Skocz do zawartości

Piloty do sprzętu audio


Recommended Posts

No nie zauważyłem tak niezbędnego akcesorium w tym dziale. (chyba że wyszukiwarka mnie okłamała)

Zakładam temat - szczególnie dla ludzi którzy kupują używki a w tych czasem brak jest dedykowanych pilotów.

Oczywiście istnieją uniwersalne piloty z cała masą funkcji ale czasem pilot który już posiadamy działa ze sprzętem innej firmy.

Chciałbym żeby tu powstał dział który podpowie co z czym działa:

Pilot od Marantz 67II działa z ARCAM CDS 27

Pilot audiolaba od 8200a/8200q działa z MARANTZ 67II i ARCAM CDS27

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Są piloty uniwersalne ale one najbardziej nadają się do telewizorów i kina domowego.Ale takim najbardziej uniwersalnym jest Logitech Harmony.Programujemy go na stronie producenta i obsługuje prawie wszystko.U mnie stary wzmacniacz Revoxa na przykład .Cena oryginału powala.Lampowy wzmacniacz Jolidy itp.Oprócz tego może włączać grupy urządzeń.Np CD i wzmacniacz.Czy telewizor kino domowe i tuner satelitarny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh

w dobie programowalności prawie wszystkiego, to brzmi jak ponury żart.

Ale upewnię się jeszcze.

Jeżeli wybiorę sobie obłożenie klawiszy dla audiolaba 8200q to nie mogę nawet jednego klawisza przypisać jako „Play” z urządzenia Original 2008f?

Mogę natomiast wybrać funkcje 2008f ale tylko jako osobne urządzenie na które muszę się przełączyć?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Ja posiadam Logitecha Harmony 650 i wg mnie da się bez przełączanjia sterować kilkoma urzadzeniami. Warunek podstawomy, że musza być właczone do jednake "atywności".

Przyciski można dowolnie przypisywać do urzadzeń a jak ich brak to tworzyć nowe i umieszczać na ekraniku. W przypadku TV można wprowadzać też na ekarnik ulubione kanały wraz z logiem. Wg mnie pilot jest mega!  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzęcie audio bardzo często, szczególnie wśród marek audiofilskich stosuje się kody sterujące Philipsa rc5. Dlatego można tu znaleźć kompatybilności w takich urządzeniach. W przypadku pilotów uniwersalnych aby bez przełączania można było obsługiwać różne urządzenia bez przełączania trzeba wykorzystać funkcję programowania poszczególnych klawiszy na podstawie odbieranego kodu z pilota oryginalnego. Oczywiście pilot do zaprogramowania musi mieć taką możliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...