Skocz do zawartości

pomoc w doborze kolumn do wzmacniacza


kubus92

Recommended Posts

witam, 

kupiłem jakiś czas temu taki zestaw yamahy:

wzmacniacz yamaha ax-470
kaseciak yamaha kx-w162
tuner yamaha tx-470
cd yamaha cdx-480
 

teraz szukam kolumn do ok. 700zł za 2 sztuki. Do nowego salonu ok. 20m^2. Słucham wszystkiego, czasem film, mecz etc. 

Szukałem trochę na allegro po licytacjach, teraz szukam nowych - nie wiem. Nie znam się zbytnio także proszę o wyrozumiałość. Takie coś mi wpadło aktualnie w oczy: 

http://allegro.pl/kolumny-glosniki-stereo-stx-f-130n-3-kolory-para-i6652134345.html

 

 

pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Z racji, że z tymi używkami na portalach aukcyjnych jest słabo chyba zdecyduje się na nowe magnaty 802. Ale wyczytalełem, że mimo iż producent podaje zakres ohm 4-8 to faktyczna wartość to 4,8ohm. Wtedy na wzmacniaczach 6-8ohm przy głośniejszy graniu charczą. Ta moja Yamaha ma 8ohm przyczyn z tyłu napisane jest, że min. 6ohm. Także nie chciałbym żeby coś tam było nie tak. Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wzmacniacz pracuje przy min. 6ohm, to lepiej mu nie podawać kolumn o niższej wartości. Obciążysz w ten sposób wzmacniacz, które będzie przy głośniejszym słuchaniu wprowadzał zniekształcenia. Prędzej czy później uszkodzisz w ten sposób wzmacniacz lub kolumny.

Ja na Twoim miejscu polowałbym na Tannoy M3 (jak masz miejsce na podłogówki) lub M2. Przy odrobinie cierpliwości i szczęścia powinieneś zmieścić się w budżecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, S4Home napisał:

Stare wzmacniacze nawet jak miały opisane 6 omów to grały z 4kami spokojnie. 

Stare wzmacniacze był projektowane z większym "marginesem bezpieczeństwa" i nie tak oszczędnie jak dzisiejsze, ale z drugiej strony mają już swoje lata. Temperatura i czas zrobiły już swoje i lepiej nie narażać ich na zbyt mocne obciążanie. To tak moim zdaniem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie do końca się z tym zgodzę. 

Bo obecnie ceny elektroniki idą w górę mocno. Jak nowe idą w górę to używki też.  

Sprzedawałem kiedyś sprzęt używany lat temu parę.

Teraz jest w tych samych lub wyższych cenach. 

Dla przykładu jeśli ktoś miałby tannoy m4 w stanie gabinetowym to znalazł bym m u kupca i za 1500 zł.

Nie wspominając o wyjątkowych m5tkach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie,

Żeby nie bylo, cały czas szukam M2-jek, ale jeszcze wpadł mi do głowy jeden pomysł. Mam do wydania w  Empiku 800zł i co by nie napinać domowego budżetu może by się coś wybrało stamtąd???

Link załączam:

http://www.empik.com/elektronika/glosniki-i-kolumny/kolumny-glosnikowe,3612030403,s?sort=priceAsc

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...