Skocz do zawartości

jaki polecicie wzmacniacz do Magnepanow 1,6QR


tomw

Recommended Posts

Witam, postanowilem po dlugim namysle zmienic wzmacniacz w moim zestawie stereo i szukam podpowiedzi, co moglo by zagrac w moim zestawie lepiej niz obecne wzmocnienie. Z wzmacniacza ktory uzywam obecnie jestem zadowolony, ale nie zachwycony i coraz czesciej mysle o zmianie na cos co by mnie zachwycilo nieco.

Slucham glownie wokalu - Leonard Cohen, Chris Isaak, Diana Krall, Natalie Merchant i tym podobne i chodzi mi o bardziej "przekonujacy" mocny wokal. Moj pokoj to 4,5x5,5x3 metry przyjemny akustycznie, a sprzet to:

- zrodlo: Apple MacBook
- DAC: Audiolab MDAC
- wzmocnienie: Musical Fidelity A300CR (wczesniej A3CR + Ah Tjoeb CD)
- glosniki: Magnepan 1,6QR
- kable Kimber Kable: glosnikowe 8TC, interkonektory PBJ, zasilajace modelu nie znam

Uzywam Musical Fidelity od chyba juz 15 lat i w sumie nie slyszalem nic innego. A3CR gral lepiej ale brakowalo mocy nieco, A300CR mocowo jest OK ale nie ma tego "coś". Znajomy namawia mnie bardzo na Hegel H300 ale mieszka za granicami i nie mam jak pozyczyc i posluchac owego, slyszalem tez duzo dobrego o wzmacniaczach Atoll jako "pasujace" do Magnepanow. Pod uwage biore tylko uzywany sprzet jako ze moj budzet to 7000zl, wiec nic nowego chyba raczej nie kupie na prawde dobrego.

Niezmiernie ucieszyla by mnie opinia/rada uzytkownikow Magnepanow ktorzy z wlasnych doswiadczen z tymi glosnikami mogli by cos doradzic. Dziekuje pieknie z gory :-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home, rzeczywiście widać, że Naim przecenił kilka modeli o ok 40%. Szykuje się wymiana floty?

Nowy supernait2 za niecałe 12k zł:

http://allegro.pl/naim-supernait-2-wzmacniacz-transport-gratis-i6953215461.html

nait xs-2 za 6500:

http://allegro.pl/naim-nait-xs-2-wzmacniacz-transport-gratis-i6951022970.html

Czy xs-2 jest dużo słabszy od supernait2 ? Piszą w testach, że xs-2 jest bliższy supernaitowi 2 niż nait 5si - xs-2-owi.

Bo lepiej wziąć xs-2 nowy za te 6500 zł, czy używany w świetnym stanie supernait 2 w podobnej cenie?:

https://www.gumtree.com/p/amplifiers/naim-supernait-2-integrated-amplifier/1265477567

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home: Stary dystrybutor ma nakaz jak najszybszego pozbycia się sprzętu? Jak puszcza naima -40% to już jest w plecy czy jeszcze jest zysk?

Audiowit: w prasie branżowej czytałem, że XS wizualnie rzeczywiście bliżej do 5-ki (też niska obudowa), ale sporo (większosc?) rozwiązań technicznych czerpie z supernaita. Stąd moje zapytanie.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ATOLL ładnie się zgrywa z Magnepanami :-)

A ponieważ nie są to na szczęście największe kolumny tej firmy to IN200 da sobie radę i spokojnie mieści się w budżecie.

Co ciekaw-pojawiają się już poekspozycyjne IN300 (nowszy i wyższy model, już z wbudowanym DACem) i w cenie trochę wyższej niż nowa dwusetka można było go kupić na początku wakacji.

Pozdrawiam

PS. Jest wątek o Atollu w "Znanych markach" i warto go poczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autora przepraszam za off topa.

Audiowit: Ciekaw jestem co zrobią teraz sprzedajacy supernaity. Widzialem używane w cenach 12-10 kzł. Za tą kwotę można mieć nowkę...

Mogą wystawiać nawet i za 20 kpln, ważne za ile to faktycznie ma zbyt. Jest kilka aktualnych ofert poniżej 7000 zł. Sporo widzę aukcji na ten sam sprzęt, że jeden woła 5000 zł, drugi 10 000 itd., różnice nierzadko przekraczają 100%.

