Skocz do zawartości

Wzmacniacz + głośniki do 1000-1500


johnny1024

Recommended Posts

Cześć

1. Zamieść post w odpowiedniej kategorii: stereo.

2. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz - 1000-1500PLN.

3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy - używany.

4. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - brak.

5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju - trochę ponad 12m^2.

6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw - zestaw będzie rozbudowywany.

7. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - podłączony pod laptop, interfejs audio, później cd / gramofon.

8. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia - Poznań.

Opis:

Zamierzam wyposażyć się w pierwszy zestaw stereo, potrzebuję porad co wybrać. Czytałem trochę tematów na forach internetowych, ale ciężko mi się na coś zdecydować, tym bardziej że przy wyborze pojawia się dużo zmiennych (cena, skład zestawu, metraż, rodzaj muzyki, oczekiwania...).

Chcę kupić zintegrowany wzmacniacz stereo i głośniki. Sprzęt ma służyć głównie do słuchania muzyki (póki co jako źródło chcę podłączyć laptopa, później planuję zakup odtwarzacza cd i/lub gramofonu), ale również do filmów i gier (w znacznie mniejszym stopniu), oraz planuję do niego podłączyć interfejs audio (focusrite scarlett). Zaznaczę jeszcze raz, głównie zależy mi na muzyce, reszta schodzi na dalszy plan.

Słucham głównie rocka/metalu, oraz od jakiegoś czasu również k-popu, więc wydaje mi się że zestaw powinien być dość uniwersalny.

Sprzęt zainstaluję w pokoju o wymiarach ok 3mx4m - 12m^2 (prawdopodobnie trochę więcej, jak wrócę do domu to dokładnie wymierzę).

Mój budżet to 1000 do 1500pln na cały zestaw (wzmacniacz i głośniki). Z tego względu jestem nastawiony raczej na sprzęt używany.

 

Z tego co czytałem to polecane były wzmacniacze:

Denon PMA 450SE, 860

NAD 3240PE

Rotel RA-960BX (ten chyba tylko do metalu?)

Harman Kardon PM 645, 655 (VXI)

 

i kolumny:

Dali 505

Dali 104

Tannoy M

(z czego Dali podejrzewam że będą za duże biorąc pod uwagę metraż)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...