Skocz do zawartości

Telewizor 6k + Kino domowe lub kolumny 10k


Armistrzu

Recommended Posts

Witam Was Forumowicze :)

Jestem całkowicie zielony w temacie i chciałbym dowiedzieć się jaki najlepiej kupić sprzęt i gdzie. Chciałbym uzyskać jakieś porady co do kupna telewizora do 6 tysięcy oraz sprzętu grającego wraz ze wzmacniaczami i adekwatnym do podanej ceny niezbędnym sprzętem oraz odtwarzaczem cd/dvd do 10 tys ( za wszystko oprócz tv ). Powierzchnia salonu to 35m2 bez holu. Ściany są murowane i tynkowane i malowane więc wygłuszenie nie będzie za dobre. Załączam zdjęcia salonu do wglądu. Zależy mi bardzo na czasie i kupno w ciemno nie wchodzi w grę. Chcę osobiście sprawdzić sprzęt audio. Ponoć u mnie w mieście można w salonie denona testować kolumny i kina domowe. Może polecicie jakiś inny sklep wyspecjalizowany w audio lub sklep typu mediamarkt czy saturn. Czekam na rady i z góry dziękuję.

21755001_1550735891615814_1341934778_o.jpg

21733509_1550736184949118_310466431_o.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od telewizora - w tym przypadku pozostają Ci sklepy wielkopowierzchniowe, poszukaj kogoś możliwie najbardziej fachowego, sam porównaj proponowane modele i wybierz ten, który najbardziej będzie Ci się podobał. Porównuj na sygnale nie pochodzącym z płyt demonstracyjnych.

Z mojej strony mogę pomóc w temacie nagłośnienia. Pomieszczenie na pewno nie jest idealne pod względem akustycznym, natomiast o to nie martwiłbym się, w gorszych akustycznie salonach można było zestawić system, który dawał użytkownikom dużo przyjemności z odsłuchu.

Wybór konkretnego zestawu audio zależy od wielu czynników i Twoich decyzji. Aby zaproponiwać konkretne rozwiązania, podaj proszę więcej szczegółów:

- czy zależy Ci na systemie dwukanałowym, czy chcesz zbudować system kina domowego, oparty na konfiguracji 5.1

- w przypadku zestawu wielokanałowego jakie będzie główne wykorzystanie - filmy, koncerty, muzyka, gry

- jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie (jasne, ostre, ciepłe, dynamiczne, ...).

Podam Ci dwa przykłady zestawów wielokanałowych, z czego pierwszy idealnie sprawdzi się w kinie domowym, drugi będzie znacznie bardziej uniwersalny, dedykowany także pod dobre stereo. Pierwszy oparty będzie na amplitunerze Onkyo TX-NR676 oraz zestawie kolumn  Klipsch R-26F Set, drugi zbudowany na bazie amplitunera Marantz SR6011 oraz kolumn Tannoy Mercury 7.4 Set lub Q Acoustic QA 3050 Set. Natomiast jeśli chcemy zbudować klasyczny dobry system stereofoniczny, spójrz np. na zestaw Onkyo A-9070 / C-7070 z kolumnami Monitor Audio Silver 8, może Dali Zensor 7.

Czekam na więcej szczegółów, oczywiście w przypadku pytań służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. W naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Co do telewizora to 55calowy Samsung ks8000 lub Panasonic 720 lub 740 nie pamiętam modelu.

Powiem tak szału nie będzie ale tv jest akceptowalny. Teraz tv wyświetlają dużo gorszy obraz niż jeszcze parę lat temu . Producenci szpikuja je technologiami kosztem obrazu. Ale i tak nic z tym nie zrobisz, te modele są po prostu nie złe.

 

Co do audio to chcesz stereo czy kino?

Gdzie kupić? U nas!

Dajemy dobre ceny dla forumowiczów i wypożyczamy sprzęt do domu. Sprawdzasz testujesz u siebie i wiesz czy dźwięk ci odpowiada czy nie. 

Oczywiście służę pomocą w przypadku pierwszych propozycji. 

Jednak mam się odnieść do stereo czy do kina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Armistrzu napisał:

Witam Was Forumowicze :)

Jestem całkowicie zielony w temacie i chciałbym dowiedzieć się jaki najlepiej kupić sprzęt i gdzie. Chciałbym uzyskać jakieś porady co do kupna telewizora do 6 tysięcy oraz sprzętu grającego wraz ze wzmacniaczami i adekwatnym do podanej ceny niezbędnym sprzętem oraz odtwarzaczem cd/dvd do 10 tys ( za wszystko oprócz tv ). Powierzchnia salonu to 35m2 bez holu. Ściany są murowane i tynkowane i malowane więc wygłuszenie nie będzie za dobre. Załączam zdjęcia salonu do wglądu. Zależy mi bardzo na czasie i kupno w ciemno nie wchodzi w grę. Chcę osobiście sprawdzić sprzęt audio. Ponoć u mnie w mieście można w salonie denona testować kolumny i kina domowe. Może polecicie jakiś inny sklep wyspecjalizowany w audio lub sklep typu mediamarkt czy saturn. Czekam na rady i z góry dziękuję.

21755001_1550735891615814_1341934778_o.jpg

21733509_1550736184949118_310466431_o.jpg

Salon Denona od razu odpuść. 

Cóż oni ci doradza?

Dali na denonie albo cantony na marantzu tyle. To sklep brandowy, kupisz tam konkretny produkt a nie dostaniesz rzetelnej porady. 

Wątek obok facetowi tak doradzali. Jak czegoś nie mają to na pewno jest gorsze. Żenada

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...