Skocz do zawartości

Podłączenie DAC do TV z Android TV


eventin

Recommended Posts

Witam,
Posiadam TV z Android TV jest to SONY KD-65X8505C i chciałbym korzystać z możliwości androida (kodi itd), nie tracąc na jakości dźwięku... Obecnie TV mam podłączone do wzmacniacza stereo Denon PMA-710AE za pomocą wyjścia słuchawkowego z TV. Do TV mam podpięty do NAS (przez lan)z dużą ilością muzyki w flac ( NAS stoi w zupełnie innym pomieszczeniu).

Mam pytanie czy jak kupię DAC i podłącze go z TV przez wyjście optyczne w TV (bo takie posiada TV) to uzyskam lepsza jakość dźwięku ? I czy DAC ominie procesor dźwięku TV ? I puści nieprzetworzony dźwięk z NASa? czy odtworzę dźwięk 24, 32 bitowy ? 

Proszę również o propozycje DAC do 1000zł lub coś w okolicy 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem czy dobrze rozumiem jak działa DAC ... To nie jest tak, że on omija TV i daje nieprzetworzony dźwięk ?

Ogólnie teraz mam tak zrobione ... Mam NAS qnap TS-251, na którym mam muzykę w FLAC ... NAS jest podłączony do sieci lokalnej ... Tv mam podłączony z siecią po lan ... Wzmacniacz chce połączyć z DAC wejściem optycznym ... Do wzmacniacza mam podłączone kolumny dali ikon 7 mk2

Ogólnie myślałem że jak podłącz tv przez daC z wzmacniaczem to tv nie będzie przetwarzać dźwięku ?

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Bo nadajnik też ma tu trochę do powiedzenia.

Moim zdaniem będą dwie opcje:

1. plik 24 bitowy nie zostanie po prostu stremowany

2. Plik zostanie przekonwertowany do niższego sygnału i dopiero wyjdzie na optyka.

Jeśli Twój TV będzie działał jako streamer i nie wpłynie na ingerencję dźwięku i puści 24/192 to będę bardzo zdziwiony na plus.

Masz PMA 710 do Ikon 7 MKII?

Whoooo to bardzo ograniczasz kolumny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiński wzmacniacz ... :) ech świat zwariował :P ogólnie bardzo fanie wygląda ... mam pytanie czy z racji pochodzenia nie ma się problemów z gwarancją ?? 

 

na co zwrócić uwagę przy doborze wzmacniacza do Dali ikon 7 mk2 ?? jak kupowałem kolumny to były w zestawie z denonem (wzmacniacz plus cd) i tak zostało ... wiem, że to średni wybór bo Denon podbija niskie tony, a ikony same w sobie mają też podbite niskie tony ... 

pisząc, że mój wzmacniacz bardzo ogranicza kolumny co miałeś na myśli ?? 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiński wzmacniacz?

Pokaż mi taki który nim nie jest...

Chińskie firmy często teraz produkują sprzęt znacznie wyższej klasy niż ten europejski. Nie mają takiego ciśnienia na zyski. 

Jest polski dystrybutor który naprawia na miejscu. Mało tego. Produkty mają dożywotnie wsparcie. Duża szansa że po 5 latach naprawa będzie za darmo. 

 

Dali były sprzedawane i są nadal z denonem bo od lat to ten sam dystrybutor, ale połączenie jest złe.

Dali grają miękko a Denon nie potrafi tego kontrolować. Nie ma zróżnicowania na basie. 

 

Co miałem na myśli?

Jak boisz się ryzykować to wypożyczenie od nas Roksana, cayina, xindaka. Wtedy poczujesz dlaczego te kolumny kosztowały koło 7k. Teraz grają na poziomie kolumn za 2 k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich kolumnach warto by pomyśleć o lepszym wzmacniaczu i lepszym źródle niż TV. Salon zrobił specyficzny zestaw bo pewnie chciał sprzedać dobre kolumny w zestawie za rozsądną cenę, jednak pma710 jest ok dla kolumn do powiedzmy 3-4 tys, fajnie jak jeszcze mądrze dobranych.

Co do źródła muzyki z TV to też kiepsko, nawet jeśli to tylko według ciebie "pośrednik, czy przekaźnik sygnału" , aż się prosi o jakiś nawet niedrogi strumieniowiec sieciowy, a jest w czym wybierać za rozsądne pieniądze. Taki sposób będzie jednak ograniczał jakość każdego pliku, czy to mp3 64, czy flac, czy dalej dsd, a faktycznie Tv i tak tych wyższych rozdzielczości raczej nie przepuści. Jak masz  zgromadzone sporo muzyki cyfrowo to warto pomyśleć nad tym, tak dla jakości jak i wygody.

