Skocz do zawartości

Pomoc w doborze kolumn do nietypowego salonu


voytaz

Recommended Posts

12 minut temu, Kraft napisał:

No to w kwestii pochylenia ścianek się nie zgadzamy. To prawda że ścianki są pochylone nie dlatego, żeby kolumny ustawiać niżej, ale niejako przy okazji takie kolumny są moim zdaniem mniej podatne na skutki obniżenia wysokości ich ustawienia.

Kraft no i mamy do tego prawo. Po to właśnie jest forum :) Mamy odmienne zdania co świadczy o naszym doświadczeniu. Zachęcam Cie teraz nawet do trzymania swojego zdania :)

13 minut temu, voytaz napisał:

Czyli silver 2 moglyby sie sprawdzic? Albo silver 100?

 

Do póki są 2 ki dostępne to nie dokładał bym takieeej różnicy do 100tek.

Więc tak mogły by się dwójki sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszedł mi do głowy jeden pomysł. A jakby tak przerobić i uciąć tą szafkę tak, jak na zdjęciu. I rozstawić kolumny po dwóch stronach szafki pod telewizorem. Wtedy odległość od krawędzi telewizora i kolumny do szyby kominka byłaby około 1m. Do tego kolumny kupić podłogowe, ale nie za wysokie (odległość pomiędzy podłogą a dolną krawędzią tv to 103cm, więc maks jakieś 90-95cm). Podczas palenia w kominku kolumny będą ściśnięte, a podczas niepalenia prawą kolumnę można przesuwać bliżej kominka.

Metr od kominka to już chyba powinno wystarczyć... zwłaszcza, jakby to była tak niska kolumna jak Tesi 542 

Image 3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odświeżę nieco temat. A co powiecie na Kolumny Indiana Line DJ 310 ??

mają 610mm wysokości, więc idealnie zmieściłyby się pod kominkiem. Czy te kolumny mogą stać na podłodze? Ewentualnie dorobiłbym jakieś standy 10-15 cm wysokości z kamienia. Komplet wypoczynkowy mam bardzo niski wiec tweetery na bank będą na dobrej wysokości.

czy ewentualnie ma ktoś te kolumny żeby posłuchać?

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie jestem zwolennikiem tego typu produktów. Kojarzą mi się z dawnymi produktami Altusa.

http://www.coral-indianaline.com/dj/?lang=en

Cytat producenta: "with their high dynamics, are the perfect complement to digital sources: the ideal solution to listen to music in the basement, dance school or gym"

To produkt nie projektowany do domowych odsłuchów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już chcesz ciąć szafkę, to może mała rewolucja w ustawieniach salonu?

Uchwyt na TV, jeśli jest taki jak myślę,  zapewne pozwala nie tylko go przesuwać, ale i również ustawiać pod kątem do ściany.

Propozycja: przekręcasz zestaw wypoczynkowy naprzeciw kominka i odpowiednio przesuwasz. TV do oglądania odchylasz pod odpowiednim kątem.

Kolumny ustawiasz : jedną po lewej stronie szafki, drugą odpowiednio obok okna balkonowego z prawej strony. Pewnie znajdziesz tam właściwe miejsce.

W ten sposób nie musisz rezygnować z HECO. Dodatkową korzyścią jest to, że możesz wygodnie patrzeć na ogień w kominku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Don55 napisał:

Jeśli już chcesz ciąć szafkę, to może mała rewolucja w ustawieniach salonu?

Uchwyt na TV, jeśli jest taki jak myślę,  zapewne pozwala nie tylko go przesuwać, ale i również ustawiać pod kątem do ściany.

Propozycja: przekręcasz zestaw wypoczynkowy naprzeciw kominka i odpowiednio przesuwasz. TV do oglądania odchylasz pod odpowiednim kątem.

Kolumny ustawiasz : jedną po lewej stronie szafki, drugą odpowiednio obok okna balkonowego z prawej strony. Pewnie znajdziesz tam właściwe miejsce.

