Skocz do zawartości

Podłączenie DAC do TV z Android TV


eventin

Recommended Posts

Witam,

Zaryzykowałem i kupiłem za 1900zł wzmacniacz Marantz PM7005. Jestem bardzo zaskoczony na plus jakością dźwięku. Wzmacniacz bardzo dobrze gra z Dali ... nie podbija nie potrzebnie niskich i wysokich dźwięków jak Denon, gra bardzo naturalnie :) i z dużą szczegółowością (można rozróżnić każdy instrument na scenie) :D 

 

Dzisiaj jadę wymienić za dopłatą mój stary wzmacniacz i cd na Marantz CD6006 :) 

 

Mam kilka pytań :

Wzmacniacz PM7005 ma jedno wyjście optyczne i jedno wyjście coaxial, odtwarzacz CD6006 ma tak samo jedno wyjście optyczne i jedno wyjście coaxial, a mam do podłączenia :

1. Dekoder NC+ - wyjście optyczne

2. Google chromecast audio - wyjście optyczne 

3. TV z androidem - wyjście optyczne

Tak jak widać pojawia się problem, który wstępnie rozwiązałem. Prosiłbym jednak o sugestię czy mój pomysł jest dobry :) :

1. Dekoder NC+ - chcę połączyć po przez wyjście optyczne bezpośrednio z wyjściem optycznym w PM7005

2. Google chromecast audio - chce połączyć poprzez kabel optyczny TOSLINK-Mini Jack z CD6006. Taki rozwiązanie ma jedną zaletę, nie będę miał problemów z zgraniem urządzeń, z moim pilotem Harmony Smart Remote, na którym mogę zaprogramować osobno naciśnięcie oraz przytrzymanie przycisku :). Tak więc naciśnięcie przycisku "muzyka" odpali wzmacniacz na wejście CD i odtwarzacz CD. Natomiast przytrzymanie przycisku "muzyka" odpali wzmacniacz na wejście CD i odtwarzacz CD ustawi na odtwarzanie z wejścia optycznego - chromecast audio.

I tutaj mam największy problem, bo nie wiem czy ze względu na jakość dźwięku nie lepiej podpiąć chromecast bezpośrednio do wzmacniaczna. Chociaż odtwarzacz Marantz CD6006 ma podobno wbudowany taki sam DAC jak wzmacniacz PM7005 i nie powinno być problemów z jakością dźwięku.

Nadmienię tylko, że wzmacniacz i CD chce podłączyć ze sobą kablem Melodika MD2R05 Kabel 2xRCA - 2xRCA Purple Rain .

3. TV z androidem chcę podłączyć ze wzmacniaczem przez przejściówkę optyczny / coaxial, z racji tego, że TV i tak nie jest wstanie wygenerować jakiegoś super dźwięku więc nie będę się przejmować tym czy przejściówka wpływa na jego wartość :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjscie tylko wejscie :)

5 godzin temu, eventin napisał:

1. Dekoder NC+ - chcę połączyć po przez wyjście optyczne bezpośrednio z wyjściem optycznym w PM7005

Z wejściem ale ok.....

5 godzin temu, eventin napisał:

Google chromecast audio - chce połączyć poprzez kabel optyczny TOSLINK-Mini Jack z CD6006

Jedno i drugie urządzenie ma wyjscie audio wiec jak?

Rozdzielacz optyczny kosztuje ile? 40 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Jedno i drugie urządzenie ma wyjscie audio wiec jak?

Rozdzielacz optyczny kosztuje ile? 40 zł?

Też to zauważyłem :/ że in jest tylko USB A optyczne to wyjścia ... :/ ech A mogło być tak pięknie... 

 

Rozdzielacz ma wadę nie będę mógł go sterować pilotem Harmony ..

 

A może można jakoś podłączyć chromecast audio z cd6005 przez USB ? Aby nie stracić na jakości ? 

 

A może kupić przejściówke z jack na rca ? Tylko pytanie czy chromecast nie straci na jakości ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eventin napisał:

A może kupić przejściówke z jack na rca ? Tylko pytanie czy chromecast nie straci na jakości ?