Co do produktów z Chin to radzę zweryfikować poglądy, technologicznie to niestety my jesteśmy często jeszcze zaściankiem, a np Warszawa przy niektórych Chińskich miastach wygląda dość małomiasteczkowo, zwłaszcza jeśli chodzi o miejską infrastrukturę. Wracając do sedna, większość światowych firm ma w Chinach nie tylko swoje montownie, ale  i zakłady produkcyjne. Chińczycy czerpią od najlepszych i ich własne konstrukcje też stoją na bardzo wysokim poziomie jakościowym i technologicznym. Produkty są skierowane do różnych odbiorców chcesz wzmacniacz za 1tys zrobimy, a jak chcesz za 15tys też proszę bardzo , smartfon za 25 euro za tani to proszę za 450 itd.

 

8 godzin temu, eventin napisał:

 ... mam pytanie czy z racji pochodzenia nie ma się problemów z gwarancją ??

;)..My czasami mamy z racji pochodzenia mamy nieco krótszą gwarancję na produkty, niż mieszkańcy krajów zachodnich ;) Dlatego pewna marka samochodowa zrobiła u nas szybko karierę i zdobyła uznanie za 7 lata gwarancji, na zachodzie też była kupowana choć gwarancja nie miała aż takiej przebitki, bo inne marki aut też miały dość długą gwarancję, dłuższą niż rok, dwa, jak to standardowo u nas.

A tak na poważnie te wschodnie firmy mają Polskich dystrybutorów, a więc i serwis, mówimy oczywiście o markowych produktach, a nie "nonejmach" z chińskiego aliegro.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Chiński wzmacniacz?

Pokaż mi taki który nim nie jest...

Chińskie firmy często teraz produkują sprzęt znacznie wyższej klasy niż ten europejski. Nie mają takiego ciśnienia na zyski. 

Jest polski dystrybutor który naprawia na miejscu. Mało tego. Produkty mają dożywotnie wsparcie. Duża szansa że po 5 latach naprawa będzie za darmo. 

 

Dali były sprzedawane i są nadal z denonem bo od lat to ten sam dystrybutor, ale połączenie jest złe.

Dali grają miękko a Denon nie potrafi tego kontrolować. Nie ma zróżnicowania na basie. 

 

Co miałem na myśli?

Jak boisz się ryzykować to wypożyczenie od nas Roksana, cayina, xindaka. Wtedy poczujesz dlaczego te kolumny kosztowały koło 7k. Teraz grają na poziomie kolumn za 2 k.

Odnośnie chińczyków .. Nic do nich nie mam :) każda renomowana firma potrafi wpuścić "do dupy" sprzęt i sprzedać go tylko dlatego, że ktoś wierzy w magię nazwy firmy... I na odwrót :)

Tak jak napisałeś kupiłem jeden z takich denonowych zestawów .. I od kilku lat myślę o zmianie wzmacniacza I odtwarzacza (cd to też model 710)... Tylko pytanie ile kasy wydać na wzmacniacz... Oczywiście chciałbym za niego nie przepłacać ...

3 godziny temu, jacek75 napisał:

Przy takich kolumnach warto by pomyśleć o lepszym wzmacniaczu i lepszym źródle niż TV. Salon zrobił specyficzny zestaw bo pewnie chciał sprzedać dobre kolumny w zestawie za rozsądną cenę, jednak pma710 jest ok dla kolumn do powiedzmy 3-4 tys, fajnie jak jeszcze mądrze dobranych.

Co do źródła muzyki z TV to też kiepsko, nawet jeśli to tylko według ciebie "pośrednik, czy przekaźnik sygnału" , aż się prosi o jakiś nawet niedrogi strumieniowiec sieciowy, a jest w czym wybierać za rozsądne pieniądze. Taki sposób będzie jednak ograniczał jakość każdego pliku, czy to mp3 64, czy flac, czy dalej dsd, a faktycznie Tv i tak tych wyższych rozdzielczości raczej nie przepuści. Jak masz  zgromadzone sporo muzyki cyfrowo to warto pomyśleć nad tym, tak dla jakości jak i wygody.

Co do produktów z Chin to radzę zweryfikować poglądy, technologicznie to niestety my jesteśmy często jeszcze zaściankiem, a np Warszawa przy niektórych Chińskich miastach wygląda dość małomiasteczkowo, zwłaszcza jeśli chodzi o miejską infrastrukturę. Wracając do sedna, większość światowych firm ma w Chinach nie tylko swoje montownie, ale  i zakłady produkcyjne. Chińczycy czerpią od najlepszych i ich własne konstrukcje też stoją na bardzo wysokim poziomie jakościowym i technologicznym. Produkty są skierowane do różnych odbiorców chcesz wzmacniacz za 1tys zrobimy, a jak chcesz za 15tys też proszę bardzo , smartfon za 25 euro za tani to proszę za 450 itd.

