Skocz do zawartości

2.0/2.1 do 1000 z BT i optykiem


altembas

Recommended Posts

Witam,

 

Na początku celowałem w soundbary z wyższej półki (przynajmniej cenowej) jednak po rozpakowaniu i odesłaniu Denona DHTS514 i nowej Yamahy YAS-207 (*) mam dość i wracam do korzeni.

Szukam czegoś, co mogę postawić w salonie 40m2 (z aneksem), co będzie grało znośnie i będzie:

  • podłączone do HTPC / PS4 najlepiej optykiem
  • miało BT do wygodnego odtwarzania z telefonu
  • miało pilota (prosta obsługa, nie chcę włączać 5 urządzeń żeby posłuchać Spotify z telefonu)
  • było czarne, albo białe (niestety drewno odpada)
  • było do 1000zł

Głównie do oglądania filmów, też tych spokojniejszych (Yamaha miała mieć super dialogi, ale subwoofer nie daje rady i włącza się np na 2 wyrazy z 5 w zdaniu). Drugie zastosowanie to muzyka z telefonu po BT. Trzecie to granie w PS4, ale to minimalne użycie.

Nie interesuje mnie dźwięk przestrzenny, chciałbym dobre 2.0 albo 2.1.

HDMI ARC było miłym dodatkiem w soundbarach, ale wiem, że z tego będę musiał zrezygnować.

Muzyka? Muzyka różna, rock, pop, czasami hip-hop / rap ale również cała masa muzyki relaksacyjnej. Ja osobiście lubię mocny bas, ale moja druga połówka już nie tak bardzo :)

Nie wiem jakiej mocy powinienem mieć sprzęt, żeby nagłośnić salon z aneksem 40m2 średniej głośności muzyką jak wpadną znajomi - nie chodzi o dyskotekę, a o podkład do rozmowy.

 

Na ile rzetelne są rekomendacje na audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1 ?

 

Będę wdzięczny za sugestie.

Do tej pory mam:

  • Edifier R2730DB (tylko)

 

Na pewno odpadają:

  • Solo 7c / 9c z racji braku BT (inaczej bym brał)

 

* Jeśli kogoś interesuje to na avsforum.com opisałem problem z Yamaha YAS-207 (195-soundbars/2918546-yamaha-yas-207-dialogues-bass-problem.html)

Edytowano przez altembas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to sprzętu audio w tej cenie nie znajdziesz, z takimi wymogami.

Jak chcesz dobry dźwięk to wzmak i kolumny. Na 40 m to i podłogowe.

Optyk i Bt wśród używanego sprzętu to rzadkość. 

Dac na optyk fioo 100 zł

Odbiornik bt 100 zł

Więc na używany system zostaje 800.

Mission m72 i Yamaha ax500

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home,

 

Dzięki za odpowiedź.  Jaki odbiornik BT? Co do DAC to sprawa jest prosta (FIIO D03K) ale z BT nie mam żadnego doświadczenia.

edit: wygrzebałem na forum "Oehlbach BTX 1000" oraz Twoj stary post "najprostszy odbiornik bt od Philipsa za 130 zł" reszta znacząco przekracza mój budżet

 

Edytowałem pierwszego posta i dopisałem, że zależy mi na prostocie obsługi. Zależy mi na tym, żeby urządzenia było schowane w zamykanej szafce (jeśli będą to osobne urządzenia) albo, żeby jak najwięcej było wbudowane w same głośniki. AX500 ma dobre opinie, ale do niego musiałbym albo otwierać szafkę :-) albo musiałby stać na wierzchu więc to jedna skrzynka więcej.

Z tego też powodu obecnie skłaniam się ku rozwiązaniom takim jak ten Edifier R2730DB. Nie jestem melomanem, wg mnie soundbar YAS 207 grał dobrze i oferował bardzo dobrą ilość opcji i złącz. Wydaje mi się, że spróbuję z jakimś półśrodkiem i ewentualnie zwrócę.

 

Jeśli okaże się, że muszę iść w kierunku 'poważnego' sprzętu to wtedy sugestia z osobnym modułem BT jest bardzo ciekawa. Myślę, że to otwiera inne możliwości jak rozwiązanie od Google (Chromecast) czy inne - ale, znowu, mamy tutaj dodatkowe urządzenie, które samo w sobie może mieć milion opcji i dodatkowego pilota. I jakość też wchodzi w grę - czyli musiałbym znaleźć jakiegoś pewniaka do streamowania muzyki.

 

Jaki budżet powinienem mieć, aby móc kupić nowy sprzęt? Możliwie najtańszy?

Edytowano przez altembas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...