Skocz do zawartości

Monitor Audio 5.0 + amplituner


permanent

Recommended Posts

Panowie,

Proszę o pomoc w dobiorze głośników i amplitunera. Mieszkanie w bloku, pokój ma wymiary 3,6 x 4,7m = 16,9m2. Wysokośc 2.8m.
Telewizor wisi na ścianie 3,6m, trochę z lewej strony. Jeden z głośników frontowych będzie w samym rogu pomieszczenia.
Uprałem się na Monitor Audio serię Bronze i chciałem zrobić zestaw 5.0. Nie chcę sub'a, nie mam na niego miejsca i pieniędzy. Nie planuję go w przyszłości.
Mam w głowie 2 kombinacje
1. B6 - FX - Center,
2. B5 - FX - Center.
Pytanie, która z nich lepiej się sprawdzi w takim pokoju.
Póki co, za B5 przemawia cena i rozmiar, za B6 lepsza rekompensata braku subwoofera. Ale nie wiem, czy B6 to nie szaleństwo w takim pokoju.

7c6e9098f21f.png

Jaki amplituner dobrać do zestawu. Myślałem o Denon 1400, 2400, Onkyo 656, 676. Coś innego?
Podłączyć chcę do tego w przyszłości tylko PS4 i ew. blu-ray.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

No to niestety cię rozczaruje.

Po pierwsze słowo "uparłem się na" źle świadczy. Teraz masz lepsze silvery w tej samej cenie. Więc się nie upieraj. 

Druga sprawa zestaw bez suba to namiastka kina. Jeśli go nie chcesz to daj sobie z kinem spokój i kup wzmacniacz dac i lepsze kolumny. Serio. Na prawdę szkoda jeździć autem na 3 kołach.

 

Czysto techniczne dźwięków bardziej pasuje Denon. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę swoje 3 grosze, faktycznie kino domowe bez subwoofera to namiastka kina, a dlaczego ?

Raz, że ścieżki filmowe są w 5.1 , a nie 5.0, więc to trochę tak jakbyś kupił wzmacniacz stereo i odtwarzacz cd i stwierdził, że 1 kolumna wystarczy (wiem drastyczne). Można zrezygnować też z centralnego i czytać napisy-dialogi;)

Dwa, amplitunery kinowe kuleją często w kwestii wydajności, czyli innymi słowy dobrego wysterowania kolumn, tym samym dynamika i bas, bo o nim jest mowa, jest "skromny" ,względem nawet tańszego wzmacniacza stereo.

U Ciebie dochodzi też trzeci element, Monitor Audio bronze są kolumnami grającymi analitycznie, nieco chłodno, dokładnie i bas jest (jak dla mnie ) jest w nich podany dość skromnie, a w każdym razie nie ma jego nadmiaru ( a wiedz nie jestem fanem nadmiernego basu). Czy do analitycznie i dość mocno grających górą super trafionym partnerem jest amplituner Denona, Onkyo musisz ocenić też sam, odsłuchując, lub chociaż czytając test porównawczy amplitunerów kd różnych firm z danej półki cenowej;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za cenne wskazówki.

Rozumiem, że decydując się na zestaw 5.0 nie usłyszę dedykowanej ścieżki z basem. Obawiam się, że muszę wziąć na siebie to ryzyko.

Być może, za jakiś czas zdobędę zasoby na subwoofer, ale z tego co słyszałem, Monitor Audio dużo sobie za niego liczy, a rewelacyjny nie jest. Prawda to? Jaki byście polecali?

Tym czasem, wygląda na to, że będę się starał zrekompensować sobie brak sub'a większymi kolumnami, które zejdą niżej z basem (myślę teraz o B6).

Czy są jakieś przeciwskazania, żeby tak duże kolumny umieścić w moim (niewielkim) pomieszczeniu?

Zastanawia mnie jeszcze jedno, mówicie, że teraz Silvery w tej samej cenie. O której konkretnie konfiguracji mówicie:

1) Silver 6 - Silver Center - Silver FX

2) Silver 8 - Silver Center - Silver FX

3) Silver 10 - Silver Center - Silver FX?

 

A apropos Denona,jest jakaś znacząca różnica między 2300 i 2400? Coś, co sprawia, że warto dodać te kilkaset złotych za tegoroczny model?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona x2400 możesz.miec w tej samej cenie więc tak jego wybór jest uzasadniony.

Cała seria silver jest na wyprzedaży gdyż wchodzi nowa 6generacja.

Po prostu do nas napisz o wycenę. A jeżeli budżet nie pozwala na wybór suba monitor audio to idź w tańsze a sprawdzone modele, klipsch, magnat.

Pozostaje do dyspozycji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...