 

;)..My czasami mamy z racji pochodzenia mamy nieco krótszą gwarancję na produkty, niż mieszkańcy krajów zachodnich ;) Dlatego pewna marka samochodowa zrobiła u nas szybko karierę i zdobyła uznanie za 7 lata gwarancji, na zachodzie też była kupowana choć gwarancja nie miała aż takiej przebitki, bo inne marki aut też miały dość długą gwarancję, dłuższą niż rok, dwa, jak to standardowo u nas.

A tak na poważnie te wschodnie firmy mają Polskich dystrybutorów, a więc i serwis, mówimy oczywiście o markowych produktach, a nie "nonejmach" z chińskiego aliegro.

 

 

Żebyśmy się dobrze zrozumieli ... Muzykę słucham głównie z cd .. I sporadycznie z innych źródeł ..

Odkąd korzystam z NAS zastanawiam się nad rozwiązaniem w jaki sposób wykorzystać jego możliwości ..

Podoba mi się android TV i jego oprogramowanie, dlatego urodził się pomysł z DAC i podjęciem do TV

Kolejne rozwiązanie jakie biorę pod uwagę to Popcorn Hour A-500 PRO jako odtwarzacz do muzyki i filmów (ma wbudowany DAC)... Co o nim myślicie...

Marzy mi się oppo 203 ..Ale ta cena ... 

Chociaż nie wiem czy w pierwszej kolejności nie zmienić wzmacniacza, a dopiero później kupić odtwarzacz ... Jak myślicie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że wtedy do końcówki mocy podłączam tylko i wyłącznie oppo (bo aby podłączyć więcej urządzeń potrzebuje mikser), a do oppo podłączam pozostałe urządzenia i on jest mikserem dobrze to rozumiem :> i oppo odpowiada też za sterowanie głośnością ??

no tak tylko po co podłączać cokolwiek do oppo jak to kombajn multimedialny :)

oppo kosztuje około 3800zł .... ile kosztowała by mnie końcówka mocy, żeby to naprawdę ładnie grało ??? 

 

odnośnie chińskiego wzmacniacza... cena jak dla mnie jest kosmiczna 6000zł za wzmacniacz ... żona by mnie zabiła ;) a ja muszę żyć :P powiedzmy, że mogę wydać na odtwarzacz i wzmacniacz 6000zł ;) i jeszcze jedno jak z trwałością wzmacniacza i wymianą lamp .. co jaki czas się je wymienia ??  

i co myślicie o wspomnianym prze zemnie popcornie ?? 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do popcornu się nie odniose bo go nie testowałem na wszystkie sposoby. Więc po prostu nie wiem. 

 

Końcówka za 2k już zagra dobrze. Co ciekawe nadowskie także tu uwaga można kupić integre 326 czy 356 i podłączyć pod main in. Te nady mają dobre końcówki omijając pre zyskasz. 

Wszystkim sterujesz na oppo. 

Oprócz atolla ciekawie gra końcówka marantza, mimo że to nie demon mocy.

Edit. Lampy. Jak słuchasz tak ze 6-8 godzin dziennie to lampy mocy co 2-3 lata. Sterujące co 4. Jak krócej to dłużej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz kupić używaną końcówkę mocy - np. z ATOLL AM100 powinieneś się zmieścić w kwocie około 2 tysięcy (w zależności od stanu i gwarancji: z lub bez). I to by było najfajniejsze rozwiązanie z propozycji które przestawiłeś. Będzie to dużo lepsze wyjście niż np. mała  końcówka Audiolab M-PWR.

Pozdrawiam
PS. Po raz kolejny proszę: nie cytuj niepotrzebnie całych postów - to tylko zaciemnia wątek i niepotrzebnie go przedłuża :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Święta coraz bliżej .... a ja ciągle nie mogę się zdecydować :/ 

ostatnio wpadłem na taki pomysł ... aby do moich Dali Ikon 7mk2 kupić wzmacniacz (bo tak jak rozmawialiśmy wcześniej mój  Denon PMA-710AE średnio się nadaje do tych kolumn) i pomyślałem o wzmacniaczu z wbudowanym DAC Advance Acoustic X-i90 lub Advance Acoustic X-i105 do tego pomyślałem, żeby podpiąć google chromecast audio (alternatywnie Yamaha WXAD-10) ... wtedy miałbym dostęp do zasobów mojego NAS jak i do serwisu TIDAL ...

Pytanie jak podpiąć chromecast do tego wzmacniacza aby uzyskać jak najlepszą jakość dźwięku z TIDALA hifi czy też NAS ??? no i najważniejsze pytanie czy taki wzmacniacz zagra dobrze z moi kolumnami ???  co myślicie o moim pomyśle 

 

druga opcja jaką rozważam jest zakup : Wzmacniacz YAMAHA MusicCast WXA-50, który ma wbudowane opcje sieciowe i działa w zasadzie tak samo jak google chromecast audio ... pytanie jak on zagra z moimi kolumnami ... cena jest rewelacyjna bo około 2200zł... 

