Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz dla EV Sentry III do 15tys zł


MarkowyDźwięk

Recommended Posts

Szanowny kolego Kolumny są naprawdę zacne wzmaczniacze bo tu bez jedynego mono na stronę się nie obejdzie lub będzie bardzo trudno, po za tym jak @audiowit napisał co z resztą toru, jak akustyka pomieszczenia itd.

A twoje kolumny potrafią być bardzo "elastczne" 

 

Edytowano przez Hoo-Lec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda kolumny mają piękne brzmienie. Dzisiaj niestety napędzam je tylko B&O beocenter 9500. Dopiero co składam cały zestaw, niedługo będę przygotowywał pomieszczenie odsłuchowe 40m2 i tutaj też będę miał do Was prośbę o sugestie wytłumienia ścian, podłogi, sufitu ale to w osobnym temacie. Przez całe życie słuchałem muzyki na wzmacniaczach tranzystorowych, jeszcze nie miałem przyjemności odsłuchu na lampie. Muzyka głównie elektroniczna jak ITALO DISCO. Zamierzam kupić DAC'a od Lampizator, ponieważ dużo muzyki mam w plikach oraz dla alternatywy dobry odtwarzacz CD, jeszcze nie wiem jaki może coś Wadii. Filtry sieciowe oraz okablowanie, także dopiero będę kupował. 

Edytowano przez MarkowyDźwięk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastanawiałeś się nad lampowym Lebenem CS-300F,  to w zakładanym budżecie zmieści się też używany mocniejszy Leben CS-600.

Co do Lampizatora-to może raczej lepszy DAC z wyjściami tranzystorowymi i lampowymi (np. Xindak). Albo odtwarzacz CD z wbudowanym buforem lampowym-ceny używek zaczynają się od 1500zł (Advance Acoustics, Xindak) a w okolicach 3 tysięcy można już mieć naprawdę wdzięczne modele (choćby Cayin CDT-15). W dodatku w tego typu odtwarzaczach masz podwójne wyjścia: tranzystorowe i lampowe, więc możesz wybrać z jakiego słuchasz (albo dobierać w zależności od słuchanej muzyki).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie myślalem o tym Lebenie i moze być za słaby. Również 600 w porownaniu z 300 demonem mocy nie jest. Biorąc pod uwagę muzykę jaką preferuje kolega to chyba raczej mocny tranzystor w klasie A. I chyba musi być ciepły.

Zawsze przy wysokiej skutecznosci i duzej membranie basowej jest mowa, ze nawet slaba lampka da radę. A później coś lekko puka w membranę basową...brakuje mocnego, soczystego basu.

Gdyby kolega sluchał jazzu wtedy trochę inaczej bym myślał.

Zaraz poszperam. Lampy, ale mocnej nie wykluczam. Zestawu dzielonego rownież.

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są monosy na gm70, ale trzeba mieć świadomość, ze nie ma tam natloku barw. Chyba, ze są sterowane 300B.

Jest też ASR emitter ale tą cenę trzebaby zweryfikować...

Mogę też polecić polską manufakturę i mocy z lamp nie będzie brak. Ale o tym jesli chcesz możemy pogadac na prv bo rzeczy o ktorych myslę są w fazie prób. Ale znając manufakturę produkt bedzie zacny.

 

Jest też Carry 100. One pozamiatają kolumnami i jednocześnie jej dzwięk może się podobać.

Ja się silę na barwny dźwięk a moze kolega chce jasno i detalicznie? 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie szukam czegoś co odda dźwięk jasno i detaliczne może być coś z manufaktury byle było dobre, a dźwięk wyciśnięty jasny i klarowny. Kolumny mają duże głośniki i cewki więc wzmacniacz musi mieć kopyto żeby nie zdusic barwy basu. 

Edytowano przez MarkowyDźwięk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli z kopytem to coś mogę polecić. 50W w klasie A. Z lampy to dużo. Lampa w ukladzie SE. Dynamika, dzwięk klarowny. Nie wiem czy jasny. Raczej nazwalbym go netralnym. W dużej mierze będzie zależał od doboru lamp.

Stylistyka monobloków i pre pasowalaby do Twoich wspanialych kolumn. Sam planuje zrobić sobie taki zestawik i mam już pre z tej manufaktury. Niestety nie mam takich funduszy jak Ty :).

Gm70, ktore widzisz na A to też dzwięk pelen dynamiki. Też wart polecenia. Mną ten dzwięk wstrząsnoł :) czasami dosłownie :).

Markowy, to powiedz jeszcze na jakiej powierzchni chcesz nimi grać? Nie mogę znaleźć tej informacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...