Skocz do zawartości

Zestaw 2.0 do 4000 zł


teski

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Jestem zdecydowany na zakup systemu stereo i od jakiegoś czasu szukam odpowiedniego sprzętu. Niestety jestem nowicjuszem i im więcej czytam tym bardziej się w tym wszystkim gubię. Zestawu mam zamiar używać głównie do słuchania radia/radia internetowego/spotify/usb. CD słucham sporadycznie, głównie z powodu braku czasu. Lubię gdy dźwięk jest czysty, klarowny, szczegółowy, daje się odróżnić poszczególne instrumenty, detale.

Budżet to okolice 4000 PLN (z głośnikami).

Pomieszczenie, w którym będę z niego korzystał to salon o wymiarach 4 x 6 m2, z dodatkowo przyklejoną otwartą kuchnią, klatką schodową i korytarzem (dosyć dużo dodatkowych otwartych rezonujących przestrzeni) i stosunkowo wysokim suficie. Sprzęt będzie stał na krótszej ścianie.

Jednym z ważniejszych czynników jest łatwość dostępu i obsługi, również przez małżonkę (np. za pomocą smartfona) stąd wstępny wybór padł na Yamahę i jej Musiccast. Oboje powinniśmy docenić to co ma do zaoferowania.

Po pierwszym i kilku kolejnych sitach na polu boju pozostały WXA-50, R-N303D, MCR-N670D. Z punktu widzenia Musiccast nie powinny się niczym różnić. Jestem świadom tego, że będę musiał poświęcić pewne funkcje w poszczególnych zestawach tzn. WXA-50 nie ma radia fm, cd, R-n303d również, n670d ma właściwie wszystko ale pytanie czy nie kosztem jakości. 

Który z wymienionych zagra najlepiej? Będę wdzięczny za uwagi i ewentualne porady - może otworzą mi oczy na mankamenty których do tej pory nie zauważałem.

Aha, chciałbym żeby głośniki były podstawkowe na stojakach. Miałem okazję przesłuchać WXA-50 oraz MCR-N670D na B&W 685 S2. Nie mam za dużego porównania do innych kolumn, ale miałem wrażenie że brakowało im basu (lub jego barwa nie była dla mnie odpowiednia) i szczegółowości. Jeżeli nie powyższe to co innego?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożesz ten WXA ma aż 70 W? Jak dla mnie to pianocrafta bym odpuścił, i ogólnie to Yamaha ma specyficzne brzmienie jak będziesz w salonie to porównaj sobie z innymi wzmacniaczami np Nad, Rotel (inne marki..) moim zdaniem brzmią naturalniej/mniej efektowo-kwestia gustu ale ja z yamahe z B&W nie mogłem słuchać nic oprócz bardzo łagodnej muzyki bo było natarczywie. I kolumny i wzmak w takim zestawieniu grają ostro, a ogólnie to łaczy się zazwyczaj przeciwności. Czyli np B&W już lepiej by podeszły z Nadem.Wspomne jeszcze że B&W o stosunkowo droga marka i najniższe modele które prawdopodobni słuchałeś moga mieć niewyrównane pasmo a w szczególności (dzięki aluminiowym kopułkom) tnące po uszach wysokie tony.

Jest dużo sprzetu w tym przedziale cenowym więc pewnie musisz iśc do salonu i trochę się poosłuchiwać. Podstawowe kwestie to do 24m2 przydałyby się mnniejsze podłogówki albo spore monitory z niskotonowcem 16,5-17 cm. Jak będziesz słuchał to bierz pod uwagę że metalowe kopułki ostrzej grają niż wszelkie z tworzywa, ale pewnie też są odstępstwa od tej zasady. Jest jeszcze taka kwestia że sprzęt inaczej może zagrac w  domu i po pewnym czasie (kilku dniach) więcej cech brzmieniowych wyłapiesz więc polecam opcję z wypożyczeniem sprzetu. 

Funkcjonalnośc to przy radiu internetowym i Spotify/tidal, reszta nie jest bardzo potrzebna. 

Na twoim miejscu kupiłbym któryś z amplitunerów sieciowych (m.in WXA-50) i dobrane pod gusta dobrze odsłuchane kolumny, albo zamiast amplitunera wzmacniacz z dodatkiem sieciowym ale porządne sieciowce to  już dodatkowy klocek (i kasa).

napisz jakie klimaty muzyczne i brzmienie lubisz ciepłe chłodne ostre łagodne itp lub też poszukaj informacji jak pisac pierwszy post i uzupełnij kilka detali. Niedługo powinna się ujawnić branża ze swoimi propzycjami pod Twoje preferencje brzmieniowe i budżet :P

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych. :)

W tym idźcie możesz mieć dużo lepiej.  

Jeśli chcesz iść w yamahe to model rn602 oraz kolumny heco music style 500.

 Druga opcja jest Pioneer sxn30 oraz indiana linę tesi 560. To dużo lepszy wybór od twoich modeli. A budzet pozwala na to. 

Oba amplitunery mają możliwość łatwego sterowania że smartfona i są na prawdę przyjemne w obsłudze. Mogę ci pożyczyć wybrany zestaw. Sprawdzicie sobie na spokojnie w domu. 

Zapraszamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...