Skocz do zawartości

AUDIO VIDEO SHOW 2017...


RoRo

Recommended Posts

17-19 listopada 2017r.
Czyli jeszcze ponad dwa miesiące zostały do rozpoczęcia tegorocznego AudioShow 2017
Lokalizacja nie zmieniła się od ubiegłego roku: Stadion Narodowy + 2 hotele.
i również formuła trzydniowa ..
.

Warto w wolnej chwili poczytać, czego możemy oczekiwać.
http://www.audioshow.pl/
oraz krótkie informacje o miejscach i terminach wystawy
http://www.audioshow.pl/gVyF,audio_show.html

Trzeba na razie uważać przeglądając program wystawy i inne podstrony - bo sporo informacji dotyczy ubiegłorocznej wystawy.

Oczywiście im bliżej terminu rozpoczęcia wystawy - tym więcej szczegółów na stronie.

ZAPRASZAM !

Pozdrawiam
PS. Warto też zapoznać się z materiałami (opisami i zdjęciami) jak to było na poprzednich AUDIO SHOW
https://forum.audio.com.pl/topic/44719-audio-show-2016/?page=1
są tam m.in.informacje o dojazdach i okolicznej gastronomi oraz linki do relacji z lat poprzednich...

Edit: Fotogaleria z AudioVideoShow 2017 jest tutaj:
https://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/24504-audio-video-show-2017-fotogaleria

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic
  • 2 weeks later...

"Tegoroczne targi Audio Video Show będą niezwykle wyjątkowe. W tym roku obchodzimy 20-lecie istnienia, stąd dla odwiedzających przygotowujemy ciekawe atrakcje. Warto też podkreślić, że to jedyne targi w Polsce, które nieprzerwanie trwają od 20 lat. Podobnie jak w poprzednich latach, na wydarzeniu pojawią się najnowsze i najbardziej zaawansowane sprzęty. Z roku na rok bijemy kolejne rekordy pod względem liczby najlepszych producentów audio i video, więc liczymy, że podczas najbliższej edycji będzie podobnie"  tyle Adam Mokrzycki, organizator, ale na www jeszcze nie ma żadnych szczegółów dotyczących atrakcji.  :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ale w Sobieskim jest pare fajnych firm :-)
Więc nie ma możliwości by ominąć tę lokalizację!

Zauważyłem, że podano 13.00 jako godzinę rozpoczęcia w piątek - zobaczymy czy to są 3 godziny dla prasy i wystawców, czy też dla wszystkich...

Na razie jest zajętych 168 sal i zapewne (czyli jak zwykle) będzie ich jeszcze więcej.

Czekam teraz z niecierpliwością na kolejne fakty - bo "Audio Video Show to nie tylko prezentacje sprzętu, ale także ciekawe seminaria i prezentacje tematyczne.... Szczegóły dotyczące edycji 2017 podamy 15.10.2017."

Pozdrawiam
PS. Trochę się myli - 20 lat minęło od pierwszego AudioShow, czyli teraz będzie 21 impreza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wreszcie jakieś informacje :) Na początek mapa. Poniżej mała zajawka, całość na https://www.audioshow.pl/aD0c,mapa_wystawy.html

avs.jpg.819616068e2511e42398abf28bca2cee.jpg

Zagrają :) Magico LLC, model S3 mk2 z elektroniką Constellation Audio i kolumny Sveda wraz z subem WOMBAT.

magico.thumb.jpg.dc2e0a7060a12165f5e82ddda7a22267.jpgsveda.jpg.4dc03a39ab4bf9c6054c677867c4a139.jpg

Będą kolumny tubowe Avantgarde Acoustic - w sali Wilanów II w Sobieskim zostanie zaprezentowany topowy model Trio, w pełnej wersji z trzema Basshornami XD.

avantgarde.thumb.jpg.89e3855ea089c8d5541296919e7da940.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że z roku na rok strona targów jest coraz później aktualizowana :-(
Co chwila zapowiedzi, że niedługo pojawią się kolejne informacje (niby od 15.X), ale chyba tylko na "fejsie" :-(

Jak widać sporo firm trzyma się Hotelu Sobieski i tym samych pomieszczeń (AudioForte w 516, Nautilius, Polpak itd.) czy Golden Tulip z Nautiliusem i zapewne jak zwykle Ayonem oraz świetnie przygotowaną prezentacją.

W Sobieskim widzę Q21 w pokoju 206, a w Galerii może być ciekawie z polskimi akcentami: Pylon i Fezz Audio oraz obok-Tonsil.

Warto sobie przygotować trochę pieniędzy - bo w kilku miejscach będą stoiska płytowe (jak zwykle w ostatnich latach) i okazja by powiekszych swoją kolekcję winyli (i CD).

