Skocz do zawartości

Quadral tribun mk v/ Dali 104/ Eltax liberty 5+ nowsza wersja


Kuczi74

Recommended Posts

Witam. Moje Altony 80 dokończyły żywota. Od kilku tygodni przeglądam fora i rozeznaje temat pośród używek za niewielkie pieniądze. Zastanawiam się nad kolumnami jak w temacie i obstawiam na tą chwię  quadrale tribun. Ma to grać w pokoju 25m2. 

Możecie poradzić które z tych trzech kolumn będą lepsze.Nie jestem audiofilem, dotąd z Altonów byłem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam. Nie pisałem z czym to będzie grało bo jestem świadom że to co mam czyli  amplituner Technics SA-EX320 będzie słabe i do wymiany.
Kwota jaką mogę przeznaczyć to 500-600 zł i w tym przedziale   mieszczą się wymienione kolumny. Nie zamierzam też rozbudowywać i zmieniać szybko
Mogę jeszcze dodać że słucham Queen, Sting, Dire Straits, Leonard Cohen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Powiem Ci przeglądałem właśnie allegro w poszukiwaniu kolumn do 500 zł do sąsiedniego tematu i ..... słabo.

Quadrali nie znam, niestety. Ale faktycznie jedyne które mnie jak kolwiek zaciekawiły to te Eltaxy. To po prostu taki bezpieczny wybór. Raczej w tą stronę bym się kierował skoro i tak podchodzisz do tematu "na teraz"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eltax liberty 5 + pewnie będą bezpiecznym wyborem. Ale większoś pozytywnych opini jest o starszej wersji z czarnymi membranami, ktorych na aukcjach brak. No jest 1 para ale odpada za kolor obicia ;-)

Jeszcze więcej bardzo dobrych opini jest o Dali 104 ale albo podniszczone albo poza mój budżet. 

No i quadral tribun,opini mniej ale odnoszę wrażenie że większość pozytywnych, no i fajnie wyglądają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kuczi74 napisał:

Gdyby to tylko odemnie zależało to dadałbym bez wachania te kilka stów więcej, a były w fajnej cenie Kef iq 3.

Jako wieloletni użytkownik tych kolumn przestrzegam przed niezbyt obfitym basem. Tworzą przyzwoitą scenę, ładna średnica i wysokie ale trzeba mieć dobre pomieszczenie i dobrze je ustwic zeby niskie tony "pokazały" się

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak napisałem wczęśniej nie jestem ekspertem, więc nie napiszę wiele o tym jak grają. Dla mnie grają dobrze,nie jestem zawiedziony.Wydaje mi się że grają zrównoważono, niskie czy wysokie tony nie uciekają przed szereg. Detale da się usłyszeć ale z braku porównania i wiedzy trudno mi ocenić na ile jest to wyraźne i dobre.Na pewno dźwięk nie jest zamulony. Czytałem że aby bas pokazał co potrfi ( a podobno potrafi ) to potrzeb mu mocy do napędzenia, choć daje rady z słabszymi wzmacniaczmi.Tu zakup  przede mną. 

Jestem też ciekaw czy jest znacząca  różnica w jakości między Quadral Tribun mk IV a Tribun mk V. Według producenta w mniejszch  Tribun mk V ( obudowa, głośnik ) bez wpływa na jakości, no ciekawe.

http://www.hifi-wiki.de/index.php/Quadral_Tribun_Mk_V

http://www.hifi-wiki.de/index.php/Quadral_Tribun_Mk_IV

Edytowano przez Kuczi74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...