Skocz do zawartości

Pomoc w doborze kolumn do nietypowego salonu


voytaz

Recommended Posts

5 minut temu, sturek napisał:

Nie słuchałem Tesi 542, ale daje do myślenia 12 centymetrowy głośnik basowy, czy to aby nie do kina i współpracy z subem?

A tu takie białe Opale - bas 18cm i 8 Ohm:

opal.jpg

ja akurat słuchałem tych tesi i bas mają wg mnie mocniejszy niż np. w MA Silver 6 - tylko, że to jest taki typowy kop, bez jakiejś większej głębi czy przestrzeni, miękkości itp. Ale te pylony wyglądają przyjemnie. Jak mi nie spasują zensory 7 to na pewno wezmę je pod uwagę. ktoś wie gdzie można ich posłuchać?

2 minuty temu, S4Home napisał:

Całkiem ok te kolumienki ale nie wiem czy to poziom zensora. 

A akurat elac fs 77 może być tutaj więcej niż dobrym wyborem. 

No ciekawe te Elaci - tylko rzeczywiście ciężko z dostępnością... Może się jednak okazać, że te zensory mi spasują i w końcu coś wstawię do salonu :)

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po wielu odsluchach kupiłem w końcu R-N602 + Zensor 7. Za tą cenę ciężko było mi wybrać coś lepszego. Brzmieniowo podobało mi się tez tx-8270 + Heco 900, zwłaszcza ze funkcjonalność Onkyo większa niż yamahy, ale przez gabaryty Heco ta opcja odpadła. Zensory idealnie się wpasowały gabarytowo oraz ze względu na ich piękny wygląd,  a w połączeniu z r-n602 grają wg mnie bardzo dobrze. Za ta cenę chyba nie ma zreszta zbyt wielu alternatyw. Szkoda tylko tunera dab, ale jakoś przeżyje. 

Jak już do mnie przyjadą to wstawię fotkę na koniec tematu.

dzięki za wszystkie propozycje

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw już w domu. Gra pięknie, wygląda wspaniale, a MusicCast to po prostu to co lubię. Od razu miła niespodzianka, bo oprócz 3-letniej gwarancji za rejestrację dostałem w prezencie voucher na 3 miesiące Tidal HiFi :):):)

Poniżej wklejam kilka fotek. Zaręczam, że brzmi tak samo dobrze, jak wygląda :) Chociaż to dopiero pierwszy dzień i sprzęt jeszcze nie wygrzany, to nie żałuję ani złotówki. 

Bardzo dziękuję s4home za porady, możliwość testów, odsłuchów oraz montaż całości. To się nazywa fachowa obsługa.

20FF4AE3-2912-424D-BDD0-EE83EE6B8ED4.jpeg

7CD83440-5E0B-463A-B0D8-D9D8B0A6843B.jpeg

3BAC8F6D-1D40-45DB-9F9A-F0529545DEB1.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 12.10.2017 o 22:08, voytaz napisał:

Zestaw już w domu. Gra pięknie, wygląda wspaniale, a MusicCast to po prostu to co lubię. Od razu miła niespodzianka, bo oprócz 3-letniej gwarancji za rejestrację dostałem w prezencie voucher na 3 miesiące Tidal HiFi :):):)

Poniżej wklejam kilka fotek. Zaręczam, że brzmi tak samo dobrze, jak wygląda :) Chociaż to dopiero pierwszy dzień i sprzęt jeszcze nie wygrzany, to nie żałuję ani złotówki. 

Bardzo dziękuję s4home za porady, możliwość testów, odsłuchów oraz montaż całości. To się nazywa fachowa obsługa.

20FF4AE3-2912-424D-BDD0-EE83EE6B8ED4.jpeg

7CD83440-5E0B-463A-B0D8-D9D8B0A6843B.jpeg

3BAC8F6D-1D40-45DB-9F9A-F0529545DEB1.jpeg

Hej, temat ma już 2 lata, więc idealny czas na to pytanie: jak zachowały się te kolumny pod wpływem ciepła z kominka? Stoję teraz przed identycznym problemem i badam temat ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Hej. Niestety kolumny obok kominka to fatalny pomysł. Muszę za każdym razem odsuwać kolumny jak palę w kominku, bo się bardzo nagrzewają. Już się przyzwyczaiłem, ale jak bym mógł cofnąć czas to kominek nie miał by rogowej szyby tylko zwykłą płaską, wtedy nie ma problemu. 
ogolnie zestaw się sprawdza, ale  po tych latach muszę stwierdzić, że szału nie robi. W tak dużym salonie przydałoby się mocniejsze zejście w dół i twardsze. Brakuje mi tego twardego dołu. Uderzenia. Trzeba jednak przyznać ze Dali są bardzo… melodyjnymi i pięknymi kolumnami, a Yamaha nadrabia funkcjonalnością. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piotr.tomasik91 napisał:

Czy jakiś update w temacie, jak kolumny się sprawdziły blisko kominka? Z góry dzięki!

Jakie updejtu wymagasz?

Dla każdych kolumn to będzie szkodliwe. Jedne to wytrzymają dłużej na drugich okleina zejdzie po drugim razie. Bąble itp.

Pekanie forniru.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...