Skocz do zawartości

AUDIO VIDEO SHOW 2017...


RoRo

Recommended Posts

Nie znam osoby, ktora slyszala wilsony i byla zadowolona. I nie tylko na AS.

Reimyo ladnie zagrał ale niestety tylko plumkanie. O wieksze sklady nie mozna się było doprosić.

Mac grał za ostro ale trzeba przyznać, ze nie pomijal zadnego dźwięku. Biorąc pod uwage trudniejszą muzykę jak i skalę głoßnosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że takie ogólne wrażenie mam takie:

"...no naprawdę nie wiem po cholerę jest sprzęt za takie chore pieniądze" - z małymi wyjątkami takie mam odczucie. Wiem że to sale , że nie do konca wszystko musiało wyjśc tak jak chcieli prezenterzy, ale :) z ulga wróciłem do mojego skromnego systemu :)

Ahh - podobało mi sie jak grał system(nie wiem jaki) ale były duże kolumny Sonus Faber

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio research. Wysoka półka. A kolumny to Aidy.

No cóż. Nie chcę bronić wystawców. Wręcz przeciwnie, mogliby się przygotować do prezentacji. Sprzęt jest wręcz wyciągany wprost z pudełka, nie wygrzany, akustyka źle dobrana jeśli wogóle. 

Ale jeśli ktoś zadbał to się pokazał.

A po co jest ten sprzęt. Po to zeby pokazać w muzyce to czego budżetowy nie pokaże. Kwestia czy jest czy nie przeceniony jest sprawą głębokosci porfela.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, problem w tym że duża część kosztuje a nie pokazuje ;)

Dużym zaskoczeniem byy dla mnie kolumny B&W serii 700 - pierwszy raz słyszałem że mogą dość miękko zagrać - bardziej tak..."fizjologicznie" - jak na BW :)

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, audiowit napisał:

Nie znam osoby, ktora slyszala wilsony i byla zadowolona. I nie tylko na AS.

Ja słyszałem dobrze grające Wilsony :-)

... ale nie na tegorocznym AVS (choć bywały czasami udane prezentacje Wilsonów na AudioShow) tylko w warunkach domowych. Jest podobnie jak z wieloma innymi  drogimi i wymagającymi kolumnami: nie kupuje się ich w ciemno bez odsłuchu w swoim pokoju a sprzęt towarzyszący jest zazwyczaj jeszcze droższy od kolumn...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kilka zdjęć z Hotelu Sobieski - warszawska firma AudioForte, dystrybutor m.in. sprzętu firm ATOLL, ATOHM i Plinius

 

Oto zestawienie sprzętu, który grał w tym roku w pokoju (jak zwykle xD ) 516:

Gramofon:  Acoustic Solid Small Machine z ramieniem WTB211 (9’’) oraz wkładką Nagaoka MP500

Phonostage:  Acoustic Solid

Cały czas grał referencyjny system firmy PLINIUS: pre RM-10 oraz potężna końcówka RA-300 (to była premiera tych modeli w Europie !!!, pojawiły się na świecie pod koniec wakacji).

towarzyszyły Pliniusowi: streamer Atoll ST200 oraz odtwarzacz Atoll CD400 (czyli najwyższy model CD produkowany przez ATOLLa).

Przez cały weekend Plinius grały z podłogowymi kolumnami ATOHM GT3

AudioForte-41506.thumb.jpg.b14bdf48c2f3ac8c5f34074868051666.jpg

Okablowania od p. Piotra Kwiatkowskiego ENERR - zasilanie oraz Equilibrium - interkonekty.AudioForte-41501.thumb.jpg.4a31b2fa131fd79ce43b70d1efa0f27a.jpg

AudioForte-41505.jpg

AudioForte-41507.jpg

AudioForte-41511.jpg

AudioForte-41512.jpg

AudioForte-41515.jpg

AudioForte-41517.jpg

AudioForte-41521.jpg

Wyroby firmy Muarah (również w Hotelu Sobieski)

i podłączone do nich kolumny JAMO R-907 xD i od razu firma ma u mnie plus ...

Pozdrawiam

Muarah-41374.jpg

Muarah-41379.JPG

Muarah-41380.jpg

Muarah-41381.jpg

Muarah-41383.jpg

Muarah-41378.jpg

Muarah-41375.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połaczenie Pliniusa z Athomami niezbyt mi się spodobało. Gralo to zbyt płasko. Sam Plinius troszkę mnie zaskoczył bo nie znalem tego modelu. No ale nie moglem go znać...

Nalezy on do zestawow napedzajacych nawet kontenerowce. 300W w klasie A. Stylistyka typowa dla Pliniusa. Najwyzszej jakości aluminium w prostej formie. I to szczotkowanie...

Romek, a te jamochlony są wrazliwe na ustawienie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"eRki" na szczęście są mniej wymagające niż np. Xaviany :-) 

Ogólnie to zaskoczyło mnie to, że takie "krówki" (bo określenie "krowy" to raczej do R909 pasuje) znalazły się i poprawnie zagrały na stosunkowo niedużej powierzchni. Niewątpliwie "gola pupcia" robi swoje"... choć niestety takie rozwiązanie u mnie nie ma szans powodzenia-żona by chyba zawał miała (a nie jest ubezpieczona na taką okoliczność) albo napad furii (z kolei ja na to nie jestem ubezpieczony).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...