Moim zdaniem to pokazuje jak mocno wywindowane są ceny sprzętu audio (szczególnie wyższe półki >10 000 zł)

S4Home, widzę np. na przykładzie Arcama, że - 70% to nie problem dla sprzedawcy. Są takie marki, które z zasady np. nie zejdą poniżej 25% żeby nie psuć rynku, nawet przy zmianie modelu? Takie, których klienci są w miarę pewni, że jak kupią to nie wtopią za chwile jak będzie wyprzedaż. Ale mam na myśli nowe droższe sprzęty, nie z przedziału kilku tyś gdzie konkurencja jest silna, a zyski mniejsze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje pieknie wszystkim za rekomendacje, nie pozostaje nic innego jak poszukac tego co polecacie i umowic sie na odsluch na moich glosnikach, acz pewnie nie bedzie latwo znalezc uzywane w miare blisko tez :-)

Pytanie co do Naima Supernait 2 - czy mocowo poradzi sobie z Magnepanami ? Z tego co czytam ma 130W na kanal przy 4Ohm, moj obecny MF ma niecale 400W na kanal i gra swobodnie, nie czuje zeby brakowalo mu mocy ale zdaza mi sie sluchac na 75% glosnosci. Naim jest sporo slabszy a ja lubie posluchac nieco glosniej i dynamiczniej (sluch tez juz nie ten co za mlodu) wiec czy nie bedzie za slaby ?

Dziekuje tez za podpowiedz z Atoll IN300, bardzo mi sie podoba wizja DAC i wzmacniacza w jednym, dla tego bylem zainteresowany Heglem H300. Widze ze Naim Supernait 1 tez ma taka opcje wbudowana.

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest że naim jest dynamiczny i wydajny prądowo ale trzeba pamiętać o tym, że elektrostaty kochają prąd. Duzo prądu. Ja bym nie kupowal bez odsluchu.

Mam naima 5i i on grał przez chwilę z kef reference 103/3. I nawet dawał radę ale dalby wiekszą radę mocniejszy piecyk. Trzeba probować.

Wilku, ja na podstawie polskich manufaktur widzę jak ceny są wywindowane. Robione ręcznie produkty, nie żadko w indywidualnych specyfikacjach kosztują 1/4 ceny podobnych markowych.

O kablach nie wspomnę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home, nie załapałem pytania. O jaki sprzęt pytasz. Ja nie znam przykładów marek znanych i ogólnie dostępnych w audio, które stosują politykę cenową jak napisałem. to było pytanie: Czy są takie marki....???

Na przykładzie innej branży: zegarki naręczne. Przykładowo Rolex nie robi przecen większych niż ileś %, z roku na rok podnosi nieco ceny istniejących modeli, używki kosztują bardzo dużo, a ich ceny są bardzo stabilne. Inna marka Maurice Lacroix wypuszcza model który katalogowo kosztuje np. 15 000 zł, ale jest to tylko cena wirtualna, bo w stałej ofercie sklepów internetowych jest od ręki dostępny z -30% do -50% off. Po prostu inna polityka cenowa. Wielu klientów jest łasych na to jak widzą np. 15 000 skreślone na 7500 i myślą, że kupują super prestiżowy produkt warty naście tyścięcy...

Edytowano przez StaryWilk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Podszedłem poważnie do poszukiwania odpowiedniego dla mnie wzmacniacza i okazało się w międzyczasie że z moim MF A300CR było coś nie tak bo miał mało mocy, dla tego był mało dynamiczny i byłem nie zadowolony. Po wielu godzinach słuchania wzmacniaczy na poniższym zdjęciu zostaje jednak przy Musical Fidelity, rozważam jeszcze tylko czy A3 czy A3R (końcówka gra nieco lepiej ale Integra da mi możliwość kontrolowania Suba pilotem). Dziekuje za pomoc i rady. 

IMAG0162~3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo, nieco bylo zabawy ze znalezieniem, kupieniem wszystkiego i teraz trzeba jeszcze sprzedac reszte, ale faktycznie wybor swiadomy.

Dla kogos szukajacego podobnie opisze moze dla czego wybralem Musical Fidelity. Wszystkie te wzmacniacze graja swietnie, jesli mial bym obiektywnie wybrac najlepszy dzwiek, byl by to KRELL. Najlepsza dynamika, najwiecej detali, ogolnie slychac jego wyzszosc nad reszta. ALE subiektywnie najprzyjemniejszy dziek z nich wszystkich mial CREEK, bardzo cieply i muzykalny. Za nim "najladniej" dla moich uszu gral MF A3CR i MF A3. Obydwa maja wspanialy cieplutki dzwiek i sa bardzo muzykalne, szczegolnie jesli chodzi o wokale, ktore sa dla mnie najwazniejsze. Ale jako ze budzet jest dla mnie wazny jako ze buduje takze specjalne pomieszczenie plus kino domowe, cena zadecydowala o wyborze. Gdyby ktorys z nich byl zdecydowanie i o wiele lepiej brzmiacy od reszty cena miala by mniejsza role, ale jako ze wszystkie graja na bardzo podobnym poziomie, cena miala duze znaczenie. Dla tego NAIM odpadl na poczatku, jako ze byl zdecydowanie najdrozszy. CREEK podobal mi sie ze wszystkich najbardziej, ale nadal byl dwa razy drozszy od MF A3, ktory brzmial takze swietnie i tylko ciutke gorzej niz Creek. Wrocilem wiec do tego samego wzmacniacza ktory mialem przed laty :-)

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...