Skocz do zawartości

Zestaw do 1500 zł


ragazzo.it

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie jako nowy użytkownik forum.

Przejdę od razu do rzeczy.

Kompletnie się na sprawie nie znając, poszukuję zestawu grającego do mieszkania. Myślę, że wzmacniacz i 2 kolumny byłyby wystarczające. Zależy mi na tym, aby wzmacniacz odtwarzał płyty CD, mp3 oraz ewentualnie jakieś radia internetowe (choć z ostatniego punktu mogę zrezygnować, bo pewnie wbudowane wifi wiąże się z dodatkowym kosztem).

Nadmienię, że nie jestem audiofilem, a raczej użytkownikiem klasycznym - oczekuję po prostu fajnego dźwięku, prostej obsługi i tyle. Sprzęt ma służyć do odtwarzania muzyki oraz czasem pewnie obejrzenia filmu z lepszym dźwiękiem, aniżeli ten z TV (to pewnie zapewni każdy sprzęt, bo głośniki montowane w TV to zazwyczaj badziew).

W salonie, gdzie sprzęt ma stać, nie mam za bardzo miejsca. Salon jest dość duży (ok 24 m2), jednak miejsce przy szafce RTV i TV jest dość ograniczone (załączam na zdjęciu) - stąd raczej bliżej mi do mniejszych głośników niż takich podłogowych, choć podłogowe bardziej mi się podobają.

0be0fac7bb6e.jpg

 

Nie wiem, czy do mojego zastosowania, warto zwiększać budżet. Tak jak wspomniałem, sprzęt pewnie nie byłby używany każdego dnia, więc nie mam jakichś większych wymogów, aczkolwiek raczej chciałbym coś sprawdzonego i marki, która specjalizuje się w sprzędzie audio.

Jeśli brakuje istotnych informacji, śmiało proszę pytać a na wszystko odpowiem.

 

 

Edytowano przez ragazzo.it
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Wzmacniacz nie odtwarza płyt CD - do tego służy odtwarzacz CD. Wzmacniacz wzmacnia sygnał ze źródła dźwięku i przekazuje go na kolumny głośnikowe. Owszem są zintegrowane urządzenia wszystko w jednym. Jednak przy Twoim budżecie lepszym rozwiązaniem byłby klasyczny wzmacniacz stereo + źródło (odtwarzacz CD, radio, komputer itd.) + kolumny głośnikowe.

Zajrzyj na stronę główną forum i zapoznaj się z tematem jak piszemy pierwsze posty. Brakuje wielu ważnych informacji.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, użyłem skrótu myślowego pisząc o odtwarzaniu płyt CD przez wzmacniacz. Widziałem po prostu gotowe zestawy wzmacniacz + odtwarzacz.

Nie bardzo niestety mogę znaleźć ten schemat pierwszego posta, mógłbym prosić o naprowadzenie, gdzie on się znajduje ? Wówczas uzupełnię to, co potrzebne, bowiem zależy mi na odpowiednim doborze sprzętu.

Dodam także, że używany sprzęt także wchodzi w grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Faktycznie jeśli myślisz o kolumnach podlogowych musisz pomyśleć 

Raz, o zmianie ustawienia szafki, szafek

Dwa, o jakimś dywanie. W tym momencie akustyka więcej niż słaba.

W tym budżecie tylko sprzęt używany. Ale da się znaleźć dobry i w dobrym stanie. O sieci zapomnij nie ten budżet. 

Masz koło siebie jakiś komis?(Myślenice)

Czy doradzamy na sucho?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już znalazłem zasady pierwszego posta, więc poniżej uzupełniam :)

. Zamieść post w odpowiedniej kategorii: kino domowe lub stereo.

2. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz. - zakładam budżet 1500 zł

3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy. - może być używany

4. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - na ten moment niczego nie mam, model TV pewnie nie ma tu znaczenia (Samsung J6200)

5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane) - 24 m2 (zdjęcie w pierwszym poście) - poniżej zdjęcie układu. TV wisi na ścianie, na której na poniższym zdjęciu widoczna jest kanapa - ściana ma ok 4,5 metrów długości

5e3e163c8a1a.png

6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw. - ma to być sprzęt na kilka lat

7. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3. - podłączenie do TV, gniazdo USB do pendrive z plikami dźwiękowymi , napęd CD

8. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia. - Bydgoszcz

12 minut temu, S4Home napisał:

Witaj

Faktycznie jeśli myślisz o kolumnach podlogowych musisz pomyśleć 

Raz, o zmianie ustawienia szafki, szafek

Dwa, o jakimś dywanie. W tym momencie akustyka więcej niż słaba.