Jak kabel minijack- 2x RCA będzie przywoitej jakości (a nie "wynalazek" za 3 zł) to nie powinno być najgorzej. Warto spróbować - kup po prostu coś solidnego za kilkadziesiąt złotych.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak ten rozdzielacz nie byłby taki głupi .... 

kupić rozdzielacz optyczny 1 na 2  ... i podpiąć do niego chromecast audio i dekoder NC+, a TV podpiąć do coaxial przez przejściówkę coaxial/optical 

Wtedy włączając wzmacniacz i google chromcaste audio, mam przecież dekoder wyłączony (na czuwaniu), a wtedy przecież nie powinien działać jego wyjście optyczne ? 

 

Pytanie jest czy w przypadku nie korzystając z chromecasta jego port optyczny jest wyłączony ? bo jeżeli nie to wtedy przy oglądaniu TV mogą się sygnały dublować ..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak jak mówiłem udało mi się kupić wzmacniacz PM7005 i CD6006 ... teraz został mi do rozwiązania problem słuchania muzyki z NAS i serwisów typu Tidal ... i podłączenia wszystkiego ze sobą ;) Wytypowałem kilka urządzeń : 

1. Google Chromecast Audio - podłączony poprzez przejściówkę jack / 2RCA lub jack optyczny i rozdzielacz optyczny 

2. MusicCast WXAD-10 - podłączony przez kabel 2RCA / 2RCA np Melodika MD2R05

3. MT2 NAD - podłączony poprzez kabel optyczny i rozdzielacz optyczny

4. Advance Acoustic WTX-500 - to ciekawe rozwiązanie bo można go podpiąć bezpośrednio do wzmacniacza przez RCA

5. ADVANCE ACOUSTIC WTX MICRO - tak jak wyżej 

6. raspberry pi 3 + digi pro - podłączony do wzmacniacza przez USB, wzmacniacz ma wbudowany DAC i usb/dac, pytanie czy przesyłanie muzyki przez USB jest dobrym pomysłem i czy nie wypłynie negatywnie na jakość dźwięku ?? 

 

co byście mi polecili do 1000zł ?? do mojego zestawu ?? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

1. O ile się nie mylę nie obsługuje dlna.

Czy jestem w błędzie?

wydaje mi się, że możesz jeżeli korzystasz z oprogramowania, które umożliwia strumieniowanie na dowolne urządzenie np. Qnap QMusic lub Qfile 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

6. Malina to świetny transport obstawiam ja. 

a miałeś kiedyś z nią styczność ?? i czy mogę ją bez problemów podpiąć do USB z wzmacniacza ?? i czy muszę do niej kupować kartę dźwiękową ?? 

bo mam cały czas problem z ilością wejść cyfrowych ... i dlatego pomyślałem, żeby kupić malinę i podpiąć przez wejście w PM7005 o nazwie USB-DAC.

Bo z tego co czytałem to wszyscy kupujący malinę dokupują do niej kartę dźwiękową z wyjściem optycznym i przez nie podłączają z wzmacniaczem, a ja chciałbym podłączyć przez USB ... i tu jest pies pogrzebany ... bo nie wiem czy przez usb będzie to poprawnie działać ... 

 

odnośnie pozostałych urządzeń... rozumiem, że nie miałeś styczności ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm może i dobre ;) tylko kto mi na nie odpowie :P:)

 

rozumiem, że masz malinę po optycznym podłączoną do DAC ? a DAC jest po to aby pominąć kartę dźwiękową Maliny i dać czysty dźwięk ?? 

 

w między czasie zastanawiałem się nad zakupem starego mac mini + ipad (do sterowania mac-iem mini zamiast monitora) o podobnym rozwiązaniu jest napisany poniższy artykuł ... podobno nie ma żadnych przeciwwskazań ... dlatego też pomyślałem, że z Maliną powinno być podobnie ... tylko nie wiem czy muszę kupować kartę dźwiękową :> ..

https://audio.com.pl/vademecum/reportaze-wywiady/21275-audio-z-komputera-nowa-moda-nowa-era-wedlug-chrisa-connakera

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem nie ryzykować z przesyłaniem muzyki po USB....

kupiłem :

