Skocz do zawartości

Pioneer czy Denon?


redrum

Recommended Posts

Witam,

Mam miniwieżę JVC i gramofon Technics SLQ300 ze starym wzmacniaczem Technics. Marzy mi się nowy sprzęt (gramofon zostaje stary) - na pewno musi mieć WiFi, odtwarzacz CD, USB, AirPlay, Spotify Connect i, oczywiście, wyjście Phono. W przyszłości możliwe podłączenie telewizora/BluRaya. Znalazłam dwa interesujące mnie rozwiązania:

http://allegro.pl/denon-pma-720ae-cd-dcd-720ae-dnp-730ae-gratis-i6765993444.html

albo

https://www.q21.pl/pioneer-sx-n30dab.html

https://www.q21.pl/pioneer-pd-10ae.html

Różnica w cenie znaczna - co polecacie? Zaznaczam, że nie jestem audiofilem - stary sprzęt brzmieniowo całkiem mi odpowiadał, a zależy mi głównie na ograniczeniu zajmowanego przez sprzęt miejsca i dodatkowych funkcjach (Spotify etc.)

Dodatkowa kwestia - chciałabym na razie używać dwóch starych głośników, (6 Ohm, 50 W). Problem w tym, że nie są podłączane na jacki, a na kabel z podwójnym drucikiem (+/-) - czy można dorobić jacki?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kabelki jak na zdjęciu są OK i niczego nie trzeba zmieniać? Mam dwie kolumny jak na zdjęciu, od starej wieży. Na razie nie chcę kupować nowych głośników, bo planuję kupno mieszkania w ciągu dwóch lat - wtedy coś bym dobrała pod salon.

Skoro funkcje praktycznie te same, to chyba nie ma co przepłacać i lepiej wziąć Pioneera...

IMG_1232.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo stracisz na jakości dźwięku pozostając przy starych kolumnach Thomsona. 

Zdecydowanie lepiej by było kupić teraz niedrogie używane kolumny za 300-500zł a za dwa lata je sprzedać niż męczyć się z tym co jest (albo nawet nowe-jeśli nasz nieduży pokój i wystarczą podstawkowe).

Jaką masz powierznię pokoju?

Poza tym kabel od gramofonu do wzmacniacza nie powinien być zbyt długi, radzę nie przekraczać łącznej długości 1,5metra (ew. 2 metry). A u Ciebie jak ma to wyglądać skoro chcesz jeszcze przedłużacz?

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@redrum, co masz na myśli pisząc dłuższy przewód? Generalnie im krótszy przewód od gramofonu do preampa tym lepiej. Myślę, że 1,5m o których pisal RoRo to już jest górna granica. 

P.S. Też namawiam do odłożenia tych 150zł na nowe kolumny. To będzie dużo lepsza inwestycja w tym przypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jest już w domu i bardzo cieszy, aczkolwiek obnażył braki mojego starego gramofonu Technicsa - możliwe, że za jakiś czas poszukam nowego ;) Przede wszystkim - gramofon trochę buczy, choć muzyka nieźle to zagłusza. Gdzie szukać przyczyny?

Pokój jest dość mały, 3,50 x 3,90, wszystko stoi w tej chwili w kącie, przy ścianie 3,50. W przyszłości sprzęt trafi pewnie do salonu z aneksem kuchennym ok. 25m. Orientacyjnie - co polecilibyście za ok. 1500zł?

Przesiadka z miniwieży JVC (dla CD) i staroci Technicsa, która robiła za wzmacniacz do gramofonu już daje mi kosmiczną różnicę, nieważne, że kolumny stare.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłaś Pioneera? Bo jest tylko informacja o nowym sprzęcie...

Czy masz możliwość sensownie rozstawić kolumny? Bo napisałaś że zestaw stoi w kącie pokoju-a kolumny nie powinny stać w narożniku, ale odsunięte od niego.

Co do gramofonu-wcześniej nie buczał? A czy dobrze podłączone są kable? Może kable do headshella (główka do której montowana jest wkładka) słabo kontaktują lub powinny być wymienione. W jakim stanie jest wkładka, bo może wystarczy ją wymienić.

1500 zł to na kolumny? Jeśli po przeprowadzce będzie większy o ok.10 metrów pokój to jak pisałem wcześniej warto teraz kupić używane kolumny, a za 2 lata po przeprowadzce kupić docelowe.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RoRo napisał:

Kupiłaś Pioneera? Bo jest tylko informacja o nowym sprzęcie...

Czy masz możliwość sensownie rozstawić kolumny? Bo napisałaś że zestaw stoi w kącie pokoju-a kolumny nie powinny stać w narożniku, ale odsunięte od niego.

Co do gramofonu-wcześniej nie buczał? A czy dobrze podłączone są kable? Może kable do headshella (główka do której montowana jest wkładka) słabo kontaktują lub powinny być wymienione. W jakim stanie jest wkładka, bo może wystarczy ją wymienić.

1500 zł to na kolumny? Jeśli po przeprowadzce będzie większy o ok.10 metrów pokój to jak pisałem wcześniej warto teraz kupić używane kolumny, a za 2 lata po przeprowadzce kupić docelowe.

Pozdrawiam

Tak, kupiłam Pioneera. W tej chwili wygląda to jak na zdjęciu. Wszystko musi zostać w tym kącie, oczywiście szafkę z płytami też można by zagospodarować. Ewentualnie kolumny mogłyby stać na szafie po prawej, jeśli to nie za wysoko.

Gramofon wcześniej też buczał, choć ciszej - chyba lepszy sprzęt po prostu lepiej to łapie. Wkładka rzeczywiście dość stara, ale google podpowiada, że buczenie może też się brać z napędu bezpośredniego - to prawda? Nie jest to jakoś bardzo denerwujące, ale przy zgłośnieniu drażni to podczas ciszy między utworami. Jestem totalnym laikiem i nie mam żadnego porównania z innymi gramofonami, więc szczerze mówiąc nie wiem nawet w jakim stanie i jakiej klasy jest mój gramofon ;) Wiem tylko, że wcześniej winyle brzmiały lepiej niż miniwieża, a teraz CD słucha się znacznie przyjemniej. Winyle brzmią teraz nieco za łagodnie, jakby brakowało im trochę głębi. Skoro reszta jest ta sama, to problem musi leżeć w gramofonie. Spokojnie mogłabym go wymienić w ciągu roku, a wtedy wymiana wkładki w starym chyba mijałaby się trochę z celem.

Jakieś pomysły co do kolumn? 

IMG_1239.JPG.f474de9dedf232e82c195559502cafda.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kiepskie warunki akustyczne przy takim ustawieniu-skos, róg pomieszczenia, brak symetrii :-(

Jest możliwość postawienia sprzętu (tj. głównie kolumn) na szafce po lewej stronie? Gdzie siedzisz w trakcie słuchania?

Bo wg mnie najpierw trzeba coś wymyślić z optymalnym rozstawieniem sprzętu, a nie kupować kolumny.

Co do gramofonu-to solidny i całkiem niezły model, jakościowo na poziomie obecnie sprzedawanych modeli w cenie 800-1000 zł. Wbudowany w Pioneerze preamp gramofonowy może mieć inny charakter brzmienia niż był w miniwieży. Sprawdź jeszcze te kabelki, spróbuj inaczej włożyć w gniazdko 230V wtyczkę zasilania gramofonu oraz poprowadzić kabel sygnałowy od gramofonu bardziej odsunięty od innych kabli. Gramofon jest bardzo czuły na tego typu zakłócenia, szczególnie na złe poprowadzenie masy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...