W ten sposób nie musisz rezygnować z HECO. Dodatkową korzyścią jest to, że możesz wygodnie patrzeć na ogień w kominku :)

Tak, myślałem już nad tym, ale cały sęk w tym, ze mam komplet wypoczynkowy dosyć spory  i w tym ułożeniu zasłania całe przejście i generalnie wygląda źle... poza tym jedna z kolumn stałaby tyłem do okna, co tez nie jest raczej dobrym pomysłem. Prościej będzie po prostu schować kolumny pod tv na czas palenia, ale na tyle niskie żeby nie zasłaniały tv. Dlatego tez wysokość to max 98cm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S4Home napisał:

Nom to które teraz wchodzą w grę?

Zensor 7 wydają się  być bardzo dobrą opcją, ze względu na wygląd i wysokość 978mm. W dodatku mojej żonie bardzo podobają się wizualnie, więc to ułatwi trochę zakup mimo iż przekraczają budżet. Muszę ich tylko posłuchać z yamahą r-n803d. Ewentualnie dalej wchodzi w grę tx-8270 jezeli tylko będzie to dobrana para. Ale bardziej skłaniam się do wyboru yamahy. Wszystko zależy od odsłuchów. 

Szukałem dosyć długo i nic innego oprocz tych zensor 7 w tych pieniądzach i o takiej wysokości nie mogę znaleźć. Tesi skreśliła moja żona bo są tak małe, że je dzieci bez problemu przewrócą.. wchodzily w grę jeszcze MA Silver 6 ale nigdzie ich nie ma w białym połysku, a po drugie jak na tą cenę (nawet w wyprzedażach) grają wg mnie słabo. Bez szału, bez odpowiedniej mocy. Chyba, że przy wzmacniaczu który podkreśla dół pasma grają lepiej, ale tego już nie wiem. 

Robię sobie nadzieję na połączenie muzykalnych zensorow 7 z charakterystyką yamahy. Myślę, ze się to jakoś uzupełni. A jak nie... to będziemy dalej szukać. W końcu coś się znajdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S4Home napisał:

Elac FS 77. 

Tylko że matowe. Póki jeszcze są w tej świetnej cenie!

A heco 500 się nie mieszczą?

Heco 500 są za wysokie. Wchodzą w światło tv, a ja chce je ustawić przed szafką pod tv lub zrobić nową, mniejszą szafkę - taką uciętą jak na zdjęciu kilka postów wyżej. 

Te elaci pasują wymiarowo i również wchodziły by w grę jezeli rzeczywiście grają dobrze. Masz je na stanie, żeby przesłuchać i porównać do Zensorów? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, voytaz napisał:

a ja chce je ustawić przed szafką pod tv 

A uwzględniłeś w swoich pomiarach, że jak kolumny będą stały przed TV, to - nawet jak się pod nim zmieszczą - mogą zasłaniać obraz. No chyba, że jak oglądasz, to masz głowę wyżej niż dolna krawędź TV. W przeciwnym wypadku będą zasłaniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Czyli będziesz miał głowę niżej niż dolna krawędź TV. Wtedy, jeśli kolumny będą się znajdowały przed płaszczyzną ekranu (a będą), będą wchodziły w pole widzenia.

TV.jpg

Założyłeś ze pomiędzy tv a kolumnami nie ma różnicy wysokości. Kolumny będą niższe o min 6cm niż dolna krawędź tv. Siedzę dość daleko wiec to tez zmienia trochę kąt, a na dodatek mogę wysunąć tv trochę do przodu w kierunku słuchacza

Mniej więcej tak by to miało wyglądać jak na zdjęciu. Krzesła maja dokładnie 97cm wysokości, a zensory 7 są 8mm wyższe. Taka konfiguracja jednak zachodzi tylko w przypadku palenia w kominku. 

Zdjecie robiłem z wysokości oczu - tak jak komfortowo siedzę.

Jak przybliżę kszesła (kolumny) to również jest OK.

8F2EC903-7EF9-44D3-80F3-C9D1DD16E694.jpeg

 

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Don55 napisał:

A może telewizor po prostu podnieść w górę?

Już na początku o tym myślałem. Musiałbym cały uchwyt do góry podnosić, wiercić nowe dziury, a stare zaszpachlować i zamalować. O ile dałoby się to zrobić to już teraz tv jest deko za wysoko, bo idealnie by było gdyby był z 15-20cm niżej. Żeby zmieścić np takie Heco to tv musiałbym mieć na wysokości 120-125cm dolną krawędź. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...