Skocz do zawartości

Uszkodzony amplituner Yamaha RX-V363


Recommended Posts

Po prawie dekadzie bezbłędnego funkcjonowania podczas wczorajszej kolacji trzask w głośnikach i nie ma dźwięku ? odłączyłem wszystkie głośniki i podłączyłem słuchawki i też cisza? dzisiaj przyszedł kolega z miernikiem i głośniki są sprawne?ale nadal nie działa wzmacniacz, myślałem że to bezpiecznik, ale znalazłem tylko jeden i jest zdrowy...z drugiej strony na wyświetlaczu po tej awarii pojawił się komunikat Auto Setup...zgodnie z instrukcją powinno być 5 etapów u mnie już na pierwszym pojawia się problem, mianowicie przy weryfikacji łącza z głośnikiem amplituner nie wykrywa głośnika!!!??kable całe i podłączone prawidłowo bo tak było też przez cały czas....wydaje się, że coś się skończyło...tylko co???

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakieś zwarcie i poleciały końcówki mocy - dlatego nie masz dźwięku nawet na słuchawkach.
Proponuję jednak rozejrzeć się w okolicy czy nie masz jakiegoś zaprzyjaźnionego elektronika by zajrzał do tego amplitunera. Albo wpaść z nim do warsztatu i opisał problem - pytając się o orientacyjne koszty naprawy.
Jeżeli przekroczą 200zł, to może warto rozejrzeć się za lepszym i sprawnym sprzętem.

Pozdrawiam
PS. Przenoszę temat do właściwego działu (to nie jest sprzęt stereo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...