Pozdrawiam
PS. Dobrze że Administrator dba o newsy i przekazuje informacje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w zapowiedziach już mamy najdroższy element - wzmacniacz za "drobne" siedem milionów. Ale 1kg nie wychodzi wcale tak drogo - bo mamy 1500kg B|

Cena, wymiary, waga, parametry - absolutnie wszystko jest w tym urządzeniu wyjątkowe: - moc 6x 20kW rms @ 8 ohm w klasie A .

Nic dziwnego, że ekspozycja będzie na Stadionie - "trochę" prądu to cudo będzie potrzebowało. Ale przynajmniej będzie się można ogrzać w jego otoczeniu.
 

Będą też słuchawki za 250tys - ciekawe, czy "Senki" w całości wytrzymają całą wystawę??? Sennheiser Orpheus - stadion -sala 107

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez niego Audio Show jest jak tort bez wisienki lub, jak wolą niektórzy, truskawki :) Ken Ishiwata tym razem będzie czekał na stadionie PGE Narodowy (sala 132, 134) i poprowadzi odsłuchy najnowszej serii 10 firmy Marantz (którą dostrajał), czyli wzmacniacza zintegrowanego PM10 i odtwarzacza CD z USB DAC - SA10. Duet zagra w towarzystwie kolumn Q Acoustics Concept 500.

.ishiwata.thumb.jpg.d82fedf543b7493b2fe81dbdc2893cb7.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowość od Trenner & Friedl, czyli Taliesin. Kolumn posłuchacie w sali Wilanów I w hotelu Radisson Blu Sobieski, gdzie zostaną pokazane po raz pierwszy w Polsce. Jest to kolejna propozycja dla osób z grubszym portfelem, ponieważ cena najnowszego dziecka firmy wynosi aż 400 000 zł. Kolumny będą napędzane elektroniką marki Hegel Music System, której serce stanowić będzie wzmacniacz H30. Gośćmi pokoju odsłuchowego będą twórcy marki, panowie Peter Trenner i Andreas Friedl, a także Anders Ertzeid, dyrektor handlowy firmy Hegel.

Trenner_Friedl_Taliesin.thumb.jpg.ba39bfcec1c28973337d4da044d7be88.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści z Audio Video Show ciąg dalszy. Jednymi z droższych na wystawie będą kolumny głośnikowe MAAT włoskiej manufaktury Sigma Acoustics. Ich cena to 800.000 zł. MAAT to najwyższy model w katalogu firmy, który może poszczycić się efektywnością 102 dB @ 8 omów pozwalającą na bezproblemową współpracę ze wzmacniaczami lampowymi niewielkiej mocy. Kolumny wystąpią z gramofonem Vertere Acoustics SG-1 Standard Groove oraz elektroniką FM Acoustics of Switzerland: przedwzmacniaczy FM 123 i FM 245 oraz monobloków FM 108. Wszystko to w hotelu Golden Tulip, w sali Tulip 1.

sigma-acoustics-maat-fot1.jpg

sigma-acoustics-maat-fot2.jpg

sigma-acoustics-maat-fot3.jpg

sigma-acoustics-maat-fot4.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne może nie są, ale teraz coś ekstra - na AVS zadebiutuje najnowszy model kolumn Wilson Audio - Alexia series 2, a zaprezentuje go sam Peter McGrath z Wilson Audio. Alexia zagra w systemie składającym się z referencyjnego źródła cyfrowego Data Conversion Systems Ltd (dCS) Vivaldi i gramofonu Acoustic Signature Thunder z ramieniem Acoustic Signature TA5000 oraz wkładką gramofonową Soundsmith Paua. Wzmocnienie zapewni elektronika Dan D'Agostino | Master Audio Systems: najnowszy 500-watowy wzmacniacz stereofoniczny Progression, przedwzmacniacz liniowy Progression i gramofonowy Momentum Phonostage. Uff... :) PGE Narodowy, sala 219. 

wilson_audio.jpg.77faf645c695e00a607c88bb3735b42f.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PGE będzie nowa wersja kolumn Zeta Zero - model Orbital360 Slim w nowej wersji Bi-stereo. Każda pojedyńcza kolumna może być używana samodzielnie jako głośnik stereofoniczny, odtwarzający dwa kanały stereo lub może być przełączona do trybu tradycyjnego, z wykorzystaniem dwóch kolumn.

Zestawy te posiadają charakterystykę dookolną, dzięki czemu emitują energię dźwiękową równomiernie we wszystkich kierunkach w płaszczyźnie pionowej, co przekłada się to na lepsze wrażenia przestrzenne niż w przypadku tradycyjnych kolumn promieniujących kierunkowo.

Jak zwykle prezentuje je konstruktor - Pan Tomasz Rogula. Polecam spotkanie z tym bardzo sympatycznych człowiekiem - no i ze sprzętem Jego konstrukcji...

