Skocz do zawartości

Kolumny Do Wzmacniacza SONY TA-F707ES


Marek Olejnik

Recommended Posts

Przede wszystkim podaj więcej informacji zgodnie z "Pierwszymi postami..." - link masz poniżej w moim avatarze. Choćby to jaką masz powierzchnię, czego słuchasz, jaką kwotą dysponujesz i co jest w Twoim  systemie poza "Soniaczkiem".

Canton ERGO to dobre kolumny - pod warunkiem, że masz odpowiednią powierzchnię pokoju. Bo w małym pomieszczeniu np. na 10m^2 nie zagrają dobrze (podobnie jak Focale). Duże kolumny podłogowe wymagają powierzchni...
Focale mają inny charakter grania i podkreślone wysokie tony.

Twój wzmacniacz spokojnie "uciągnie" zarówno jedne jak i drugie (choć Focale mają niską rzeczywistą impedancję, schodzącą do 3 om).

Parę informacji o 726V masz w tym teście
http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/377-focal-726-v

Pozdrawiam
PS. Przenoszę Twój wątek do właściwego działu, czyli STEREO. Oraz proszę nie stosuj w całym poście wytłuszczonej czcionki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2017 o 18:57, RoRo napisał:

Przede wszystkim podaj więcej informacji zgodnie z "Pierwszymi postami..." - link masz poniżej w moim avatarze. Choćby to jaką masz powierzchnię, czego słuchasz, jaką kwotą dysponujesz i co jest w Twoim  systemie poza "Soniaczkiem".

Canton ERGO to dobre kolumny - pod warunkiem, że masz odpowiednią powierzchnię pokoju. Bo w małym pomieszczeniu np. na 10m^2 nie zagrają dobrze (podobnie jak Focale). Duże kolumny podłogowe wymagają powierzchni...
Focale mają inny charakter grania i podkreślone wysokie tony.

Twój wzmacniacz spokojnie "uciągnie" zarówno jedne jak i drugie (choć Focale mają niską rzeczywistą impedancję, schodzącą do 3 om).

Parę informacji o 726V masz w tym teście
http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/377-focal-726-v

Pozdrawiam
PS. Przenoszę Twój wątek do właściwego działu, czyli STEREO. Oraz proszę nie stosuj w całym poście wytłuszczonej czcionki...

A więc pokój ok 25m cd sony cdp x505, mogą też być inne propozycje kolumn z góry wielkie dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

DC6T używki chodzą coś koło 2 tys, więc te mogą pójść drożej, no ale na licytacjach różnie to bywa. Są jeszcze DC6T SE, model wypuszczony później po tamtych. Katalogowo były po 7 tys. a Signature chyba 6.4 tys. (o ile dobrze kojarze). Nie wiem jak SE się mają do tych Signature, ale SE od zwykłych DC6T grają lepiej. Tu powinno być podobnie. Z żadnymi wtopy nie zaliczysz, tylko mega basu się po nich nie spodziewaj. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, obserwowałem tę aukcję, Tannoye poszły za niecałe 2300. Gdzieś na olx są też z Warszawy chyba za 2400 do kupienia. Obserwuję, bo tak mnie trochę nosi zmiana moich mr6. Jednak cenowo musi być raczej 1:1, więc będzie baardzo ciężko. Msle o silverach 6 lub coś tej klasy- te tannoye dość mi się podobały. Sorry za wcięcie się w nie mój temat.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2300 i nawet 2400 to dobra cena za nie.

Używanych silverów nie będą ludzie sprzedawać. Ci którzy kupili w starych cenach patrzą na cenowy nowych i się za głowę łapią. Ci co kupi w nowej cenie nie będą sprzedawać bo i tak nic lepszego w tej cenie nie kupią.

Z silverami masz patowa sytuację. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zdaję sobie z tego sprawę, więc na razie tylko biernie wszystko obserwuję. Zresztą i tam dłuższy czas musiałoby to grać z moim denonem pma720. Co jednak nie zmienia faktu, ze te tannoye bardzo mi się podobają, wersja signature oczywiście. Będę musiał poszukać okazji, by ich posłuchać. A jak byśmy je porównali do silverów 6? Chodzi o jakoś wykonania i dźwięk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

2300 i nawet 2400 to dobra cena za nie.

Używanych silverów nie będą ludzie sprzedawać. Ci którzy kupili w starych cenach patrzą na cenowy nowych i się za głowę łapią. Ci co kupi w nowej cenie nie będą sprzedawać bo i tak nic lepszego w tej cenie nie kupią.

Z silverami masz patowa sytuację. 

Tak, są na allegro 2 pary ma silver 8i i 2pary silver rx , tylko które lepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, aenneus napisał:

Dzięki za odpowiedź. Zdaję sobie z tego sprawę, więc na razie tylko biernie wszystko obserwuję. Zresztą i tam dłuższy czas musiałoby to grać z moim denonem pma720. Co jednak nie zmienia faktu, ze te tannoye bardzo mi się podobają, wersja signature oczywiście. Będę musiał poszukać okazji, by ich posłuchać. A jak byśmy je porównali do silverów 6? Chodzi o jakoś wykonania i dźwięk?

Jedno i drugie zupełnie inne. Szkoda mi to opisywać :/

3 godziny temu, Marek Olejnik napisał:

Tak, są na allegro 2 pary ma silver 8i i 2pary silver rx , tylko które lepsze?

A przepraszam nie widziałem dopiski "i".

Jakże w tym przypadku kluczowej. 

Zdecowanie RX!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...