Skocz do zawartości

Jakie kolumny efektowe i spalony głośnik


karamba

Recommended Posts

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum.

Posiadam amplituner ONKYO tx-sr605 a do niego mam podłączone dwie kolumny ELTAX LINEAR RESPONSE 8 NA GŁOŚNIKACH VIFA 1 X D19AD-05-06 i 2 X P17WG-07-08.

Mam dwa pytania odnośnie w/w sprzętu.

1) W jednej kolumnie mam spalony jeden głośnik (P!7WG-07-08) była próba jego reanimacji ale nie udało się i dla tego chce zastąpić go innym ale nie wiem na jaki go wymienić aby grał w przybliżeniu jak ten spalony wiem że jak wymienie w jednej kolumnie to muszę to samo zrobić w drugiej kolumnie .

2) Chcę dokupić do tych dwóch kolumn satelitki centralny  i subwoofer aby stworzyć kino 5.1mieszkanie nie duże 27 m podzielone na półi nie wiem jakie kupić .

Z góry dziękuję za szybką pomoc pozdrawiam

 

Edytowano przez karamba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy próba reanimacji, to jakaś amatorska próba czy robił to fachowiec ? Jeśli głośnik nie jest zniszczony fizycznie to z naprawą nie ma problemu. Kombinacje z wymianą głośników w kolumnach jest bez sensu - w dodatku musiałbyś wymienić OBA głośniki na raz (w jednej i drugiej kolumnie).  Zrób zdjęcie tego głośnika i wrzuć na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, jeżeli przetwornik nie jest uszkodzony mechanicznie to wyślij go do jakiegoś magika od naprawy głośników, poradzi sobie z tym, na pewno lepsza opcja niż wstawianie tam czegoś co spasuje. Co do zakupu reszty do kina, to mogę zaoferować kolumny Eltax Liberty Bipolar oraz kolumnę centralną Eltax Monitor centre lub Eltax Liberty centre. Subwoofer raczej z innej firmy. Jeżeli pomieszczenie odsłuchowe ma 27m2 to warto zainwestować w KEF PSW2010, jeżeli mniejsze (pisał Pan że mieszkanie 27m2 podzielone na pół) to subwoofer Infinity PS-8 zdecydowanie wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do reanimacji to jak kupowałem te kolumny to już ten głośnik nie grał i było widać że ktoś już go naprawiał ale wątpię aby był to jakiś fachowiec bo klej wypływał ze wszystkich stron oddałem ten głośnik do serwisu gość powiedział że zrobi co będzie mógł po odebraniu grał ale po paru dniach zaczął trzeszczeć podejrzewam że po naprawie miał słabsze parametry i jak dostał większej mocy to go szlag trafił

20170909_124146.jpg

20170909_124205.jpg

20170909_124223.jpg

20170909_124231.jpg

20170909_124215.jpg

20170909_124334.jpg

20170909_124347.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karamba napisał:

było widać że ktoś już go naprawiał ale wątpię aby był to jakiś fachowiec bo klej wypływał ze wszystkich stron

Co się stało z tym głośnikiem? Ten kto go oblepił tym klejem z całą pewnością nie był profesjonalistą. Z drugiej strony ten kto później naprawiał Ci ten głośnik, powinien go, w ramach reklamacji, naprawić ponownie skoro pograł tylko chwilę i znów się uszkodził. Myślę, regeneracja głośnika to lepszy pomysł niż zamienianie go na inny model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Audio Autonomy napisał:

Co się stało z tym głośnikiem? Ten kto go oblepił tym klejem z całą pewnością nie był profesjonalistą. Z drugiej strony ten kto później naprawiał Ci ten głośnik, powinien go, w ramach reklamacji, naprawić ponownie skoro pograł tylko chwilę i znów się uszkodził. Myślę, regeneracja głośnika to lepszy pomysł niż zamienianie go na inny model.

A znasz może kogoś kto by go zregenerował i żeby po regeneracji miał takie parametry jak przed uszkodzeniem .

Szukałem w internecie takiego samego ale nie mogłem znaleźć ktoś na elektrodzie mi napisał że będzie problem znaleźć taki sam myślałem aby wymienić też na vife ale inny model

 

Edytowano przez karamba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne zamienniki nie wchodzą w grę. Każdy model przetwornika ma inne parametry, więc gdy dasz inny głośnik od tego pod, który zostala zaprojektowana zwrtotnica, rozjadą Ci się charakterystyki. Jeżeli ma być porządnie, to oddaj Vifę do regeneracji. Możesz też polować na używane głośniki, ale szybkie trafienie tego modelu jest raczej mało prawdopodobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...