 

trzecią opcję znacie ... 

 

chciałbym na wszystko wydać maksymalnie 4000zł maks maksów 6000zł 

lub ewentualnie taki wzmacniacz MARANTZ PM7005 co myślicie ?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś się kierować kolumnami a nie na palę wybierać wzmaki. To kolumny które zagrają super z odpowiednią elektronika.

Przy opcji najlepszej. Cayin mt35s + Yamaha wxad10. Ma wszystko co potrzebujesz.

Druga opcja bardziej klasyczna to marantz ale pm8005 + arcam irDac II.

Sluchales czegoś czy przez parę miesięcy tylko czytasz?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje za odpowiedź :)

na razie czytam .... i czytam ...

Widzę, że chcesz mnie namówić na wzmacniacz lampowy ... mam pewne obawy odnośnie tego typu wzmacniaczy - wymiany lamp itd. 

Do wzmacniacza muszę również podłączyć dekoder NC+ (wyjście S/PDIF z dekodera - problem z podłączeniem) i obawiam się o trwałość takiego wzmacniacza :/ telewizor chodzi u mnie kilka godzin dziennie plus jak nie jest włączony to słuchamy muzyki ... w zasadzie wzmacniacz pracuje od 15.30 do 22.30 pięć dni w tygodniu, pozostałe dwa dni jeszcze dłużej ...

Mam pytanie o Cayin mt35s nie ma on za małej mocy ?? 

 

Druga opcją jaką zaproponowałeś jak dla mnie jest za droga :/ 

 

A co powiesz o YAMAHA A-S801 - wbudowany DAC 32/384, wysoka moc na 4 i 8 Ω (2 x 130 W), podpięcie do niego Yamaha wxad10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Cayin mt35s + Yamaha wxad10 :

1. Czy będzie problem z podłączeniem dekodera (S/PDIF)??

2. Czy tryb pracy o którym napisałem będzie zabójczy dlatego wzmacniacza ??? 

3. Z tego co widziałem i czytałem to Cayin mt35s nie ma pilota ? czy można nim sterować za pomocą jakiegoś uniwersalnego np. Harmony ?

4. Czy można jakoś podpiąć moje kolumny tak aby oglądając TV korzystać z Denon PMA-710AE, a słuchając muzyki z odtwarzacza CD lub z Yamaha wxad10 (TIDAL, NAS..) korzystać z Cayin mt35s bez konieczności przełączania kabelków itd. (jedyną rzeczą, którą ewentualnie mogę robić to ręcznie włączyć wzmacniacz ;) i ustawić na nim głośność jeżeli się okaże, że nie można go obsługiwać pilotem :P ...)

 

czwarty punkt rozwiązuje w zasadzie pierwsze dwa :) 

 

a co możesz powiedzieć o wzmacniaczach :

Cayin SC- 6L

Xindak MT-3 RC

 

Edytowano przez eventin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam sobie różne recenzję wzmacniaczy lampowych ... i mam pytanie co myślicie o polskiej produkcji FEZZ AUDIO SILVER LUNA ??? z tego co widzę na stronie producenta to istniej możliwość zakupu wzmacniacza z pilotem :) no i ogólnie w wszystkich testach jakie czytałem, to wzmacniacz zbiera mega dobre opinie ... pytanie czy dobrze zagra z Dali Ikon 7 mk2 ?? no i ma konkurencyjną cenę około 4000zł więc można powiedzieć, że jest w cenie Cayin mt35s ... pytanie, który z nich zagra lepiej z moimi kolumnami :) no i czy mogę jakoś podpiąć moje kolumny tak aby oglądając TV korzystać z Denon PMA-710AE, a słuchając muzyki z odtwarzacza CD lub z Yamaha wxad10 (TIDAL, NAS..) korzystać z wzmacniacza lampowego bez konieczności przełączania kabelków. 

Co raz bardziej nakręcam się na wzmacniacz lampowy ... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie pytaniami. Nie wiem na co odpowiedzieć na co nie.

Mt35s nie ma pilota i nie ma modułu ir więc żaden uniwersalny go nie obsłuży.

Marantz pm7005 generuje cenę daciem a nie dźwiękiem który prezentuje. 8005 jest dużo lepsza!

Silver kina też jest dobrym wzmacniaczem. Podobnym do mt35s.

 

Jeśli kupisz wzmacniacz bez daca to należy dokupić prosty dac który przetworzy ci sygnał z spdif z dekodera.

Tryb pracy? W sensie długi? A jak może być?

Punktu 4 nie rozumiem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...