Skocz do zawartości

Pomoc w dobraniu sprzetu do 3.700 zl


bobslej

Recommended Posts

Witam prosiłbym o pomoc w dobraniu kolumn podłogowych jakiegoś subwoofera oraz wzmacniacza do 3.700 zl {używki nie wchodzą w gre} .Całosć ma stac w pokoju 13,20m2 .

Chciałbym ten sprzęt użytkować przez parę lat i żeby sprawiał mi frajdę z odsłuchu każdego dnia ;].

Sprzecior będzie głównie podłączony do komputera czasem do telewizora czy konsoli.

Zależy mi na czystej jakości dźwięku oraz dużym basie. Napisałem ten temat bo nie mam pojęcia co wybrać a nie chce kupić byle czego ;p liczę na wasza pomoc

Edytowano przez bobslej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od ustosunkowania się do Twojej konfiguracji systemu z subwooferem. W tak niedużym pomieszczeniu moim zdaniem znacznie lepiej jest dobrać odpowiednie kolumny i wzmacniacz oraz zrezygnować z subwoofera. Po pierwsze można uzyskać mocny i głęboki bas z dobrych kolumn, po drugie większość tanich subwooferów niestety dedykowana jest przede wszystkim do kina domowego, oferują głęboki i nisko schodzący bas, jednak przy tym bardzo kiepsko kontrolowany. Takie połączenie wpłynie bardzo negatywnie na odsłuch muzyki. Praktycznie najtańszym, dobrym subwooferem do muzyki jest Rel T-Zero. Przy założonym budżecie zdecydowanie wolałbym te pieniądze przekazać na lepszy amplituner lub kolumny.

Wracając do konkretów, zestaw zbudowałbym na bazie amplitunera sieciowego Yamaha R-N402D. To nowoczesne i w pełni wyposażone urządzenie, oferujące mocny, szybki, bardzo energetyczny dźwięk. Jest to amplituner sieciowy, pozwalający na podłączenie wszystkich zewnętrznych źródeł dżwieku analogowych i cyfrowych oraz odsłuch plików muzycznych ora streamowania Spotify. Amplituner ponadto wyposażony jest w system Music Cast.

Kwestia kolumn - jeśli zależy nam na rozwiązaniu bezkompromisowym, spójrz proszę na francuskie monitory Focal Chorus 706. To konfiguracja, która niestety trochę przekroczy budżet, jednak zapewni Ci święty, dynamiczńy dźwięk. Przemyśl to. Jako alternatywa warto rozważyć kolumny Monitor Audio Bronze 2, które oferują także swobodnym analityczny, bardzo szybki dźwięk. Jeśli lubisz dynamikę i niski mocny bas, spójrz także na kanadyjską konstruckję Paradigm Mini Monitor v7 oraz Klipsch RP-160M

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. Poza wymienionymi powyżej propozycjami w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki kolumn, które w komfortowych warunkach w naszej sali odsłuchowe posłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc wszystko ładnie mi opisałeś ale jeśli chodzi o kolumny to wolałbym zamiast tych monitorów jakieś kolumny takie wąskie podłużne podłogowe dało by rade coś dobrać ? ;p bo w poniedziałek zamierzam już kupić cały sprzęt

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Dzień dobry.

Spójrz w takim razie na kolumny Dali Zensor 5, może Indiana Line Nota 550X. To dwie dobre konstrukcje, które w naszych konfiguracjach sprawdzą się idealnie.

Czy mógłbyś powiedzieć coś wiecej n/t Dali Zensor 5 bo wlaśnie przymierzam sie do wymiany moich kolumn od KD i zastanawiałem sie czy wlaśnie te kolumny (lub Zensor 7) będą sie nadawały zarówno do KD jak i stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Zensor 5 lub większe Dali Zensor 7 to uniwersalne kolumny, które idealnie nadają się do kina domowego oraz do muzyki. To kolumny brzmiące pełnym, dynamicznym, lekko ocieplonym dźwiękiem. To idealne połączenie z większością amplitunerów, które raczej brzmią jasno, ostro i sucho. 

Model mniejszy Zensor 5 to spokojniejsze granie, Zensor 7 natomiast grają bardziej otwartym, dynamicznym graniem. Zensor 5 idealnie nadają się do 20m2.

Jeśli jest taka możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Oczywiście poza wyżej wymienionymi kolumnami, w naszym salonie masz dziesiątki modeli kolumn, które w komfortowych warunkach możesz u nas odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienia i opis. Po Twoich sugestiach skłaniam się ku Zensor 7. Z odwiedzeniem Twojego salonu to móglby być mały problem. Ale pójdę posłuchać do salonu firmowego Dali. Mam go o 10 minut samochodem. Większość czasu spędzam w Danii. Tu pracuję. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myślałem, z tym tylko że one są droższe w Danii niż w Polsce. 2 szt zensor 7 kosztują 9990 dkk. Czyli 5600 zł. W Polsce dostępne za 4 tys. To jest 1,5 tys różnicy. I co teraz powiesz o grzeszeniu?:D Oni teraz wszędzie na wystawach wystawiają Dali Rubicon 8 po 16 tys dkk za sztukę. Ale to już olbrzymy. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Zensor 7 to klasa jak nie dwie lepsze granie od 5. Faktycznie tu lepiej było by wybrać Noty 550X

Lub na prawdę nie wielkie Melodiki BL40MKII

Co do elektroniki to polecam Pioneer SXN30, zagra lepiej od wspomnianych tu modeli amplitunerów.

I w takim pomieszczeniu raczej pominął bym kwestie suba. Na pewno przy pierwszym zakupie.

Pozostaje do dyspozycji i zapraszam po wypożyczenie sprzetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...