Skocz do zawartości

Amplituner + Kolumny podłogowe do 5tys - salon 20m2


grroch

Recommended Posts

Hej,

Szukam zestawu do mieszkania Amplituner + Stereo do 5tys.

1. Kwota do ~5tys PLN.

2. Sprzęt nowy.

3. Salon 20m2. Jedna z kolumn będzie zmuszona stać w rogu pokoju - czytałem, że to dość słabo. Załączam szybki rysunek.

4. Docelowo muzyka będzie bardzo różnorodna.

 

Przeglądając forum przewinęły mi się poniższe modele:

Amplituner:
- Onkyo TX-8150 / Yamaha RN-602 / Pioneer SXN30DAB

Kolumny:
- Dali Zensor 7 / Klipsch RP260F / Heco 900 / Indiana Line Tesi 560

 

Będe wdzięczny za poradę.

 

Pozdr,
Marcin

 

salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marcin. 

Przeglądając forum doszedłeś do dobrych wniosków. Wybrałeś też odpowiednie sprzęty. Szczerze forum ci teraz nie pomoże. 

Odsłuch to jedyna słuszna droga. Sprawdź to co wybrales w domowych warunkach aby wyeliminować problem tej kolumny w rogu. 

Dajemy możliwość wypożyczenia sprzętu więc zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy rzeczywiście nie masz możliwości odsunięcia kolumny od narożnika? Gdzie będzie stał sprzęt? Bo jeżeli planujesz pionową szafkę to może uda się szafkę wstawić w róg a kolumnę odsunąć (czyli obie kolumny będą stać po tej samej stronie). Nie będzie to idealne rozwiązanie, ale lepsze niż w narożniku.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RORO ma rację, odsunięcie od ściany bocznej nawet o minimum 50cm byłoby wskazane, 1 metr to już ideał, więc gdyby była możliwość zamienić szafkę z kolumną, byłoby w porządku. Sprzęty wybrałeś dobre, teraz zdecyduj się na odsłuch w domowych warunkach i wtedy zastanawiaj się co jest ok, a co chciałbyś zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki za odp.

Na szybko machnąłem jak ta ściana wygląda. (rzut z przodu) Jedyne co mi przychodzi do głowy to przesunięcie wiszącej Szafki 1 całkiem na lewo i RTV trochę  w prawo.

 

PS

Czy przewga TX-8270 nad TX-8150 to praktycznie jedynie bajery i HDMI, natomiast grają tak samo?

 

salon2.png

Edytowano przez grroch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa wnętrza TX-8270 i TX-8150 jest trochę inna, więc - być może - grają też trochę inaczej. Raczej nie będzie to jednak różnica klasy, a ewentualnie niuansów. Czasem jest tak, że rozbudowana sekcja cyfrowa pogarsza parametry wzmacniacza, szczególnie generując dodatkowe szumy.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...