1. Google Chromecast Audio

2. KABEL COAXIAL CINCH 1xRCA MELODIKA MDCX10 1m K5

3. KABEL PRZEWÓD OPTYCZNY TOSLINK LINDY 37880 0.5m K5

4. Konwerter S/PDIF OPTICAL (IN) -> COAXIAL (OUT)

5. Przyłącze optyczne TOSLINK / JACK 3.5mm 0.5m

Podłącze dekoder NC+ z wzmacniaczem przez przejściówkę  S/PDIF OPTICAL (IN) -> COAXIAL (OUT) 

Google Chromecast audio podłącze bezpośrednio do optycznego wejścia w wzmacniaczu kablem optyczne TOSLINK / JACK

A TV połączę z wzmacniaczem cinchami ... bo tutaj najmniej zależy mi na jakości ... 

 

Mam nadzieję, że GCC audio spełni moje oczekiwania :)

Mam pytanie odnośnie kabli głośnikowych... zastanawiam się nad zmianą ... jakiej grubości przewody powinienem brać pod uwagę ?? i co myślisz o kablach :

1. QED Preformance Ruby Anniversary Evolution 2x3mm2

2. Monster Cable XPHP 2 x 2,5mm

odległość kolumn do wzmacniacza około 2m, zarówno głośniki jak i kable chcę łączyć gołym przewodem bez bananów itd... 

 

cd z wzmacniaczem mam połączone kablem Melodika MD2R05 Kabel 2xRCA - 2xRCA Purple Rain 

Edytowano przez eventin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2017 o 15:02, S4Home napisał:

Mam hifiberry digi + pro

I podłączone coaxial. Ma ona jedynie wypuścić zera i jedynki. Tyle. 

I się na prawdę sprawdza. 

cały czas mnie męczy temat Raspberry PI 3  ... ogólnie udało mi się ustalić, że wystarczy komputer, który ma USB (nie musi mieć karty muzycznej).

Po podłączeniu komputera poprzez port USB z portem w wzmacniaczu USB-DAC ... wzmacniacz PM7005 zaczyna działać jak karta muzyczna dla komputera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2017 o 10:42, eventin napisał:

Mam pytanie odnośnie kabli głośnikowych... zastanawiam się nad zmianą ... jakiej grubości przewody powinienem brać pod uwagę ?? i co myślisz o kablach :

1. QED Preformance Ruby Anniversary Evolution 2x3mm2

2. Monster Cable XPHP 2 x 2,5mm

Grubość nie idzie w parze z jakością.

Czego szukasz. QED jest jasny. Monster konturowy i skrajami pasma gra.

Neutralny Melodika, ciepły oehlbach. Detaliczny pełnym pasmem Kimber.

Dnia 4.12.2017 o 11:40, eventin napisał:

cały czas mnie męczy temat Raspberry PI 3  ... ogólnie udało mi się ustalić, że wystarczy komputer, który ma USB (nie musi mieć karty muzycznej).

Po podłączeniu komputera poprzez port USB z portem w wzmacniaczu USB-DAC ... wzmacniacz PM7005 zaczyna działać jak karta muzyczna dla komputera. 

 

Działa to zaje....... bardzo dobrze :)

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eventin napisał:

z tą Melodiką są jakieś skrajne opinie ... jedni twierdzą, że strasznie podbija BASs ze względu na żyłę BASS CORE ...

 

mam pytanie ... widziałem kable, które z jednej strony mają 4 żyły do wpięcia w kolumnę, a dwie do wzmacniacza ... o co chodzi i co takie rozwiązanie daje ?? 

Bzdura. Ten bass core wcale nie poprawia basu. Znam wiele lepszych basowych kabli. A melodika jest neutralna.

Bo patrzysz akurat na kabel do biwiringu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 11.09.2017 o 14:53, S4Home napisał:

Do denona polecam cabridge dac 100, ożywi twój wzmacniacz. 

Witam wszystkich,
podepnę się pod temat,  
Zastanawiam się właśnie nad podobnym rozwiązaniem i podłączeniem CA DacMagic 100 do mojego TV z Chromecast Ultra(TV Samsung) po optyku.
Głównie chodzi o poprawę jakości dźwięku z YouTube.
Reszta mojego sprzętu do którego będzie to podłączone:
Arcam A29, Arcam CDS27, Dali Ikon6

Ma ten DAC sens czy szukać czegoś wyżej?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...