W tym budżecie tylko sprzęt używany. Ale da się znaleźć dobry i w dobrym stanie. O sieci zapomnij nie ten budżet. 

Masz koło siebie jakiś komis?(Myślenice)

Czy doradzamy na sucho?

 

Jeśli do kolumn podłogowych potrzebny jest dywan, to już raczej ten typ kolumn odpada. Myślałem ewentualnie o postawieniu kolumn na szafce RTV po obu stronach. Przestawienie szafek nie wchodzi raczej w grę, bo nie bardzo jest jak to zrobić, żeby nie zaburzać przestrzeni i ładu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie brniemy zbyt daleko. W każdej dziedzinie życia, jeśli chcielibyśmy się dokładnie zagłębić, należałoby poświęcić temu mnóstwo czasu. Jeśli jest to naszą pracą czy pasją - to poświęcenie czasu jest zrozumiałe. W innych wypadkach, wydaje mi się, że nie do końca - przynajmniej jeśli chodzi o mnie.

Nie traktujcie tego Panowie jak ignorancję z mojej strony, bowiem absolutnie tak nie jest. Znając siebie, wiem, że praktycznie każdy istotny zakup poprzedzam czytaniem informacji na różnych stronach internetowych, czy forach specjalistycznych. Tak było choćby przy zakupie laptopa niedawno, poświęciłem sporo czasu aby w końcu wybrać odpowiedni model - tylko, że laptop potrzebny jest mi do pracy, do rozrywki i generalnie użytkuję go dziennie po kilka-kilkanaście godzin, stąd było to dla mnie istotne, aby jak najwięcej o sprzęcie się dowiedzieć.

W przypadku sprzętu audio - nie będę ukrywał, nie jest tak. Chcę po prostu móc cieszyć się przyzwoitym dźwiękiem, słyszeć muzykę z innego pomieszczenia itp - naprawdę podstawowy zakres wymagań. Z tego też względu nie wyobrażam sobie przemeblowywania salonu, dokładania dywanu itp - po prostu w moim przypadku byłby to przerost formy nad treścią (tak przynajmniej uważam).

Byłbym zatem ogromnie wdzięczny za wskazanie konkretnych rozwiązań, które powinny spełnić moje podstawowe i niewygórowane oczekiwania. Sprzętu na rynku jest taki ogrom, że dla laika wybór jest bardzo trudny. Wam, doświadczonym w tej dziedzinie osobom, na pewno jest dużo łatwiej rzucić 5-10 propozycji w określonym budżecie, abym mógł coś z nich wybrać.

Dziękuję, że w ogóle poświęcacie mi swój czas :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, mam świadomość tego, że aby było idealnie - wszystko musi ze sobą współpracować. Ja jednak ideału naprawdę nie oczekuję :) Wiem, że dla Was patrzenie na moje podejście jest być może rażące, bo to Wasz chleb powszedni i uważacie, że ma być albo idealnie, albo wcale. Zwłaszcza, że ja dopiero "buduję" swój zestaw, więc mam teoretycznie możliwość przygotowania wszystkiego, aby sprzęt był na maksimum możliwości wydajny.

Przechodząc już jednak do Waszych wskazówek - postawienie kolumn na tej szafce pod TV to zły pomysł ? Chodzi mi tu już oczywiście o kolumny wielkości powiedzmy 30 cm.
Telewizora na ścianie nie przesunę bo nie ma to sensu (jest w centralnym punkcie przed narożnikiem) a co za tym idzie szafka RTV także nie bardzo jest do ruszenia, ponieważ jest centralnie pod TV. Jedyny mebel do przesunięcia to barek, choć nie bardzo mam gdzie go przesunąć. Jedynie mógłby trafić na drugą stronę (tam gdzie doniczka) - to by jedynie pozwoliło umieścić 1 głośnik między barkiem a szafkę RTV (powinien się zmieścić) , a drugi w narożniku, gdzie teraz stoi barek. Pytanie jednak, czy da to odczuwalną różnicę ?

edf8d3f84072.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie takie nygusy jak Ty tutaj bywały ;)

Podłogowek w takim razie nie możesz zastosować bo na szafce ich nie postawisz. Proponuję jak sam sobie zrobisz standy ze sklejki 1.8cm grubości. Ich wysokość dobierzemy do kolumn jakie kupisz. Sklejka jest tania i docinają w marketach budowlanych na dzialach hiend ;).

