Skocz do zawartości

małe tanie podstawki do sypialni (do pianocrafta)


slawas2001

Recommended Posts

Witam,

jako że lubię kombinować zastanawiam się nad sensem sprzedaży swoich b&w 686 s2 i za tę kwotę kupić podstawki od Ostoi (do salonu pod dynaudio), oraz kolumny podstawkowe do sypialni do Pianocrafta mcr-n470.

Kolumny powinny być małe i tanie (do 6-9m2, 600pln/para) a oprócz tego być w miarę solidnie i grać poprawnie bardziej  środkiem pasma żeby uzupełniac się z yamahą. Muzyka jakiej będe słuchał to wszystko jak leci oprócz cięzkiego metalu.

Przykładowe kolumienki w tej cenie jakie znalazłem to:
Tannoy Eclipse MIni
Tannoy Eclipse 1 (nieco ponad budżet!)
Heco Victa Prime 202
Magnat Monitor Supreme 102
Wharfedale Diamond 210
oprócz tego Polk Audio, czy Taga Harmony mają swoje wersje mini.
oraz są na allegro kolumny do pianocrafta np  YAMAHA NS BP 301, 182

Czy ktos miał do czynienie z takimi mini kolumienkami i byłby w stanie coś na ich temat powiedzieć doradzić? Jesli nie z konkrentymi modelami to chociaż po markach mogły doardzić które odrzucić, z którymi próbować ?

Pozdrawiam, 
Sławo

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorac pod uwagę Twoje preferencje, moim zdaniem zdecydowanie najlepszą opcją pod względem charakteru brzmienia będą monitory Q Acoustic QA 3010 lub trochę większe i minimalnie droższe Q Acoustic QA 3020. To brytyjskie kolumny, oferujące bardzo spójny, plastyczny dźwięk z dobrym wypełnieniem. To także świetne połączenie z elektroniką Yamaha PianoCraft.

Jako alternatywa warto także rozważyć trochę droższe Indiana Line Anita 250X.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Poza wymienionymi modelami w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki modeli kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q Acoustics QA 3010 troche za drogie ale czytałem że calkiem niezłe, natomiast Monitor Audio za duże i najbrzydsza seria jaką widziałem ... dzięki za propozycje, a czy ktoś się odniesie do chociażby Eclipsów, Magnatów albo Heco które podałem ? :)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s4home macie na magazynie coś małego do posłuchania? zależy mi żeby nie przekraczać 600/parę a nawet za 500 bym szukał, tylko chciałem sprawdzić czy jest wogóle sens coś takiego brać, chodzi o to że downgraduje swój mini zestaw i nie szukam nic droższego bo wtedy sprzedaż bowersów traci sens/bardziej by mi się opłacało je zostawić ;))

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem zdaje sobie z tego sprawę - ponieważ kolumny będą leżeć w miejscu podatnym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia a odsłuch będzie rzadko to nie zależy mi tak bardzo na jakości, mam 3 opcje albo wezmę diamondy 210 (są za 500, poekspozycyjne za 400) albo tannoy eclipse mini, albo sprzedam pianocrafta i po problemie,

w miedzyczasie rozpatrywałem jeszcze głośnik phorusa do mojego systemu multiroom play fi (arcam rplay) ale sądzę ze w tym przypadku jakość odtwarzane dźwięku schodzi poniżej wartości krytycznych i nie ma ich w polsce a w droższe szkoda kasy się ładować ;)   https://www.amazon.com/Phorus-PS5-Multi-Room-Wireless-Streaming/dp/B00QKH3478

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...