Skocz do zawartości

Ustawienia kina domowego


karamba

Recommended Posts

Witam dzisiaj dotarły do mnie głośniki efektowe,centralny i subwoofer i teraz jak zabrałem się za ustawianie to się pogubiłem i nie wiem jak to wszystko ustawić i dla tego zwracam się o pomoc do was.

Mój sprzęt to:

amplituner-ONKYO TX-SR605

kolumny front-ELTAX LINEAR RESPONSE 8

kolumny efektowe  -ELTAX LIBERTY BIPOLARNE

kolumna centralna-ELTAX LIBERTY

subwoofer-KEF PSW 2010

I jak to teraz poustawiać w amplitunerze , jak wejde w ustawienia speaker setup>sp config to tam mam teraz ustawione:

subwoofer-yes

front -120Hz

centr-50Hz

surr-40Hz

surrb-none

lfe-120Hz

Jak to poustawiać w ampli i w subie aby to dobrze grało za odpowiedzi z góry dziękuję

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro czekasz na mikrofon - to spróbuj na początek inaczej ustawić pasma odcięcia.
Bo 120Hz na duże kolumny frontowe to za duża wartość, raczej powinno być 40Hz. A efektowe kolumny - ok.80Hz i podobnie centralny (ew. 60Hz na centralną kolumnę).

Na subwooferze ustaw głośność i pasmo odcięcia w środkowej pozycji a potem próbuj zmieniać. Warto się trochę pobawić samemu i usłyszeć różnice.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz w instrukcji sugerowany sposób podłączenia suba: pojedyńczym kablem cinch,  czy od strony suba podwójnym (czy rozgałęziacz, tzn, przewód cinch typu Y)?
Trudno powiedzieć, czy usłyszysz różnicę między kabelkiem za 50 zł i o 100zł droższym - tego Ci nie zagwarantuję.
Ważne, by był solidny i odpowiedniej długości oraz typu (pojedyńczy - czy "Y").

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartości masz raczej odwrotnie, duże kolmny ustaw na 40 a małe na 80. W KEF PSW2010 nie ma wejścia oznaczonego jako mono, więc bezpieczniej jest kupić przewód typu Y. Na subwooferze częstotliwość odcięcia im niższa tym krótszy bas, im wyższa tym basu jest więcej ale wchodzi na wyższe rejestry i jest bardziej dudniący. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...