziesz miał nawet 3 różne firmy, a jak jeszcze kupisz kable to i może 5. To tylko kwestia estetyki.

Nie zmienia to faktu, że powinien posłuchać tego wszystkiego w domu, bo już dzień po zakupie twój zestaw traci na wartości 30%. 

Szczerze to źle to robisz. Kupujesz do nich za niski model wzmaka. Te kolumny miga i potrafią pokazać więcej. 

Rozumiem że budżet nie jest z gumy. Ale lepiej zrobisz kupując lepszy wzmak a prostu odtwarzacz jak Yamaha wxad10 czy malinka za parę stówek. 

Tego Cambridge i nada to spinamy raczej do silver 6 tek.

Do 8 mek już K3 ke.

A tu są 10tki. 

Decyzja podjęta mianowicie zestaw :

silver 10 -- NAD C375 BEE -- cambridge CXN

w przyszłym tygodniu jak wszystko będzie już u mnie dam znać jak wrażenia ;)) 

Mam nadzieję że nie będę nigdy tej decyzji nawet przez moment żałował :D

A tymczasem wszystkim którzy wypowiadali się i pomagali mi w podjęciu decyzji oraz wyborze sprzętu BARDZO BARDZO DZIĘKUJĘ ;););) 

Niestety każdy wybór wiąże się z rezygnacją z czegoś, czyli utraconą szansą. Ja wybierając sprzęt dla siebie brałem pod uwagę wszystkie zakupione przez Ciebie modele (tylko zamiast Silver 10 byłem nastawiony na Silver 8). Ostatecznie wybrałem inne zestawienie. NAD odpadł, bo nie było go w srebrnym kolorze. CXN, bo zbyt drogi, a wolałem dołożyć do wzmacniacza. Silvery, bo inne kolumny mnie urzekły swoim brzmieniem. Mimo, ze ze swojego zestawu jestem zadowolony, to zazdroszczę Ci, że będziesz mógł się "pobawić" sprzętami, którymi ja nie mogę, a na pewno są warte uwagi. Jakaś forma żalu jest chyba wpisana w to hobby. Życzę wielu muzycznych wrażeń... no i nie zapomnij coś jeszcze napisać na forum.

I to jest wlaśnie urok nad. Obrzydlistwo dopóki nie zacznie grać. Do tego czarne obrzydlistwo. Choć nawet czarne nie jest bo buroczarne. Nawet jak srebrne zrobià to jest brzydkosrebrne. Gdyby obok jakiegos Wlocha postawić to Wloch by spadł ze stolika.

Ale nawet ten Nad wyglada i tak lepiej niż cambridge bo przynajmniej jest buroczarny, a cambridge nijaki.

2 minuty temu, Kraft napisał:

Nowe NAD-y się już za bardzo od Cambridgów nie różnią (nie są brzydkie;)

Ale w sklepie mówili że dużo  gorzej grają od tych starych co kupiłem