Skocz do zawartości

Sala kinowa w domu


Marek PZN

Recommended Posts

Panowie i Panie!

Chce zrobić u klienta salę kinową. Spora rezydencja ale nie wiem jak się za to zabrać. Kontaktowałem się z paroma firmami, ale nikt nie chce przyjechać bo dom jest w Czechach. Sala ma wymiar 4,5m/6m, wysokość 2,8. Jest wentylacja i ma być klimatyzacja. Nie ma okien. Klient chce kino jak w Las Vegas. Tzn tak rzucił ;)

Teraz. Szukam kogoś, kto zrobi to ze mną od A do Z. Od projektu po wykończenie. Ja chce nadzorować i być stroną. Klient ma wiedzieć, że to ja robię kino a nie wykonawca trzeci. Budżet tutaj raczej nie jest określony, choć w dom już zainwestowano kilka milionów (naszych PLN).

Kogo polecicie do takiej pracy i jakie macie doświadczenia w temacie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest kilka dobrych firm, robiących kina. Nie wiem czy będą zainteresowane byciem podwykonawcą, ale.. nie mnie decydować. Znam dobre firmy z Wrocławia, Katowic, Krakowa, Warszawy. To zagłębie firm od prywatnych sal kinowych. Musisz skupić się na tym co tam ma być wyświetlane, jakie oczekiwania klienta co do ilości miejsc (przynajmniej dwa rzędy), wygłuszenie (aby dźwięk nie dostawał się do wnętrza oraz aby nie przeszkadzał innym domownikom ;) 

Zatem:

  • Ilość miejsc (w takiej salce 4-6)
  • czy będą fotele czy też kanapa. Niektórzy klienci lubią kanapy, szczególnie w drugim rzędzie
  • Zaciemnienie. Nie wspomniałeś o oknach. Czy są, czy będą używane, itp. jeśli ich nie ma to optymalnie
  • Wygłuszenie - warto zainwestować w panele akustyczne (odbijające, rozpraszające, pochłaniające/adsorbujące),
  • projektor - 4k zapewne ale jaka wielkość ekranu (to nam w dużej mierze determinuje odległość od ekranu) Jesli będzie mniejszy, to projektor trzeba zawiesić bliżej ekranu. Są kalkulatory w necie i można to prowizorycznie wyliczyć.
  • wykładzina (polecam grube powyżej 1 cm)
  • sufit? co na nim będzie?
  • system dźwięku? 5.1, 7.1 czy może atmos (z dodatkowymi głośnikami sufitowymi)
  • procesor dźwięku, wzmacniacze/końcówki mocy/
  • źródła - satelita/BR/Apple TV/ itp

 

i... zacznij od firmy, która zrobi ci projekt akustyki. Rozumiem, że klient nie jest biedny, zna się na rzeczy i raczej "tanie" firmy mogą sobie z tym mieć kłopot. Jest parę osób w Polsce, w tym jedna we Wrocławiu, co robią doskonałe projekty akustyki takich wnętrz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...