PGE Narodowy, sala 207

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hotelu Radisson -Sobieski (7piętro) Muarach zagrał (i to bardzo ładnie!) z ciekawymi kolumnami JAMO R907 -i okazało się że te duże kolumny potrafią "zmieścić się" w pomieszczeniu rzędu 20m^2 :-)

Wile (wzmacniacz Jazz, odtwarzacz CD iraz pre gramofonowe) zagrał świetnie -i co ciekawe to się sprawdziły duże podłogowe Swansy niż w drugim pomieszczeniu-z polskimi kolumnami Megalith Audio na ScanSpeakach (ale te podstawkowe kolumny mogły być jeszcze nie wygrzane, a pokój też inny), więc nie można od razu skreślać tych kolumn-to świeża konstrukcja (premiera na AVS) i trzeba im dać szansę na grę w innych warunkach (bo to konstrukcje przemyślane i wykorzystujące świetne przetworniki).

Pozdrawiam

PS. Relacje to na razie głównie fotografie (na stronie głównej), ale tutaj też się trochę fotek i opinii pojawi ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni dzień i moja szybka przebiezka po systemach ktorych nigdy nie slyszalem.

Rekomendacja dla Mac'a za spojna, konsekwentna prezentacje... Mac obecny na wszystkich wiekszych imprezach rockowych... Nie wiem czy to prawda ale oprawa i dźwięk był ciekawy.

Ostatniego dnia jakiś Pan przyniósł vinyl czarna płyte Mettaliki(ktorej nie lubię). Za namową ludożerki rozkręcil volume na 95%!!!. Efekt zmiotł resztki wlosow i przesunoł kopary publiki pod ścianę tylną. Było troche ostro ale prezentowany dzwięk powalał.

Dodam, że po przesluchaniu pierwszej strony vinyla, zmiażdżona ludożerka poprosiła o jeszcze ;)

20171118_182753.jpg

20171118_182421.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dwa dni.

Kolejny raz dominowało niestety pitolenie zwane czasem plumkaniem.

Dla mnie najfajniejszym pokojem był ten :

Okazuje sie po raz kolejny że w małym pomieszczeniu można mieć duże kolumny 

Uwazam że granie było na bardzo wysokim poziomie

 

DBED49B5-6A08-46B8-A78F-67E3E3A7C507.jpeg

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole taki dźwięk niż to co zaprezentował system Mac-a

wracalem tam chyba 2 albo 3 razy bo nie mogłem uwierzyć.

Nie pisze tego złośliwe, ogromna cześć prezentowanych systemów miała rozbuchaną przestrzeń, „powietrze” ale brakowało jakiegoś wypełnienia. Wszyscy zachwycają sie wilsonami, ja nie potrafię.

podobal mi sie taki malutki systemik, choć denerwował mikroskopijny sweetspot 

 

DB21D882-C5E5-4D1B-8E4D-A3555981701E.jpeg

DC7ABCF0-FF9A-457C-876C-FADD26818FE7.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo i to są te kolumienki Aurelia, o których Ci mówiłam - tu też mi się podobało. Na AVS grał model Cerica XL z serii XO. 
Zachwyciłam się telewizorami Loewe, Samsunga (The Frame faktycznie fajnie wygląda na ścianie) i Philipsa.

Podrzucam Wam link do galerii zdjęć, może zechcecie rzucić okiem :) 

https://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/24504-audio-video-show-2017-fotogaleria

Tak na bardzo szybko, to przyjemnie słuchało mi się m.in. poniższych systemów. Oprócz tego pozytywnie odebrałam Hegla z Trenner & Friedl Taliesin i Reimyo, też z kolumnami tej marki (chyba). Generalnie chodziłam z aparatem i niestety, jak dla mnie, AVS mogłoby potrwać jeszcze jeden dzień, tak abym mogła spokojnie posłuchać muzyki. W biegu to nie to samo. :) 

audiovideoshow2017_fot151.thumb.jpg.43bead8ea494560ba884afe4bb154656.jpgaudiovideoshow2017_fot153.thumb.jpg.dcb3f14f9c30ad6646ab01465d1dc392.jpg

audiovideoshow2017_fot9.thumb.jpg.e5d38c0226f09ccbf92d4d3ffd999985.jpgaudiovideoshow2017_fot154.thumb.jpg.2dc43a51affe12a3c9a984dc1faf1cd8.jpg

Stąd w niedzielę uciekłam - jazgot taki, że moje uszy nie wytrzymały. Zawiodłam się na KEF-ach Blade, które grały w Sobieskim - to na pewno. No i w niektórych pokojach było zdecydowanie za głośno.

mc.thumb.jpg.475c64ca942823ecf865009a774fb7e3.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...