Problemem może być źrudło bo w tej cenie...? Gdzie chcesz wetknąć tego pendaka?

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tym budżecie warto rozważać głośniki bezprzewodowe ? Chciałem raczej uniknąć ciągnięcia kabli przez salon, stąd najwygodniej kolumny byłoby mi ustawić blisko TV, żebym mógł przełączać swobodnie dźwięk z kolumn podczas oglądania filmu.

I druga sprawa - czy ma prawo bytu działanie kolumn bez wzmacniacza ? Czy wzmacniacz jest mi faktycznie niezbędny ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jesli kolumny są aktywne. 

Kolumny bezprzewodowe to takie trochę mało profesjonalne i napewno w tym budżecie ich nie kupisz.

Ja widzę w tym budżecie tylko taką możliwość. Tani dac podłączony pod Twojego lapka, tani wzmacniacz i tanie kolumny podstawkowe...szału nie ma jak widzisz....

Spójrz na A ile kosztuja używane amplitunery sieciowe.

Ewentualnie jakaś miniwieża z takimi możliwościami. Ale ja się na nich nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiem się jeśli chodzi o kolumny to możesz próbować solidnie wykonane Bowers&wilkins 685 na allegro powinno trochę tego się pojawiać w całkiem znośnych cenach i wydaje mi się że stosunkowo łatwe są do ustawienia w pokoju, wiadomo że wszystko ma swoje wady -te kolumny mogą grać dość wysoko ale przy korekcji tonalnej i łagodnym wzmiacniaczu grającym środkiem pasma powinno Ci to nie przeszkadzać, do tego jakiś bardzo tani dac lub google chromecast z funkacjami sieciowymi a w miarę upływu czasu stwierdzisz co byś poprawił np lepszy inaczej brzmiący dac, dokupienie cd itp Ogólnie takie bardzo tanie daci czy sieciowce mogą/nie muszą/ mieć wady użytkowe i z czasem może Cie to denerwować np powolny czas reakcji czy rozłanczanie z siecią.

co do miniwież to pod ten metraż w miarę solidne konstrukcje (np nowa yamaha pianocraft z dobrymi kolumnami np wspomnianymi 685) wyjdą Cię sporo drożej niż całkiem spoko sprzęt używany, pomijając że brzmieniowo nie jest to dobre połączenie.... poza tym tutaj na forum dużo o miniwieżach się nie pisze tak ogólnie, bo większość inwestuje w zestawy składane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zgadzam się, sporo zyskasz rezygnując z dodatków typu USB, sieć, itd, a idąc w stronę klasycznego sprzętu. Od siebie mogę zaoferować wzmacniacz NAD C316bee z kolumnami podstawkowymi Jamo C403 lub Wharfedale Diamond 9.1.

Do tego dokup DAC, najlepiej z wejściem optycznym, coaxial oraz z USB, tak abyś mógł podpiąć TV, oraz komputer. Do tego dokup dostęp do Tidal, lub Spotify za parę złotych i będziesz miał w pełni funkcjonalny sprzęt. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

usb ma i tak beznadziejna jakośc, a siec można dokupić, nieprzerabiany nad 316 w dobrej cenie jest godny rozpatrzenia i do tego kolumny podstawkowe 16,5-17 cm membrana niskotonowa łatwe do napędzenia np 8 Om minimum 85 skuteczności, jak wspomniane bowersy ,ale wyższa skutecznośc to jeszcze lepiej :)

zakładam że to i tak będą nieduże kwoty więc jeśli sprzedawca jest w miarę zaufany byłbym w stanie zaryzykowac i brać używki

ale nejpierw chociaż przez godzinke tego posłuchaj żeby stwierdzić czy dźwięk Ci podejdzie, w szczególności kolumny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB wcale nie musi mieć beznadziejnej jakości-sporo amplitunerów i odtwarzaczy CD z USB odtwarzają pliki bezstratne FLAC i wma :-)

