Skocz do zawartości

Kino do dużego wysokiego pomieszczenia


Marco 5.0

Recommended Posts

Witam, kończę budowę domu i chcę kupić kino, na którym posłucham też muzyki (wszystko oprócz klasyki i jazzu). Problem w tym, że salon ma wymiary 7×5 m i 4,5 m wysokości i jest częścią całości pomieszczenia (kuchnia, jadalnia) o powierzchni 120 m i wysokość 2,8. Słuchał i oglądał będę z 4 m, głośniki efektowe będą na filarach niecały metr za kanapą. Co w takim pomieszczeniu dobrze zagra. Mogę teraz wydać ok 7k na ampli i 5.0 - suba dokupię później. Słuchałem elaców fs77 i grały ładnie, ale dla mnie za delikatnie oraz yamaha ns777 i w większości było ok. Tylko czy słuchanie w pokoju 4×4 ma dla mnie sens. Nie wiem jak mój pokój zmieni brzmienie (doda czy zabierze bas, wysokie, spłaszczy dźwięk...). A może w tym pokoju nic w normalnych pieniądzach nie zagra i po prostu pogodzić się z tym i dla poprawy dźwięku tv kupić sobie plastikowy zestaw z marketu. 

Edytowano przez Marco 5.0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Elac fs77 to na prawdę świetne kolumny. Ale nie do takiego salonu. 20m to Maks. 

Z 4 metrów słyszał byś jedynie plumkanie.

Yamaha 777 już lepiej z tym że przy tym budżecie może być lepiej.

Obstawial hymn set oparty o heco 1000 lub klipsch r28f. Jeśli te drugie to oparte o większy centralny 440c.

Przy obu systemach obstawial bym wsparcie dwoma subwooferami.

Co do amplitunera to Onkyo 656, 676, Denon x2400 są odpowiednimi modelami. 

Pozostaje do twojej dyspozycji.

Jeśli masz jakieś pytania zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Postaram się posłuchać tych kolumn. Proszę jeszcze o informację co stanie się z dźwiękiem u mnie w pokoju w porównaniu do sali na odsłuchu. Czy szukać kolumn gdzie wg mojego gustu basu będzie dużo, czy mało - mój pokój go doda czy zabierze. To samo dotyczy dynamiki, wysokich etc. Chodzi mi o to czy jest jakaś zasada jak wypadnie wybrany przeze mnie na odsłuchu głośnik u mnie w pokoju?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zmieni.

Brzmienie systemu czy to stereo czy kinowego jest w około 40 procentach uzależnione od akustyki pomieszczenia.

Czyli więcej niż amplituner!

Czyli słuchając w salce odsłuchowej słuchasz produktu który zupełnie inaczej zagra u ciebie. 

Inaczej też kalibrację przeprowadzi amplituner.

Masz pomieszczenie wyjątkowo nie przystosowane do fs77 to na pewno. 

Mimo że te kolumny bardzo lubię i teraz na wyprzedaży są wręcz w śmiesznej cenie. 

Ale po prostu wtopisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Odezwę się po odsłuchu. Jeżeli klipsche lub heco mnie zainteresują dam znać. Spróbuję jeszcze czegoś innego może dali zensor 7 lub jbl arena 180.
 

Świeżo po odsłuchu. Klipsch nie, za ostry. Słuchałem też canton gle 496 ok. oraz tanoy 7k za same fronty - w delikatnym graniu pięknie, w ostrzejszym i kinie w miarę spoko. Zdecydowanym faworytem heco. Dynamicznie, ładny miekki dźwięk, kiedy trzeba są emocje. Słuchałem 900. S4home poproszę ofertę na 1000 oraz info o wypożyczeniu. Myślę że za ok 1-2 ekipa wykończeniowa odda mi klucze. Wcześniejsze wstawienie kolumn grozi informacją dla całego osiedla, że "ona lubi pomarańcze" ?

Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swój post - zamiast pisać swoje posty jeden po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...