Zaś Bowersy 685 "zjedzą" zbyt dużą część budżetu :-(

Wg mnie dużo lepiej będzie kupić za ok.100-200zł używany odtwarzacz CD (nie będzie odtwarzał plików mp3), za 400-450zł kolumny podstawkowe Magnat Supreme 202 (mają spory głośnik nisko-średniotonowy) i postawić je na regale, a za ok.1500zł (w porywach do 2tys) amplituner stereo z USB-do odtwarzania plików z muzyką, wejściami cyfrowymi (optyczne do podłączenia TV, inne-do późniejszego wykorzystania), siecią i komunikacją bezprzewodową. Do tego na początek podstawowe kable glośnikowe, cinch między CD a amplitunerem oraz optyczny do TV (ok.100zł na całość okablowania).

Później w ramach potrzeb i możliwości możesz wymienić na lepsze zarówno kable jak i kolumny podstawkowe, a amplituner zostanie na dłużej.

Inną-tańszą, ale gorszą alternatywą będzie miniwieża z wejściem optycznym do podłączenia TV albo z zewnętrznym DACem (do DACa podłączysz optykiem TV i dalej parą cinch do miniwieży). O wykorzystaniu wzmacniacza (albo amplitunera stereo-może być bardziej funkcjonalny i masz tuner radiowy) i DACa pisali już Koledzy.

Pozdrawiam

PS. Będzie to kompromis, ale powinieneś być zadowolony :-) Poza tym wydasz tyle, by nie zrujnować budżetu (w dodatku amplituner i kolumny kupujesz nowe i można to w razie czego rozłożyć na raty) i będziesz miał to, czego potrzebujesz. Mam nadzieję, że kwota o ok. 700 zł wyższa (choć niewątpliwie lepiej by była o ok.1200zł wyższa) jest dla Ciebie do zaakceptowania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RORO i Audiowit pewnie się znają dużo lepiej ode mnie więc pewnie możesz im zaufać, co do kolumn nawet nie dyskutuje bo magnatów nie słyszałem a i doświadczenie w tym zakresie małe....aczkolwiek co do źródła dźwieku ze swojego punktu widzenia mogę stwierdzić, że jak masz radio internetowe (np w sieciówce) i spotify/tidal (np z laptopa przez daca, lub ze samej sieciówki) to już CD bym się nie martwił (a tym bardziej o tego USB) no chyba że masz sporo płyt i darzysz je sentymentem :)

myślę że masz do wyboru niedrogiego wzmaka np nad 316 i dkopienie dodatków gorszych potem lepszych lub amplituner sieciowy np yamaha rn 402 lub 602  czy onkyo tx8150, to są chyba najpopularniejsze opcje,najlepiej jedź do sklepu, odsłuchaj i sam oceń, powinieneś zauważyć że mają odmeinne brzmienie i na końcu kupisz co Ci się bardziej spodoba :)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie kombinował bym. Jeśli dywan nie wchodzi w grę, standy na półkę też nie powinny.

Albo monitory aktywne które podepniesz do TV i posatwisz na tej szafce pod kątem, są takie podstawki.

Albo wyjątkowo dobre kolumny pasywne z dobrym basem, jak produkty Elaca czy Wharfedale z linii Diamond. Oba używane lub na wyprzedażach.

Co do amplitunera: http://allegro.pl/yamaha-r-n500-i6949699739.html

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za kolejne odpowiedzi.

Co do CD - nie mam jakiejś dużej kolekcji płyt, aczkolwiek tu bardziej mi zależy na prostocie obsługi - mam ochotę posłuchać płyty to ją wkładam do napędu i słucham. Być może jednak faktycznie najwygodniej byłoby tej samej muzyki słuchać z innych źródeł niż nośnik CD.

Co do budżetu - nie jest problemem brak środków, a bardziej przekonania, czy ma sens taki wydatek dla osoby nie będącej nie wiadomo jakim miłośnikiem muzyki. Naprawdę miałem problem z wydaniem ok 3,3k PLN na laptopa, który w życiu codziennym jest mi niezbędny, a co dopiero na sprzęt grający :) Wiem, że teoretycznie jest to zakup na lata. Ale dylemat mam ogromny, bo zawsze w życiu znajdzie się ważniejsze wydatki :)

PS. Ten używany amplituner raczej odpala ze względu na kolor (wolę czarny) i sprzedający jednak zbyt świeży na allegro, aby kupować u niego taki sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...